31 травня в усьому світі відзначають Всесвітній день без тютюну. Студенти Львівського НАУ з ініціативи ССО «Основа» та Первинної профспілкової організації студентів та аспірантів долучилися до проведення заходів для боротьби з тютюнопалінням та провели акцію під гаслом «Дихай вільно». Суть акції – обміняти цигарку на цукерку та донести до курців інформацію про те, якої шкоди вони завдають своєму організму, щоденно викурюючи 2-3 сигарети. Під час акції було обміняно на цукерки 57 сигарет, у яких сумарно міститься понад 400 мг нікотину. Для людини смертельна доза нікотину складає 2-3 краплі. Саме така доза поступає щодня в кров після викурювання 20-25 сигарет (в одній сигареті міститься приблизно 6-8 міліграм нікотину, з яких 3-4 міліграми потрапляє в кров).

Отож, ми сподіваємось, що наші студенти купуватимуть цукерки замість того, щоб вбивати свій організм цигарками!