18 квітня у Львові відбувся Регіональний Форум «Органічна Україна – 2016». Організатори форуму – департамент агропромислового розвитку ЛОДА, Дослідний інститут органічного сільського господарства (FIBL, Швейцарія), Спілка виробників «Органічна Україна», Сертифікаційний орган «Органік Стандарт» та ін.

Форум об’єднав представників фермерських господарств, переробних підприємств, торгових організацій, наукових установ Львівської та інших областей України. Учасники форуму обговорили важливість регіональних ініціатив та їх вплив на формування органічного сектору сільськогосподарського виробництва. Директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Наталія Хмиз повідомила, що Львівщину у напрямі розвитку органічної продукції в Україні визнано одним із провідних регіонів. Перехід до органічного виробництва – найближчий шлях до українського та світового ринків для малих та середніх фермерських господарств. Виробники сільськогосподарської продукції повинні використати потенціал органічного виробництва для збільшення реалізації виробленої продукції, зокрема тієї, що йде на експорт.

У роботі форуму взяли участь представники Львівського НАУ: д. с.-г. н., професор, заслужений діяч науки і техніки Україна І. А. Шувар, к. б. н., доцент Ю. С. Голячук, к.е.н., доцент О. О. Брух, ст. викладач М.О. Погорецький.

В інтерв’ю для Львівського телебачення професор І. А. Шувар підкреслив, що у Львівському НАУ є вагомий науковий потенціал для забезпечення підготовки кваліфікованих фахівців з розвитку органічного виробництва, а значна кількість випускників уже успішно працюють у цьому напрямі розвитку АПК. Студенти забезпечені найновішою науковою, навчально-методичного літературою фахівців університету, проходять стажування у провідних агрофірмах в Україні і за кордоном.

Під час зустрічі з провідним фахівцем органічного виробництва з Чеської республіки (колишнім заступником міністерства сільського господарства) Іржі Урбаном відбувся обмін думками та науковою літературою. Гостя зацікавили наукові праці за ред. І. А. Шувара «Сидерати в сучасному  землеробстві», «Виробництво і використання органічних добрив», «Дощові черв’яки: наукові основи вирощування і практичні аспекти застосування», які є невід’ємною складовою для успішного розвитку сучасного землеробства.

Учасники Форуму мали змогу не лише побачити, але і спробувати органічну продукцію, вирощену в сертифікованих органічних господарствах, та  обмінятись набутим досвідом.