6-8 травня 2016 року у Львові відбувся етнофестиваль «Лірницький Великдень–2016», організатором якого виступила Марія Павлюх – працівник наукової бібліотеки ЛНАУ. Етнофестиваль проходив за сприяння Львівської обласної держадміністрації та Львівського лірницького цеху. Готували етнофест: Лайош Молнар – директор благодійного фонду ПЗК «Муза», кобзар-лірник; Марія Павлюх – замдиректора; Віталій Жилінка – помічник директора. Ідея проведення заходу як естафети етнофестивалів, до якої увійшли «Лірницька Покрова–2014» у Рівному та «Кобзарська трійця» у Києві, в яких кобзар-лірник брав активну участь, належала Лайошу Молнару. Модератором фестивалю став професор кафедри музичної фольклористики НМАУ ім. А. Чайковського Михайло Хай (лірник Стефан). У заході взяли участь відомі лірники і кобзарі України: Михайло Хай, Микола Товкайло, Андрій Ляшук, Віктор Левицький, Ярослав Крісько, Юрій Ягусевич, Олександр Тріус, Олесь Санін, Лайош Молнар.

Розпочався етнофестиваль у п’ятницю виступами лірників у школах с. Лапаївка, с. Борщовичі, с. Гамаліївка. Презентація нотної збірки Лайоша Молнара відбулася у приміщенні Музею ім. Т. Шевченка (Палац Мистецтв) за участі Зиновії Юрчук, учнів львівських шкіл, лірників. Упорядник книги «Співає лірник Лайош Молнар» Марія Павлюх прочитала учням пізнавальну лекцію про лірництво як явище в українській культурі. Марія Павлюх ознайомила присутніх із лірницьким репертуаром, зокрема, сирітськими піснями.  Доповідачка наголосила на значенні ліри в побуті українців Західної України. Лекторка розповіла учасникам і гостям фестивалю про унікальність нотної книги як першого друкованого видання творів лірників, які досі зберігалися тільки в усній традиції.

Виступ Марії Павлюх продовжив професор Михайло Хай, який відзначив значення книги Лайоша Молнара у відродженні лірницьких традицій. Лайош Молнар розповів про труднощі при створенні збірки. Опісля лірники виконали кілька творів із нотної збірки: «Ой, по мосту, мосту», «Георгію», «В славнім граді, во Єрусалимі», «Про потоп».

7 травня етнофест розпочався лірникуванням учасників на Проспекті Свободи, а також спілкуванням з пресою. О 14.00 год. в Інституті народознавства режисер Олесь Санін презентував фільм «Поводир». Після перегляду фільму актор і режисер О. Санін розповів присутнім про те, як відбирав головного героя фільму серед 2500 претендентів. Було вирішено, що грати головну роль повинен справжній хлопчик із діаспори, тому що зіграти акцент дитині важко. «Коли актор був затверджений – батьки заборонили зніматися дитині. Я дуже панікував, бо переживав кризу, адже головного актора не мав. І тоді, випадково, натрапив на відео Антона Гріна, яке прислали батьки. Мене вразило вміння хлопця перевтілюватися, коли він грав відомі класичні твори на фортепіано. Тоді я збагнув, що це і є мій герой, якого так довго шукав, – згадував Олесь Санін. – А найцікавіше виявилося попереду: Антон виявився внуком відомого дисидента Дмитра Сороки. І протягом кількох місяців він демонстрував міцність і силу характеру свого великого діда».

Режисер зазначив, що провів уже понад 700 показів фільму і зустрічей. З фільмом Олесь Санін їздив на фронт, де провів з бійцями кілька місяців. Він представив незрячих лірників Олександра Тріуса та Лайоша Молнара, які знімалися у «Поводирі». Після виступу відомий дослідник кобзарства Богдан Жеплинський подарував О.Саніну книгу про кобзарів України.

Гала-концерт лірників розпочав Михайло Хай піснею «Христос воскрес». Звучали канти, псальми, думи у виконанні лірників. Лірники намагалися продемонструвати глядачам автентичне звучання творів, які виконувалися на конкретній території України. Михайло Хай розповідав про особливість звучання творчої манери сирітських пісень. Лірники вшанували героїв Небесної сотні і бійців російсько-української війни. Продовжився концерт лірницькою скакомкою – давньою лірницькою традицією танців, коли лірники виконували веселі і жартівливі пісні.

У неділю, 8 травня, лірники, згідно з давнім звичаєм, освятили ліри і бандури у церкві Івана Хрестителя в Шевченківському гаю. Після Служби Божої лірники виступили на Восьмому благодійному фестивалі «Святкуймо Воскресіння разом», який організувала фундація «Духовне відродження» УГКЦ. Олександр Тріус, Михайло Хай та Лайош Молнар виконали відомі псальми і канти для присутніх дітей, батьків і богопосвячених осіб. Закінчився етнофестиваль побажанням лірникам збиратися частіше і пропагувати давню лірницьку традицію серед молоді України, щоб відродити духовність української нації.