25 травня 2015 року у Львівському національному аграрному університеті відбулася наукова конференція «Духовні заповіти Івана Федоровича, обновителя друкарства», присвячена 440-й річниці найдавніших точно датованих книг, надрукованих в Україні.

1574 року у Львові першодрукар Іван Федорович здійснив видання «Апостола» та «Букваря».  Ці першодруки є матеріальним свідченням тривалості української культурної традиції. «Буквар» знаємо як перше датоване суто навчальне видання на наших землях, перший український підручник, видатна пам’ятка шкільної освіти, чий вплив простежують у східнослов’янських букварях до 18 століття.

Українська наукова громада за підтримки церкви та діаспори створили факсимільні видання цих «Апостола» та «Букваря» 2014 року. Ці видання передають у бібліотеки, музеї та навчальні заклади України.

У вступному слові ректор ЛНАУ, академік Національної академії аграрних наук України та Академії вищої школи України, професор, доктор біологічних наук Володимир Васильович Снітинський зазначив, що книга в українців від найдавніших часів була у великій пошані. Сьогодні у час інформаційних технологій книга не втрачає свого призначення як джерело знань та визначальний чинник культури українського народу. Україна зробила важливий крок у пошануванні історичної традиції, а учасники нашої наукової конференції – це ті люди, які активно долучилися до реалізації важливого для нашої культури проекту – вручення факсимільних видань «Апостола» та «Букваря» навчальним закладам та відзначення культурних здобутків і спадщини Івана Федоровича.

У конференції взяли участь: Директор інституту ім. І. Крип’якевича НАН України, д.і.н., професор М. Р. Литвин; член гуманітарної ради при Президенті, генеральний директор Львівської Національної галереї мистецтв, доцент кафедри реставрації Львівської Національної галереї мистецтв, голова Асоціації реставраторів Львівщини, заслужений працівник культури України Л.С. Возницька-Разінкова; історик, книгознавець, фахівець з історії української культури, історії кириличної книги в Україні, церковної історії, архівознавства та музеєзнавства, кандидат історичних наук, доцент кафедри світової історії нового і новітнього часу Українського католицького університету В.Я. Фрис; старший науковий співробітник Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького, доцент кафедри книжкової графіки і дизайну друкованої продукції Української академії друкарства, кандидат історичних наук С.В. Зінченко; доцент кафедри українознавства Української академії друкарства М.С. Якубовська; науковий співробітник  музею мистецтва давньої української книги Львівської національної галереї мистецтв Ж. Спірідонова; директор музею історії Львівського національного аграрного університету Ю.М. Токарський;  краєзнавець, президент благодійного фонду «Відродження історико-культурної спадщини України ім.Героя України Б.Г. Возницького» І. Я. Жук; декан Жовківський о. І. Сас.

Минулого року в монастирі Св. Онуфрія було перепоховано останки українського першодрукаря, які відшукав 44 роки тому герой України Б. Возницький. Місію щодо здійснення перепоховання І. Федоровича взяла на себе, як виконання батьківського заповіту, донька Лариса Возницька спільно зі створеною у Львові комісією. Оригінал «Апостола» зберігають у фондах Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника, а єдиний у світі примірник «Букваря» належить бібліотеці Хоутон Гарвардського університету. Книги, які надрукував Іван Федорович, увійшли до золотого фонду національних святинь, про які має знати кожен українець.