14-16 вересня у Львівському національному аграрному університеті відбувся XVII Міжнародний науково-практичний форум «Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу та сільських територій». Цього року форум був присвячений 160-річному ювілею університету. У ньому взяло участь близько 200 представників вітчизняних і зарубіжних вищих навчальних закладів і наукових установ, причому не тільки аграрного профілю.

У рамках форуму відбулося 6 науково-практичних конференцій на факультетах університету: «Організаційно-економічний механізм розвитку агропромислового комплексу і сільських територій»; «Науково-обґрунтовані системи виробництва продукції рослинництва на основі екологостабілізуючих заходів та охорони ґрунтового покриву»; «Земельні відносини в контексті просторового розвитку сільських територій»; «Техніка та технології агропромислового виробництва»; «Архітектурні, конструктивні і технологічні рішення в сільському будівництві»; «Соціально-гуманітарні проблеми села: реалії та перспективи розвитку». На цих конференціях заслухано понад 100 доповідей.

Виступи учасників форуму були присвячені широкому колу актуальних питань, а саме: технологічним і екологічним аспектам виробництва продукції рослинництва, забрудненню навколишнього середовища, розробці проектно-керованих інноваційних систем, енергоресурсоощадним технологіям і технічним засобам у агропромисловому виробництві, використанню відновлюваних джерел енергії, забезпеченню продовольчої безпеки країни, соціоекономічним аспектам функціонування сільськогосподарських підприємств, формуванню економічного потенціалу сільських поселень, обґрунтуванню засад розвитку екології населених пунктів, плануванню просторового розвитку приміських зон, удосконаленню землеустрою на меліоративних системах, використанню принципів та прийомів ландшафтної архітектури для формування об’ємно-просторової композиції забудови, створенню енергоефективних будівельних виробів, матеріалів і конструкції та ін.

Робота форуму відзначалась поєднанням багатогранної дискусії, обміну думками та фаховим обговоренням. Унаслідок наукових дискусій прийняті ухвали конференцій, які знайдуть відображення у плануванні й організації науково-дослідної роботи в університеті, виконанні разом з українськими й закордонними партнерами спільних наукових проектів, впровадженні результатів досліджень у практику.