15 жовтня в рамках святкування Дня захисника України у приміщенні Наукової бібліотеки ЛНАУ відбулася творча зустріч з Лайошем Молнаром, відомим кобзарем-лірником.
Лайош Молнар, угорець за походженням, народився на Закарпатті, зараз проживає у Львові. Композитор, дійсний член Всеукраїнської спілки кобзарів, учасник багатьох кобзарських сходин, нарад та фестивалів. Незважаючи на те, що втратив зір ще в дитинстві, кобзар багато подорожує, демонструючи своє мистецтво широкому колу глядачів не лише в Україні, але й далеко за кордоном, зокрема в Угорщині, Польщі, Швейцарії. Також взяв участь у зйомках фільму «Поводир», де зіграв одного з кобзарів у епізоді «кобзарська рада».
Виступ львівського лірника складався не лише з пісень, а й з детальної та цікавої розповіді про лірницький і кобзарський рух в Україні, зокрема про те, хто такі лірники, про відмінність старосвітської кобзи і сучасної бандури, про значення лірницького і кобзарського рухів та спроби відновлення давніх кобзарських традицій.


Особлива увага у виступі була звернена до ліри та лірників. Л. Молнар згадав присутнім про таємну лебійську мову лірників, в якій були українські, польські, єврейські слова. Присутні захоплено слухали коротку історичну довідку про значення інструмента, про виготовлення ліри, про лірницький репертуар, а також про лірницькі визвілки, правила лірницьких цехів.
«Для того, щоб стати лірником, потрібно було вчитися у майстра чотири роки, а потім складати іспит зі знання репертуару. До репертуару лірників входила духовна музика – псальми, тому що в першу чергу лірники виступали у церквах. Історичних та жартівливих пісень в репертуарі лірника було значно менше, – сказав лірник. – Але лірники співали і жартівливі пісні на лірницьких скокомках (прототип сучасних дискотек)».
Для підтвердження своїх слів Л. Молнар виконав кілька жартівливих пісень, стародавню псальму до Божої Матері, патріотичну пісню «Ворон кряче» під акомпанемент ліри. Також кобзар заспівав кілька відомих дум про епічних героїв –  «Думу про Морозенка» і «Думу про Байду», а також журливі пісні, присвячені хлопцям-героям, що воюють в АТО.
Зустріч завершилася закликом львівського лірника не забувати своє минуле, а також словами О. Качмар цікавитися своєю історією для того, щоб побудувати щасливе майбутнє.