В рамках проєктного заходу Німецько-українського агрополітичного діалогу у напрямку реформ «Ефективна аграрна освіта та дослідження» 8 жовтня 2020 року відбувся фінал конкурсу студентських дослідницьких робіт на тему «Стратегічний розвиток аграрного сектору – бачення молодих українських спеціалістів». Організаторами проведення заходу виступали Німецько-український агрополітичний діалог за підтримки Федерального міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини та Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти (НМЦ).

Членами журі конкурсу були: Франк Мюллер, аташе з аграрних питань Посольства Німеччини в Києві, професор Райнер Лангош, Андре Піллінг, керівник проєкту «Агрітрейд Україна», Сімана Юрка, експерт АПД, Олександр Каліберда, експерт проєкту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства», Ольга Яцура, методист НМЦ, Фолькер Зассе, керівник АПД.

З великої кількості надісланих для участі в конкурсі дослідницьких робіт до фіналу відібрали 14 найкращих. Усі роботи виконані іноземною мовою, оскільки основною умовою участі в науковому заході було вираження свого бачення розвитку українського сектору економіки України та дискусія в процесі презентації англійською мовою. Серед фіналістів конкурсу студентських дослідницьких робіт «Стратегічний розвиток аграрного сектору – бачення молодих українських спеціалістів» були Тарас Блятник, студент групи Аг-51 (науковий керівник – к.с.-г.н., доцент Н.І. Лагуш), Тетяна Берецька, студентка групи Зв-63 (науковий керівник – к.е.н., доцент Л.В. Дудич), Катерина Кондратюк, студентка групи Фін-22сп (науковий керівник – к.е.н., доцент Г.В. Східницька). Здобувачі вищої освіти мали можливість поділитися інноваційними ідеями щодо розвитку аграрного сектору економіки України та стратегічними напрямами його покращення.

Учасники фіналу конкурсу англійською мовою представили свої презентації щодо розвитку сталого сільського господарства в Україні.

Тематичні напрямки варіювали від «Ukraine's raw material problem and relative added value of domestic products» до таких тем, як «Perspective directions of resource potential development of  united territorial communities», а також «Digitization of the financial dimension of agricultural development». Після представлення своїх презентацій учасники відповідали на запитання та коментарі журі. У зв’язку із карантинними обмеженнями участь здобувачів вищої освіти університету в престижному конкурсі проходила в дистанційному режимі.

За результатами проведеного конкурсу «Стратегічний розвиток аграрного сектору – бачення молодих українських спеціалістів» усі студенти ЛНАУ відзначені дипломами від Німецько-українського агрополітичного діалогу.

Щиро вітаємо наших здобувачів вищої освіти із поповненням багажу наукових досягнень ЛНАУ та бажаємо подальших успіхів у досягненні поставлених цілей.