Вчена рада Львівського національного аграрного університету «Про стан роботи і перспективи  розвитку факультету Механіки та енергетики»; «Про стан роботи і  перспективи  розвитку Землевпорядного факультету»

від 2 квітня 2015 року

Вчена рада заслухала  доповіді деканів факультету Механіки та енергетики в. о. професора С.Й. Ковалишина та Землевпорядного факультету професора М.Г. Ступеня і довідки комісій ректорату, які оголосили її голови: перший проректор професор В.М. Боярчук і начальник навчальної частини доцент О.Я. Микула.

У обговоренні виступив ректор ЛНАУ, академік НААНУ, професор В.В. Снітинський. Ректор відзначив, що прозвучали ґрунтовні виступи декана факультету механіки і енергетики та декана землевпорядного факультету, з яких видно, що проведена велика організаційна робота в плані покращення методичної та матеріальної баз факультетів, формується сучасна приладна база.

Також академік В.В.Снітинський звернув увагу на необхідність  покращити  науково-дослідну роботи викладачів факультетів, адже від цього залежить якість навчання студентів. У зв’язку з недостатнім фінансуванням НДР в державі  потрібно шукати можливості організовувати сумісні дослідження у вищих навчальних закладах Європи. При цьому слід звертати увагу в першу чергу на великі і відомі ВНЗ,  з якими у нашого університету є угоди про співпрацю, особливо це стосується землевпорядного факультету. На факультетах слід посилити студентські НДР.

Ректор ЛНАУ також поставив перед керівництвом і викладачами факультетів наступні завдання:

Обидва факультети повинні забезпечити 25% дисциплін для вільного вибору студентів ОКР «Бакалавр» і «Магістр»;

Кафедрам іноземних мов, політології і українознавства потрібно активізувати методичну і організаційну роботу;

Переглянути ситуацію з дипломним проектуванням на ОКР «Бакалавр»;

На ОКР «Магістр» всі анотації дипломних проектів і робіт повинні бути висвітлені на сайті університету українською і англійською мовами, а проректору з НДР розробити чіткі вимоги до їх написання;

Продовжити роботу над підготовкою подвійних дипломів, дійсних в Україні і в країнах Євросоюзу, адже це значно покращить профорієнтаційну роботу і збільшить притік абітурієнтів;

Викладачам факультетів необхідно покращити роботу зі студентською молоддю, розвивати діалог між професорсько-викладацьким складом та студентством.

Щодо факультету механіки та енергетики, то вчена рада відмітила, що за звітний період факультет провів значну роботу щодо організаційно-методичного, матеріально-технічного забезпечення навчального процесу, підвищення ефективності науково-дослідної роботи.

Проведено акредитацію напряму підготовки 6.070106 «Автомобільний транспорт» за денною і заочною формами навчання.

У 2014 році виконано державне замовлення на підготовку фахівців за всіма освітньо-кваліфікаційними рівнями. Суттєво зріс набір на перший курс всіх напрямів підготовки.

Налагоджена співпраця факультету зі спорідненими факультетами низки закордонних університетів, в рамках якої відбувається обмін студентами та їх навчання за програмою подвійних дипломів, стажування викладачів, проведення наукових конференцій, виконання наукових досліджень, публікація статей тощо.

Підвищилась ефективність наукової роботи, збільшилося число публікацій, особливо у закордонних виданнях, отриманих патентів і авторських свідоцтв. Результативнішою стала участь студентів у Всеукраїнських конкурсах наукових робіт і предметних олімпіадах.

Разом з тим, актуальним на факультеті залишається удосконалення навчального процесу, наповнення його вивченням новітньої техніки і технологій у галузі механізації сільського господарства, сільськогосподарського машинобудування, автомобільного транспорту, енергетики с.г. виробництва. На факультеті необхідно розробити форму проведення державних іспитів із загально-інженерної та практично-професійної підготовки для студентів ОКР «Бакалавр», поліпшити методичне забезпечення самостійної роботи, курсового і дипломного проектування, особливо на нових напрямах і спеціальностях. Необхідно вдосконалити навчально-методичні комплекси дисциплін, електронні варіанти яких розмістити на сайті університету.

Потребує удосконалення також практична підготовка студентів, яка неможлива без розширення баз практик.

Щодо землевпорядного факультету, вчена рада відзначила, що в цілому забезпечується організація навчально-виховного процесу з підготовки фахівців освітніх ступенів «Бакалавр» і «Магістр», ОКР «Спеціаліст» за напрямом «Геодезія, картографія та землеустрій»,  та спеціальностями «Землеустрій та кадастр», «Геоінформаційні системи і технології»,  «Економіка довкілля і природних ресурсів»; ведення навчально-методичної роботи, виконання наукових досліджень, налагодження міжнародних зв’язків, ведення виховної роботи.

На належному рівні ведеться виховна, громадська і спортивно-масова робота серед студентської молоді і працівників факультету. Студенти факультету є учасниками  багатьох художньо-мистецьких колективів та спортивних секції  університету.

Однак вчена рада зауважила, що недостатньо динамічно розвиваються міжнародні зв’язки факультету. Потрібно значно покращити роботу щодо налагодження трансферу  студентів та викладачів, розширення практики та стажування студентів за кордоном, а також запрошувати провідних вчених із-за кордону для читання лекцій на актуальну тематику.

Необхідно доопрацювати методичні комплекси дисциплін і розмістити на офіційному веб-сайті університету, доповнити методичний кабінет необхідною літературою для курсового і дипломного проектування. Потребує завершення  розробка навчально-методичної літератури з дисциплін, які читаються для студентів інституту післядипломної освіти, адаптовану до вимог дистанційної форми навчання.

Факультету необхідно поліпшити кадрове забезпечення науково-педагогічними працівниками вищої кваліфікації, зокрема на кафедрах управління земельними ресурсами, геодезії та геоінформатики.

Вченим факультету потрібно публікувати наукові розробки у виданнях, внесених до наукометричної бази даних.

Вчена рада відзначила необхідність посилення на факультеті підготовки  студентів до участі у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт та олімпіадах

Методичній комісії факультету необхідно розширити перелік дисциплін для вільного вибору студентів ОС «Бакалавр» та «Магістр».

В цілому вчена рада визнала стан роботи землевпорядного факультету та факультету механіки та енергетики задовільним.