Важливою складовою сфери управління Державної ветеринарної і фітосанітарної служби України є фітосанітарні лабораторії. В межах своїх повноважень лабораторії здійснюють фітосанітарну експертизу об’єктів регулювання з метою недопущення розповсюдження карантинних організмів, моніторинг і контроль регульованих шкідливих організмів. Завідувачі та головні спеціалісти відділів фітосанітарного аналізу залучені до оцінки фітосанітарних ризиків, приймають рішення щодо карантинного значення виявлених організмів, розробляють і надають рекомендації щодо здійснення заходів, спрямованих на їх локалізацію й ліквідацію. З метою підвищення фахового рівня та удосконалення навичок фітосанітарної експертизи спеціалісти лабораторії проходять навчання на курсах підвищення кваліфікації.
Відповідно до листа Міністерства аграрної політики та продовольства України №37-128-12/19169 від 18.12.2014 р. «Про підвищення кваліфікації керівних працівників і фахівців АПК України у 2015 році» з 15 по 26 червня поточного року на базі Навчально-наукового інституту заочної та післядипломної освіти і кафедри генетики, селекції та захисту рослин Львівського національного аграрного університету пройшли курси підвищення кваліфікації для завідувачів і спеціалістів (мікологів, бактеріологів, вірусологів) відділів фітосанітарного аналізу, в яких взяли участь 26 осіб з усіх областей України.
Навчальний процес відбувався за програмами, затвердженими ректором Львівського НАУ академіком НААНУ В.В. Снітинським та погодженими з Департаментом фітосанітарної безпеки України. Слухачі курсів мали змогу на належному професійному рівні збагатити свої теоретичні знання завдяки сучасній матеріально-технічній базі університету та високому рівню організації навчального процесу, який забезпечили працівники Навчально-наукового інституту заочної та післядипломної освіти, в т.ч. особисто директор Інституту професор С. М. Онисько.
До занять було залучено висококваліфікований науково-педагогічний потенціал кафедри генетики, селекції та захисту рослин, лекції читали доценти Г.О. Косилович і О.М. Коханець. Слухачам курсів було подано сучасну наукову інформацію щодо розповсюдження, симптомів прояву, біологічних особливостей і шкідливості основних карантинних об’єктів, обмежено поширених і відсутніх на території України, регульованих шкідливих організмів, а також ознайомлено з основними шкідливими організмами, які широко зустрічаються в агроценозах України.