Традиційно в останню декаду вересня до Дублян з’їжджаються науковці з різних міст України та зарубіжжя, щоби взяти участь у форумі, який вже давно отримав статус одного з найважливіших та найцікавіших заходів у сфері аграрної науки України. Цьогоріч у ньому взяли участь близько 260 представників вітчизняних і зарубіжних вищих навчальних закладів і наукових установ, причому не тільки аграрного профілю.
Відкриваючи форум, голова міжнародного наукового комітету, ректор ЛНАУ академік В.Снітинський привітав його учасників та побажав плідної праці, розширення наукових контактів, реалізації творчих задумів. У своєму виступі «Завдання аграрної науки у забезпеченні розвитку АПК країни» доповідач розглянув виклики, які стоять перед агропромисловим комплексом України, охарактеризував можливості вирішення існуючих проблем за допомогою інноваційного розвитку цього сектора економіки. Ректор підкреслив важливість забезпечення трансферу інновацій від наукових установ до виробників.


Із доповіддю «Аграрна політика та євроінтеграція України» на відкритті форуму виступив завідувач кафедри економіки підприємства та інновацій ЛНАУ д.е.н. Г. Черевко. Професор представив результати дослідження проблем вітчизняного аграрного сектору, пов’язаних з процесом підготовки входження нашої країни до Європейського Союзу. Завдання і проблеми формування соціальної відповідальності сільськогосподарських підприємств висвітлив у своїй доповіді проректор з наукової роботи ЛНАУ д.е.н. І. Яців. Із привітаннями від своїх установ та науковими повідомленнями виступили доктор Вищої гуманістично-природничої школи (Сандомир, Польща) А. Ерехема, професор Латвійського сільськогосподарського університету д.е.н. В. Паршова, професор Варшавського університету природничих наук д-р габ. П. Хевелке.
У рамках форуму відбулося п’ять науково-практичних конференцій на факультетах університету: «Науково обґрунтовані системи виробництва продукції рослинництва на основі екологостабілізуючих заходів та охорони ґрунтового покриву», «Організаційно-економічний механізм розвитку агропромислового комплексу і сільських територій», «Техніка та технології агропромислового виробництва», «Земельні відносини в контексті просторового розвитку сільських технологій» та «Архітектурні, конструктивні і технологічні рішення в сільському будівництві». На цих конференціях заслухано понад 140 доповідей, обговорено актуальні питання агропромислового виробництва і соціального розвитку села.
Внаслідок наукових дискусій прийняті ухвали конференцій, які знайдуть відображення у плануванні й організації науково-дослідної роботи в університеті, виконанні разом з українськими й закордонними партнерами спільних наукових проектів, впровадженні результатів досліджень у практику.
Сподіваємося, у наступному році, коли відзначатимемо 160-літній ювілей Львівського національного аграрного університету, ситуація в Україні поліпшиться, і XVIІ міжнародний науково-практичний форум збере значно більшу кількість учасників з різних куточків нашої країни та світу.