30 жовтня 2018 року на базі Львівського національного аграрного університету  відбулося засідання Об’єднаної ради студентського самоврядування аграрних закладів освіти України. Цей захід проходив за підтримки ДУ НМЦ «Агроосвіта» та ректора ЛНАУ Володимира Снітинського, і зібрав понад 30 представників студентських організацій із різних областей України.

На початку засідання студентських лідерів привітав ректор ЛНАУ, академік НААНУ В.В. Снітинський. У своєму слові ректор розповів про історію створення студентських організацій одного із найдавніших аграрних закладів вищої освіти України – ЛНАУ, а також про діяльність студентського товариства «Основа», активістом якого був Степан Бандера, який навчався на рільничому відділі у Дублянах з 1928 до 1933 року. З гордістю назву цього товариства взяла студентська самоврядна організація Львівського національного аграрного університету з часу проголошення незалежності України. Володимир Васильович побажав плідної праці усім учасникам засідання Об’єднаної ради і незабутніх вражень від зустрічі у Львівському НАУ та знайомства із центром Галичини – Львовом.

Засідання Об’єднаної ради розпочалося зі вступного слова голови ОРСС аграрних закладів освіти України Анастасії Голос (представниці Полтавської держаної аграрної академії) та затвердження порядку денного, в якому розглядалися такі питання:

1. Презентація діяльності ОРСС;

2. Основні положення щодо організації діяльності студентського самоврядування в аграрних закладах освіти;

3. Обрання заступників голови та секретаря ОРСС;

4. Погодження плану на 2018–2019 рік;

5. Презентація роботи органів студентського самоврядування аграрних закладів освіти (з досвіду роботи голів студентських рад).

Першим питанням було презентовано діяльність ОР та обговорено «Рекомендації щодо роботи Об’єднаної ради студентського самоврядування аграрних закладів освіти України», а також висвітлено та обговорено багато важливих та критичних питань з організації роботи студентського самоврядування у навчальних закладах.

У ході обговорення було прийнято рішення щодо налагодження зв’язків та поширення основних положень, посібників і допоміжних інформаційних матеріалів. Важливим питанням порядку денного було обрання заступника голови ОРСС та секретаря. Дані посади обійняли: заступник голови – Анастасія Рєзнік (голова студентського самоврядування Уманського національного університету садівництва), секретар – Анна Приходько (голова студентського самоврядування Сумського національного аграрного університету).

Щодо планів на 2018–2019 н.р., то важливим аспектом організації діяльності Об’єднаної Ради виявилась пропозиція про проведення щорічного з'їзду-форуму представників закладів освіти «Школи органів студентського самоврядування», де молодь могла б переймати досвід організації студентського активу. Також важливим пунктом обговорення була участь у фестивалі «Аграрна ліга КВН України». Було розглянуто пропозиції щодо можливої зміни формату фестивалю з урахуванням підготовки та корегування ідеї представлення студентських команд. Пропозиції будуть враховані під час обговорення з Асоціацією КВН України.

Студентські лідери мали змогу під час засідання презентувати та висвітлити діяльність студентського самоврядування закладів освіти, які вони представляли. Розпочав презентацію голова студентської самоврядної організації «Основа» Львівського НАУ Віктор Аторвін. Далі доповідала голова студентського самоврядування Білоцерківського національного аграрного університету Юлія Гуцаленко. Завершила презентацію Анастасія Голос, голова студентського самоврядування Полтавської державної аграрної академії.

Учасники засідання Об’єднаної ради студентського самоврядування аграрних закладів освіти України мали можливість відвідати музеї Львівського НАУ. Цікавою була зустріч у музеї Степана Бандери, де з розповіді директора цього музею Антоніни Ковалів студентські лідери могли ознайомитися із життям та діяльністю національного героя. Спільне фото молоді стало підтвердженням єдності у починаннях, студентських проектах та пропозиціях до майбутньої діяльності.

Незабутньою залишиться екскурсія історичними місцями Львова, яку провела для учасників засідання ОРСС к.і.н., доцент кафедри гуманітарної освіти Оксана Федорівна Юрчук.

«Студентські роки – найкращі роки нашого життя. Нехай запал молодечої енергії, прагнення до змін ніколи не згасає, а тільки спонукає нашу молодь до активної громадської позиції», – такими словами закінчила засідання ОРСС аграрних  закладів освіти Анастасія Голос.