Першовересень у Львівському національному аграрному університеті цього року особливий, оскільки університет прийняв у лави близько 550 першокурсників, а також зустрів свій 160-річний ювілей.

Свято розпочалося із Архиєрейської Божественної Літургії в храмі святого рівноапостольного князя Володимира Великого, яку очолив Владика Михаїл Колтун, єпископ Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ. У часі літургії відбувся чин поставлення у диякони бр. Романа Птасюка, докторанта пасторальної теології в Інсбруку (Австрія). Також під час літургії були присутні ректор Львівської духовної семінарії УГКЦ о. Ігор Бойко та брати-семінаристи. Рукоположення у диякони у храмі університету проходило вперше, і це стало дуже знаковою подією для університетської громади.

Урочистості з нагоди Дня Знань відбулися на стадіоні ЛНАУ. З вітальним словом до першокурсників та усієї університетської спільноти звернувся ректор ЛНАУ, академік Національної академії аграрних наук України та Академії вищої школи України, професор, доктор біологічних наук Володимир Снітинський: «Ми пишаємося тим, що в нашому університеті, який відзначає свій 160-літній ювілей, плекається національний дух, почуття гідності та патріотизму, а також виховуються висококваліфіковані спеціалісти аграрної сфери, які спроможні вирішувати найактуальніші проблеми державотворення та української економіки. Дбаючи про історичні традиції і національний характер вищої освіти, Львівський НАУ успішно інтегрується у європейський і світовий простір».

Усіх першокурсників, батьків, викладачів, працівників університету благословив Преосвященніший Владика, Єпископ Сокальсько-Жовківської єпархії Української греко-католицької церкви Михаїл Колтун. У своєму зверненні Владика закликав студентів любити Бога, Україну, натхненно трудитися для неї – і тоді усі починання і праця принесуть славу університету, рідній державі і Всевишньому.

Щиро привітали із Святом Знань університетську родину гості урочистостей: директор інституту біології тварин НААНУ, доктор ветеринарних наук, академік НААНУ Василь Влізло; професор, член-кореспондент НААНУ, директор Державного науково-дослідного контрольного інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок Ігор Коцюмбас; директор Інституту сільського господарства Карпатського регіону, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААНУ Григорій Седіло; голова Жовківської РДА Надія Щур; голова Жовківської районної ради Роман Горбань; настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці УАПЦ м. Дублян о. Іван Сас; капелан ЛНАУ о. Іван Венгрин; голова Первинної профспілкової організації студентів та аспірантів ЛНАУ Олег Андрушків.

Урочисту присягу від імені студентів-першокурсників зачитав студент факультету агротехнології та екології Олександр Пньовський, пообіцявши «докласти усіх зусиль для оволодіння обраним фахом», «оправдати надане суспільством довір’я і стати гідним громадянином України», «бути патріотом України та господарем на своїй землі». Виконавши студентський гімн «Гаудеамус», першокурсники приєдналися до великої студентської родини.

Дарунком для усіх гостей та студентів став святковий концерт. Патріотичні пісні про Україну та любов до рідної землі виконали переможці університетських та обласних конкурсів: студентка факультету агротехнологій та екології Христина Мозуль, студенти економічного факультету Христина Зозуля та Михайло Іващенко. Народний ансамбль танцю «Первоцвіт» (керівник – заслужений працівник культури України Побєда Харісов) подарував глядачам хореографічні композиції «Веснянка» та «Буковинська весела». У виконанні гостя свята – Народного артиста України Мар'яна Шуневича – прозвучали пісні «Там за лісом, за лугом», «Україна молода».

Крізь призму віків аж з Київської Русі із повчальним словом завітав князь Володимир Великий, який закликав «вчитися і берегти славу вузу свого».

Завершилось свято виконанням духовного гімну «Боже, великий, єдиний» та окропленням університетської громади свяченою водою капеланом ЛНАУ о. Іваном Венгрином і настоятелем храму Успіння Пресвятої Богородиці УАПЦ м. Дублян о. Іваном Сасом.

Нехай Господь благословить студентів і викладачів на нові починання, здобутки та перемоги, на щоденну працю для блага Батьківщини, і нехай продовжиться славна історія одного із найдавніших аграрних навчальних закладів України.