14-15 травня 2016 року у Львівському національному аграрному університеті проходив VI Всеукраїнський фестиваль народної хореографії «Яблуневий цвіт», який знову скликав із багатьох куточків України понад 50 хореографічних колективів. У мальовниче місто Дубляни, яке у цей період відзначало 576 років від дня заснування, прибули учасники з м. Одеси та Одеської області, м. Києва, м. Суми, м. Івано-Франківська та Івано-Франківської області, Тернопільщини та Львівщини.

Слід згадати, що фестиваль «Яблуневий цвіт» заснований у травні 2011 року на базі Львівського НАУ. Головою оргкомітету фестивалю є ректор ЛНАУ, академік НААНУ Володимир Снітинський. Директором фестивалю і його засновником є Голова Львівського відділення Національної спілки хореографів України, Заслужений працівник культури України Побєда Харісов. З кожним роком фестиваль розширює коло учасників завдяки гостинному прийому Львівського національного аграрного університету та високому мистецькому рівню.

Цьогоріч конкурсантів оцінювало компетентне журі у складі: головного балетмейстера Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької Ігоря Храмова – голови журі; Народного артиста України Петра Бенюка; Заслуженого артиста України Миколи Сушицького (м. Київ); Народного артиста України Зенона Колобича; Заслуженого діяча естрадного мистецтва України Наталії Добинди; директора творчої майстерні «Світлячок» Олени Лисякової; Заслуженого працівника культури України Марії Христинич.

Фестиваль «Яблуневий цвіт» проходив два дні: у перший день – 14 травня – відкриття фестивалю, конкурсна програма різних вікових категорій та хореографічних жанрів; у другий день – гала-концерт та нагородження учасників.

Цікавою особливістю цьогорічного фестивалю стала участь сільських колективів. І ця перевага приємно вразила членів журі, оскільки було представлено не тільки автентичні костюми, але і записані танці, як наприклад «Брошнівська полька», «Свято на зарінку» (с. Брошнів-Осада, Івано-Франківська область), «Галицька полька» (с. Новий Яричів, Львівська область), «Полька Дублянка» (м. Дубляни), «Молдавська сюїта» (с. Великий Дальник, Одеська область).

Переможцями-лауреатами І, ІІ, ІІІ ступенів стали: Народний ансамбль танцю «Тайстра» (керівник Богдан Мандроцин, с. Брошнів-Осада, Івано-Франківська обл.), Зразковий хореографічний ансамбль «Пірует» (керівник Ірина Нікітіна, ЦДЮТ «Дивосвіт», м. Одеса), Зразковий аматорський танцювальний колектив «Перлина» (керівник Людмила Ляшенко, Палац культури «Прометей» Бурштинської ТЕС, м.Бурштин), Театр танцю 58-го будинку офіцерів «Левеня» (керівник Наталія Боднарчук, м. Львів), ГО Народний дитячо-юнацький ансамбль народного танцю «Полуничка» (керівника Наталія Добинда, м. Львів), Зразковий ансамбль народного танцю «Дивоцвіт» (керівник Оксана Бубела , НВК ЗШ І-ІІІст. №2-ліцей м.Сокаль), Зразковий ансамбль танцю «Леліс» (керівник Людмила Кобак, Народний дім смт. Новий Яричів).

Цікавою традицією вже став парад колективів, який розпочинає святкування Дня міста в Дублянах. Оскільки 15 травня було оголошено Днем пам’яті жертв політичних комуністичних репресій, усі учасники фестивалю і гості біля пам’ятника національному героєві Степанові Бандері у молитві та виконанні духовного гімну України вшанували усіх репресованих, замучених і закатованих у радянських тюрмах, Сибіру, Колимі, а також вклонилися подвигу Героям Небесної Сотні та землякові із міста Дубляни – Анатолію Жаловазі. Було покладено квіти до пам’ятника Степанові Бандері, пам’ятного знака Героям Небесної Сотні, Великому Кобзареві – Т.Г. Шевченку.

Гала-концерт переможців Всеукраїнського фестивалю народної хореографії «Яблуневий цвіт» став мистецьким дарунком пам’яті для усіх героїв, що захищали і захищають Україну від окупантів. Ми ще раз переконуємося, що справжнє мистецтво здатне інколи бути сильнішим за усі політичні і військові діяння, оскільки саме воно може заявити про Україну на весь світ. А ще сила мистецтва у тому, що воно найкраще об’єднує дітей усіх регіонів рідної землі.

Від імені усіх учасників фестивалю висловлюємо щиру подяку ректору ЛНАУ, академіку Володимиру Снітинському за гостинність прийому та чітку працю усього оргкомітету. А також вдячність директору фестивалю – Заслуженому працівникові культури України, головному балетмейстеру та постановнику танців Народного ансамблю танцю «Первоцвіт» ЛНАУ Побєді Харісову; режисерській групі у складі Оксани Коваль та Наталії Боднарчук; звукорежисерам Роману Остапчуку, Олександру Кукуріку, Андрію Краснюку; студентській команді помічників, яку очолювала балетмейстер Народного ансамблю «Первоцвіт» Вікторія Юрків: Богданові Стойку, Олесі Гудимі, Соломії Сухорукій, Мар’яні Киницькій, Марії Грисьо, Юрію Лісковецькому, Юлії Шавало, Андрієві Даньківу, ведучій фестивальних програм Вірі Проць та усім працівникам університету, що доклалися до проведення цього заходу.

Ми бажаємо усім колективам творчих злетів, перемог, нових мистецьких постановок, а також розквіту і розвитку фестивалю у майбутньому, та найголовніше – щоб мир і спокій запанували в Україні.