16 листопада 2015 року у читальному зал Наукової бібліотеки ЛНАУ до Дня української писемності та мови у рамках круглого столу «Кристалізація національної свідомості» було проведено інтерактивну дискусію «Від патріотизму до мови, від мови до патріотизму».
Уже традиційно викладачі кафедри українознавства доцент О.Ф. Юрчук та в.о. доцент О.М. Горда проводять круглий стіл, на якому обговорюються актуальні питання сьогодення. На початку дискусії було окреслено структуру заходу, а також зв’язок термінів «патріотизм» і «мова». В обговоренні важливих питань взяли участь студенти груп М-13сп, Еко-11, Мо-11, Фін-11, супроводом інтерактивної дискусії була презентація студента Віктора Агаркова «Чи легко бути патріотом?».

Круглий стіл складався із двох частин. У першій частині студенти намагалися відповісти на питання: чи легко бути патріотом України? Чи легко бути українцем в Україні? Учасники намагалися дати власне визначення «патріотизму», а також відповісти на питання, що означає бути громадянином своєї країни. У другій частині викладачі звернули увагу на вислови відомих діячів, які наголошували на тому, що мова – це невід’ємна складова патріотизму.
«Мова – це кров, що оббігає тіло нації. Витече кров – умре нація», –  це вислів релігійного і освітнього культурного діяча 19 століття Юліана Дзеровича. Відома українська письменниця Ліна Костенко у 20 столітті писала: «Нації вмирають не від інфаркту – спочатку їм відбирає мову».
У результаті дискусії було виведено основні чесноти справжнього громадянина, патріота своєї країни. Питання про міжнародні аспекти розвитку української мови та становлення України, як вільної і незалежної держави, будуть обговорюватись під час наступного круглого столу.