Нещодавно група студентів економічного факультету повернулась із семестрового навчання в Празі в рамах програми Міністерства освіти Чехії «Допомога студентам з України» у Чеському університеті наук про життя. Магістр Софія Губені та бакалаври Юрій Хамуляк, Роман Маковський, Марія Крисюк, Ольга Шийка і Марія Тракало на майже п’ять місяців поселились в мальовничому куточку Праги – Сухдолі, де розташований цей університет. Навчання відбувалось виключно англійською мовою, але окрім цього наша семірка студеїв відчула на собі ще чимало новацій академічного характеру: самостійний вибір предметів, гнучкий графік навчання, широке застосування інформаційних технологій, проектний метод навчання тощо. Саме про це точилась розмова 10 лютого в кабінеті ректора університету В. В. Снітинського, коли студенти ділились своїми вражаннями від участі в програмі. Ректор, відповідаючи на привітання студентів чеською та англійською мовами, відзначив важливість посилення європейського вектору академічної діяльності, тривалі традиції співпраці нашого університету з європейськими університетами. Присутній при розмові декан факультету Ярослав Янишин відзначив довготривалі наслідки навчання наших студентів у Празі, акцентував увагу на необхідності продовження співпраці. Під час зустрічі було прийнято рішення провести академічну презентацію результатів програми широкому загалу.