30 жовтня 2024 року у Львівському національному університеті природокористування відбувся благодійний патріотичний захід «Козацькому роду нема переводу», присвячений славетному шляху становлення та розвитку української військової звитяги. Концерт, підготовлений відділом з організації виховної роботи студентів у співпраці з кафедрою гуманітарної освіти, став підсумком усіх історичних подій від жовтня до листопада, які висвітлили національно-визвольну боротьбу від часів козаччини до мужніх Січових Стрільців, від Української повстанської армії та провідників ОУН-УПА Степана Бандери, Романа Шухевича до мужніх, незламних захисників та захисниць України у сьогоднішній українсько-російській війні.
Розпочався захід Славнем «Ще не вмерла України...». У глибокій пошані перед подвигом студентів, випускників, викладачів та працівників ЛНУП, що загинули, захищаючи волю та незалежність України, а їх понад 30, усі присутні схилили голови під пісню «Гей, плине кача» та відео Меморіалу Героїв.

 

 


З вітальним словом виступив проректор з навчально-виховної роботи, професор Віталій Боярчук, який відзначив велику роль українського війська в історії становлення державності України, а також нагадав, що у Львівському національному університеті природокористування встановлено іменну стипендію імені Героя України Тараса Чайки, випускника нашого навчального закладу. Цю стипендію отримують студенти за активну громадську позицію, волонтерську, наукову роботу. Цьогоріч першим стипендіатом нагороди стала студентка факультету будівництва та архітектури Ольга Назарук. Грамотами було нагороджено претендентів на іменну стипендію імені Героя України Тараса Чайки: Марію Янушевич, студентку факультету агротехнологій та екології, Григорія Гончарова, студента факультету землевпорядкування та туризму, Романа Слотвінського, студента факультету управління, економіки та права. Також було вручено грамоту Міністерства освіти та науки України за підписом Міністра Оксена Лісового та голови журі Дмитра Дроздовського за перемогу у Всеукраїнському етапі XIV Міжнародного мовно-літературного конкурсу студентської та учнівської молоді імені Тараса Шевченка Олені Деберній, студентці факультету будівництва та архітектури, та висловлено подяку її науковому керівнику, доценту кафедри гуманітарної освіти Анжелі Кузі.
Капелан університету Іван Венгрин розповів про велику силу молитви і нашої віри, які допомагають воїнам, та провів «Молитву до Богородиці». Усі присутні молились і просили Господа та Матір Божу про покров для України від ворога.
Продовжився патріотичний захід показом відеоролика, у якому було відображено патріотизм та мужність українських воїнів, та концертною програмою за участю Народної хорової капели «Джерела Розточчя» (керівник Софія Фаріон), у виконанні якої прозвучали стрілецький славень «Не пора, не пора», пісні «Козацькому роду нема переводу», «О, Україно». Продовжили програму виступи читців поезій: «Стрілецькі могили» читала керівник відділу з організації навчально-виховної роботи студентів, заслужений діяч естрадного мистецтва України Оксана Качмар, вірш «Балада про дві душі» читала Ірина Козлюк, студентка факультету агротехнологій та екології, «Матері воїна» читала Тетяна Якимів, студентка факультету землевпорядкування та туризму. Окрасою благодійного патріотичного заходу стали вокальні виступи дуету Христини Мозуль та Михайла Іващенка, лауреатів всеукраїнських конкурсів, які виконали пісню «Повстанське танго», Олени Павлик, студентки факультету агротехнологій та екології, з піснею «Нас весна не там зустріла», Михайла Іващенка з піснею «Коли закінчиться війна», дівочого ансамблю Народної хорової капели «Джерела Розточчя» під керівництвом Софії Фаріон, який виконав пісню «Мить» із репертуару гурту «Океан Ельзи». Завершальним акордом став танець «Благословенна земля» у виконанні ансамблю естрадного танцю Львівського фахового коледжу культури і мистецтв, керівник Ірина Погоріла.

Студенти та працівники ЛНУП долучились до благодійного збору коштів на потреби 14 бригади «Червона калина» оперативного призначення НГ, організованого Марією Янушевич, студенткою факультету агротехнологій та екології.