Багато уваги викладачі кафедри економічної теорії приділяють вихованню студентської молоді. Їх робота спрямована на виховання у студентів почуття патріотизму, духовності, моралі, гуманістичних принципів, культури поведінки та на формування у майбутніх фахівців відповідного наукового світогляду і широкого економічного мислення.

Виховний процес на кафедрі здійснюється через наставників академічних груп, які не лише проводять відповідну культурно-просвітницьку роботу, але надають всебічну допомогу студентам в організації їхнього дозвілля. Завдяки цьому  студенти регулярно відвідують театри, музеї, історико-архітектурні пам’ятки м. Львова та України, пізнаючи тим самим історію та культуру рідного краю.

Важлива увага у виховному процесі звертається на підтримання високої громадської та політичної активності студентів.

Викладачі кафедри беруть участь у культурних та громадських заходах, що проводяться в університеті та залучають до них студентів. Також проводяться зустрічі та бесіди із студентами у гуртожитках.