10 листопада 2016 року відбувся флешмоб «Як много важить слово», присвячений Дню української писемності та мови та 160-річчю від дня народження Великого Каменяра – Івана Франка. Захід організувала кафедра українознавства та студентська молодь університету.

У вступному слові завідувач кафедри українознавства А.М. Куза розповіла про історію відзначення Дня української писемності та мови, наголосила на великій силі слова у сучасному інформаційному просторі.

Доцент кафедри О.В. Дерпак підвела підсумки проведеного напередодні у Львівському НАУ І туру VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу серед учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка. Зокрема, відзначила високий рівень творчих робіт студентів: Тетяни Вальчишин (Арх-21), Надії Фірман (Арх-21), Валерія Харчука (Буд-21), Ростислава Крікала (Буд-21). А переможцями стали: ІІІ місце – Діана Іванійчук (Аг-22), ІІ місце – Олена Маковецька (Арх-21), І місце – Дмитро Сметана (Мо-21).

До флешмобу з ініціативи в.о. доцента кафедри українознавства О.М. Горди студенти-архітектори створили креативні плакати з цитатами про мову. Тож захід розпочався із виголошення візуалізованих цитат.

Поезія «Якби ти знав, як много важить слово» стала плавним переходом до вшанування постаті І.Я. Франка. Цитуючи поезію І. Франка, студенти розкрили багатогранність його особистості. Каменяр постав і як ніжний романтик, і як глибокий філософ, і як тонкий жартівник, і як правдивий патріот. Поетичні строфи із збірки «Зів’яле листя» прочитала О.В. Качмар.

Гармонійним доповненням дійства стало виконання пісень на слова І.Франка «Червона калино, чого в лузі гнешся» (студентка економічного факультету Х. Зозуля), «Ой ти, дівчино, з горіха зерня» (студент економічного факультету М. Іващенко), «Човен» (студентка факультету агротехнології і екології М. Павлів).

Фінальним акордом флешмобу стало спільне виконання патріотичного гімну на слова І. Франка «Не пора, не пора».