Щорічно 18 травня світова громадськість відзначає Міжнародний день музеїв. Це професійне свято хранителів загальнолюдської культури й національних цінностей було затверджене в 1977 році рішенням XI Генеральної конференції Міжнародної ради музеїв.
Кожен музей – це важливий інструмент для збереження і збагачення культурної спадщини, інституція, яка працює задля розвитку суспільства і бере активну участь у суспільних процесах.
З кожним роком в Україні зростає інтерес до музейної справи, з’являються все нові й нові незвичайні музейні проєкти, збільшується кількість зацікавлених відвідувачів.
Не залишається осторонь і Львівський національний аграрний університет, у якому активно діють такі музеї:

- Музей Степана Бандери,
- Музей історії ЛНАУ,
- Музей ґрунтів України,
- Музей природи,
- Музей Євгена Храпливого,
- Музей-аудиторія ім. Я. Зайшлого,
- Музей-аудиторія ім. Г. Кияка,
- Виставковий зал стародруків та рідкісних видань Наукової бібліотеки ЛНАУ.
Збираючи й зберігаючи пам’ятки матеріальної й духовної культури, вони ведуть велику науково-просвітницьку й освітньо-виховну роботу як серед студентської молоді, так і серед численних відвідувачів як з України, так і з-за кордону.