«…до єдності духа, миру і любові»

Митрополит Андрей Шептицький

9 травня 2018 року у ЛНАУ проходив на єпархіальному рівні Міжнародний конкурс сучасної релігійної пісні «Пісня серця – 2018», присвячений Року Божого Слова, Літургії та Молитви. Конкурс проходив під гаслом: «Радість вам звіщаємо», і мав на меті примноження культурних і духовних цінностей українського народу шляхом творення і популяризації сучасної релігійної пісні серед українців-християн світу.

Організатором конкурсу на єпархіальному рівні виступає катехитична комісія Сокальсько-Жовківської єпархії на чолі з о. Михайлом Микитою. Цього року конкурс скликав понад 60 учасників різних вікових категорій.

Оцінювало талановитих дітей компетентне, висококваліфіковане журі, яке складалося із відомих мистецьких виконавців, композиторів, диригентів, керівників відомих творчих колективів: Петра Радейка – голови журі, соліста Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької; о. Романа Назаркевича – композитора, автора духовних пісень; Євгена Заставного – директора Жовтанецької мистецької школи, композитора; Галини Бень – старшого викладача кафедри музичного мистецтва, заступника декана факультету культури і мистецтв з наукової і навчально-виховної роботи ЛНУ ім. І. Франка; Галини Дикої – асистента кафедри музичного мистецтва ЛНУ ім. І. Франка; Василя Стефановича – диригента Галицького камерного хору «Слов'янка»; Романа Антонюка – бандуриста, співака вокальної формації «Tenors BEL'CANTO»; Оксани Качмар – керівника відділу з організації виховної роботи студентів ЛНАУ, Заслуженого діяча естрадного мистецтва України.

Незабутніми та яскравими були виступи усіх учасників. Нові пісні, цікаві обробки, акторська майстерність, поєднання мистецького образу з духовним змістом, сценічність (костюм) – усі ці критерії враховувались при оцінюванні конкурсантів. Конкурс проходив у трьох вікових категоріях, в кожній з яких було нагороджено по 5 учасників.

Переможцями у 1 категорії (7-10 років) стали:І місце – Ірина Стирчак (м. Червоноград);

ІІ місце – Тетяна Турчиняк (м. Буськ) та Аліна Дем'янець (м. Жовква);

ІІІ місце – Ольга Нестерович (м. Жовква) та Оксана Гашинська (м. Радехів).

У 2 категорії (10-13 років):

І місце – Анастасія Гейко (м. Червоноград);

ІІ місце – Світлана Хвальбота (с. Стремінь) та Лілія Іванець (с. Великі Грибовичі);

ІІІ місце – Дмитро Бурко (м. Червоноград) та Дарина Гладій  (с. Витків).

У 3 категорії (14-17 років):

І місце – Артем Фришкевич (м. Кам’янка-Бузька);

ІІ місце – Олена Воробець (м. Броди) та Юстина Халавко (м. Радехів);

ІІІ місце – Василина Волошин (с. Запитів), Катерина Андреєва та Володимир Похмурський (м. Броди).

Усі учасники конкурсу були нагороджені пам’ятними подарунками, дипломами та грамотами. Але найголовнішим дарунком були спільна молитва за мир і єдність в Україні, благословення Владики Сокальсько-Жовківської Єпархії кир Михаїла і духовна пісня під назвою «Пісня серця», що підносила дитячі прохання до неба.

Фестиваль «Пісня серця – 2018» завершився гімном-молитвою, яку традиційно протягом багатьох років виконують учасники. Організатори конкурсу висловили щиру подяку за сприяння та допомогу у проведенні усіх духовних заходів ректорові ЛНАУ, академікові НААНУ Володимиру Васильовичу Снітинському. Переможцям єпархіального рівня бажаємо перемоги та творчого успіху на патріаршому рівні конкурсу.