Літній сезон відпочинку в оздоровчо-спортивному таборі «Маяк» ЛНАУ розпочав IV Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної та сучасної хореографії і вокально-хорового мистецтва «Чорноморські викрутаси – 2018», який проходив з 26 червня по 5 липня. Цей захід зібрав 12 хореографічних та вокальних колективів, а також окремих сольних виконавців.

Фестиваль-конкурс проходив під патронатом ректора ЛНАУ, академіка НААНУ В.В. Снітинського, який є головою оргкомітету. Організаторами цього мистецького заходу упродовж чотирьох років є Тамара і Побєда Харісови.

Протягом десяти днів на території ОСТ «МАЯК» у мальовничому селі Коблеве лунала музика, відбувалися різні конкурси і свята, оскільки програма фестивалю була цікавою і дуже насиченою.

28 червня, коли вся країна відзначала День Конституції України, конкурс розпочався з урочистого привітання із державним святом та виконанням Гімну України, а далі кожен колектив представив свою творчу програму. Оцінювало виступ журі у складі: голови журі, члена правління Національної хореографічної спілки України, голови Львівського відділення Національної хореографічної спілки України, Заслуженого працівника культури України, відмінника освіти України, керівника Народного ансамблю танцю «Первоцвіт» ЛНАУ Побєди Харісова; викладача-методиста вищої категорії Лопатинської дитячої музичної школи, члена Національної хореографічної спілки України Тетяни Літинської; директора Лопатинської дитячої музичної школи Василя Літинського; завідувача хореографічного відділення Миколаївської школи мистецтв Мар’яни Волянської; керівника відділу з організації виховної роботи студентів ЛНАУ, Заслуженого діяча естрадного мистецтва України Оксани Качмар.

30 червня на осяяній південним сонцем святковій сцені відбувся гала-концерт переможців IV Всеукраїнського фестивалю «Чорноморські викрутаси – 2018», а також нагородження дипломами та пам’ятними подарунками з логотипом фестивалю. Незабутнім залишається танцювальний флешмоб «Мир над Україною», до якого долучилися майже усі 320 учасників творчого заходу.

Запам’ятається усім дітям, гостям Свято української пісні. Кожен колектив готував хореографічну інсценізацію українських пісень. Це свято стало підтвердженням того, що наша молодь повинна цінувати і берегти безцінний скарб українського народу – пісню і танець.

Найвеселішим і найцікавішим для дітей стало театралізоване Свято Нептуна, що зібрало усі колективи. Кожен став жителем Морського царства, яким керує цар морів і океанів – Нептун. Казкові герої співали, танцювали, і своїм мистецтвом задобрювали морську стихію. Це свято неабияк згуртувало глядачів і учасників.

Фінальним акордом проведених заходів стала щира вдячність учасників фестивалю ректору ЛНАУ Володимиру Васильовичу Снітинському за підтримку мистецьких починань, які сприяють естетичному, творчому, духовному вихованню молоді. Щира подяка організаторам фестивалю – Тамарі і Побєді Харісовим; режисерській групі у складі Оксани Качмар та балетмейстера Народного ансамблю танцю «Первоцвіт»ЛНАУ Вікторії Юрків, звукооператорові Олексію Качмару та помічникові Петру Людвіку.

Велика заслуга у проведенні цього заходу, в організації проживання, харчування та створення усіх належних умов належить директору ОСТ «Маяк» ЛНАУ Любові Павлівні Гаврот та усім працівникам табору, а також талановитим кухарям нашого університету і студентам, які самовіддано допомагали створити добробут: Софії Смолярській, Наталії Гандз, Мар’яні Потовській, Діані Рочняк, Ірині Бригас, Марії Липці, Аліні Вітовській, Анастасії Тимців.

IV Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної та сучасної хореографії та вокально-хорового мистецтва «Чорноморські викрутаси – 2018» залишив незабутні спогади, безліч фотографій та бажання повернутися сюди наступного року.