20 грудня 2023 року у стінах Львівського національного університету природокористування було проведено семінар «Про стан розробки та реалізації освітніх програм у фахових коледжах Львівського національного університету природокористування» за участю в.о. ректора Василя Лопушняка, першого проректора Ірини Федів, керівника Навчально-методичного відділу з забезпечення якості вищої освіти Олега Микули, заступників директорів та працівників фахових коледжів, які є експертами Державної служби якості освіти.

У вступному слові в.о. ректора Василь Лопушняк підкреслив значення продуктивної співпраці між фаховими коледжами та Університетом. Це, за його словами, є фундаментальним для розробки та ефективної реалізації інноваційних освітніх програм. Він звернув увагу на важливість дотримання сучасних стандартів та процедур акредитації, затверджених Державною службою якості освіти. Також він зазначив про необхідність активної взаємодії зі стейкголдерами, включаючи роботодавців, випускників, здобувачів освіти, для забезпечення реалістичності та актуальності освітніх програм, а також їх неперервного вдосконалення відповідно до змінюваних потреб ринку та суспільства.
Перший проректор Ірина Федів порушила питання щодо удосконалення інформаційного забезпечення освітніх програм на сайтах коледжів, зосередившись на важливості точності та повноти представлення даних. Вона підкреслила необхідність забезпечення відповідності освітніх програм Стандартам освіти, належного формування індивідуальної освітньої траєкторії та активного залучення здобувачів освіти у процес розробки освітніх програм.
Олег Микула, керівник НМВЗЯВО, зосередив увагу на актуальних змінах у сфері акредитації. Він акцентував увагу на необхідності переоформлення сертифікатів про акредитацію відповідно до оновленого переліку спеціальностей. Також Олег Микула наголосив на потребі оновлення Положення про формування, затвердження та оновлення освітніх програм у фахових коледжах, підкреслюючи значення цього процесу для забезпечення якості освіти.
Обговорення важливих питань розвитку освітніх програм у фахових коледжах було забезпечено активною участю заступників директорів цих установ та представників фахових коледжів, що є експертами Державної служби якості освіти. Вони поділилися своїм практичним досвідом та інсайтами, що стосуються поточних викликів та можливостей у сфері фахової передвищої освіти. Їх внесок у дискусії допоміг виявити ключові напрямки для подальшого вдосконалення освітнього процесу та забезпечення якісної освіти.