6 березня 2024 року відбулася зустріч в.о. ректора, професора Василя Лопушняка з представниками чеської компанії «RSJ Investment». Очолював чеську делегацію пан Лібор Вінклер – голова фонду, який представив портфоліо компанії та запропонував напрямки перспективної діяльності. Компанія «RSJ Investment» реалізовує проєкти у галузі теплопостачання населених пунктів зі застосуванням твердопаливних котлів великої потужності, сировиною для яких є деревна тріска та відходи сільськогосподарського виробництва. Інший представник компанії Якуб Кучера ознайомив присутніх з іншим важливим напрямком компанії «RSJ Investment», а саме розвитком сировинної бази для реалізованих об’єктів, формуванням плантацій швидкорослих енергетичних культур.

Зі свого боку в.о. ректора Василь Лопушняк подякував чеському народу за підтримку України в збройному спротиві воєнній агресії, наголосив на важливості зміцнення енергетичної незалежності нашої країни та ролі відновлюваної енергетики в цьому процесі, а також поінформував гостей про ситуацію із поточним станом системи теплопостачання та напрямами підвищення рівня енергоефективності університету та університетського комплексу. Хоча університет для потреб теплопостачання вже використовує запропоновану технологію, було обговорено багато цікавих перспективних напрямків співпраці між нашим університетом і фінансово-промисловими колами та освітніми закладами Чехії.