15 травня 2015 р. в науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася конференція «Фонди періодичних видань бібліотек вищих навчальних закладів України як засіб формування і збереження національної ідентичності». Конференція працювала за такими напрямами: опрацювання фонду паперових періодичних видань у бібліотеках ВНЗ України сьогодні; періодика на електронних носіях (депозитарії власного виробництва, технології оцифрування, організація доступу); збереження та реставрація рідкісних періодичних видань; періодичні видання та національна ідентичність: взаємовпливи і взаємозалежності.

На конференції працювали три секції: «Історія періодичних видань у контексті формування національної ідентичності. Періодика у фондах бібліотек», «Періодика як історичне джерело. Зміст періодичних видань», «Періодичні видання в сучасному інформаційному просторі. Електронні бібліотеки». У конференції взяли участь науковці з бібліотек України. Розпочалась конференція в головному читальному залі (вул. Драгоманова 5) реєстрацією учасників та пленарним засіданням. Співголовами першої секції, яка відбувалася з 13.00. до 16.30. у читальному залі відділу рукописних стародрукованих та рідкісних книг імені Ф. Максименка (вул. Драгоманова 17) виступили Микола Ільків-Свидницький та директор наукової бібліотеки ЛНАУ, к.і.н. Любов Пинда, а секретарем засідання – Юрій Лисий.

У доповідях науковців порушені такі теми: «Львівська періодика ІІ половини ХVIII ст.» (М. Ільків-Свидницький), «Часопис «Галичанин» (1862–1863) як спільний видавничий проект Б. Дідицького і Я. Головацького» (О. Седляр), «Ідея та проблематика преси «старорусинів» на початку ХХ ст.» (Т. Слотюк), «Внесок вчених-геологів та гірників у розвиток та створення періодичних видань ХІХ – початку ХХ ст. в Україні» (Н. Осіння). Виступ доцента, директора наукової бібліотеки Л. А. Пинди «Польська сільськогосподарська періодика ХІХ – початку ХХ ст. (за матеріалами рідкісних фондів наукової бібліотеки ЛНАУ)» об’єднує дослідження преси польських аграрних інституцій Східної Галичини кін. ХІХ – поч. ХХ ст.: Галицького господарського товариства (1845), Рільничої школи в Дублянах (1856), Цісарсько-королівської Ветеринарної школи (1881).