2 вересня 2024 року у Львівському національному університеті природокористування відбулося урочисте відкриття площі імені професора Михайла Гончара – багатолітнього ректора Львівського сільськогосподарського інституту у Дублянах.
Враховуючи великий внесок Михайла Тимофійовича у розвиток нашого навчального закладу, керівництво університету вирішило підтримати ініціативу випускників і викладачів ЛСГІ щодо вшанування його пам’яті, назвавши площу студентського містечка його іменем. Захід розпочався виконанням Державного Гімну України (Народна хорова капела «Джерела Розточчя», художній керівник – Ярослава Ліпковська) та словами вдячності ЗСУ за мирне небо і спокійний день початку нового навчального року.
«Сьогодні ми зібралися, щоби вшанувати професора Михайла Гончара – непересічну особистість, відомого українського ученого, педагога, організатора науки, суспільно-громадського діяча, талановитого керівника, завдяки якому відбулася розбудова освітньо-наукових інституцій, навчального комплексу та будівель соціально-побутової інфраструктури у Дублянах. Для багатьох поколінь вихованих ним висококваліфікованих фахівців, науковців, колег та співробітників він став символом плекання та відстоювання принципів професіоналізму, порядності та патріотизму», – відзначив у своємувиступі в. о. ректора ЛНУП професор Василь Лопушняк. Василь Іванович акцентував увагу на тому, що Михайло Тимофійович 42 роки присвятив науково-педагогічній діяльності у нашому навчальному закладі і 28 років успішно очолював Львівський сільськогосподарський інститут (з лютого 1960 р. по грудень 1988 р.). У цей час було створено нові кафедри та факультети, започатковано відомі наукові школи, збудовано нові навчальні корпуси, гуртожитки, павільйон механізації, спортивний стадіон, літній театр, будинок побуту, дитячий садочок, оселі для працівників інституту, господарські будівлі тощо. Очільник нашого університету Василь Іванович Лопушняк пригадав усім присутнім, що Михайло Гончар під час Другої світової війни як штурман бомбардувальної ескадрильї захищав українське небо, а також те, що Михайло Тимофійович, уродженець Слобожанщини, став вірним сином нашого Галицького краю і своєю біографією утверджував ідею соборності України.

Завідувач Музею історії університету професор Петро Завірюха детально ознайомив усіх з біографією Михайла Гончара. Звернув увагу, що великих зусиль Михайло Тимофійович доклав, щоби в ЛСГІ відкрити першу в Західному регіоні України спеціалізовану раду із захисту кандидатських дисертацій (із сільськогосподарських спеціальностей), яка під його головуванням розпочала функціонувати, починаючи з 1965 р. Розповів про його книгу спогадів і роздумів «Випробування на зрілість», яка вийшла у світ 2007 року, пригадав цитати Михайла Тимофійовича, які обов’язково треба вивчати сучасним молодим людям. Петро Данилович завершив свій виступ поетичними рядками, які присвятив відкриттю площі свого наставника, під чиїм керівництвом працював понад 35 років:
Нехай це буде наша проща,
І наш сердечний щирий дар!
Нехай студентством квітне площа,
Де увіковічений Гончар!
В урочистостях взяв участь народний депутат України ІІ скликання, к.т.н., доцент кафедри фізики ЛСГІ Петро Швидкий, який подякував керівництву університету та підкреслив важливість цієї події і для навчального закладу, і для мешканців Дублян.
Із словом подяки від імені колишніх викладачів, працівників та випускників інституту 1960-х рр. виступила викладач кафедри історії України ЛСГІ Ольга Козловська, яка особливо акцентувала увагу на високому професіоналізмі та морально-патріотичних рисах характеру Михайла Тимофійовича як феноменальної особистості. Водночас, підкреслила Ольга Михайлівна, він був дуже скромним, надзвичайно людяним та відповідальним, у радянську добу займався українізацією, переводив дисципліни на українську мову і сам читав лекції українською.
Зворушливими дарунками для святочної громади стали пісні: «Україно, молюся за тебе» (сл. В. Забаштанського) у виконанні керівника Народної хорової капели бандуристів ЛНУП, лауреатки всеукраїнських конкурсів Ірини Стельмах та «Україна» (сл. і муз. Т. Петриненка) у виконанні аспіранта факультету управління, економіки та права Михайла Іващенка.
Освячення площі провели настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці ПЦУ м. Дубляни, військовий капелан о. Іван Сас, настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ м. Дубляни о. Володимир Високінський та капелан ЛНУП о. Іван Венгрин.
Із сердечним словом подяки виступила дружина Михайла Тимофійовича Лариса Іллівна Гончар, відзначивши, що їй надзвичайно приємно, що університет пам’ятає про її чоловіка і його внесок у розбудову навчального закладу. Вона висловила переконання, що нинішня подія увійде до історії ЛНУП.
«Щодня наші студенти і викладачі, гості і мешканці Дублян, проходячи цими стежками, говоритимуть: «Ідемо на площу Михайла Гончара». Його ім’я буде постійно у нас на устах, а пам’ять про нього – у наших серцях!» – сказала керівник відділу з організації виховної роботи студентів ЛНУП Оксана Качмар, яка була ведучою свята.