У 1996 році Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави і спираючись на багатовікову історію українського державотворення та на світовий досвід, прийняла Основний Закон України — Конституцію, яка стала реальною і дієвою основою розбудови незалежної демократичної держави як повноправної учасниці світового співтовариства.

На сьогодні українці чекають конституційних змін щодо реформи системи судоустрою, корекції прав свобод і обов'язків людини й громадянина та проведення децентралізації. Також відбуваються консультації з приводу змісту цих змін з Венеціанською комісією. Країна чекає від парламенту невідкладного прийняття життєво важливих рішень.

До Дня Конституції України Наукова бібліотека ЛНАУ підготувала книжкову виставку «Конституція – основний закон України», на якій було представлено 86 видань, в котрих висвітлено основні правові поняття і категорії, теоретичні напрацювання з питань державотворення та функціонування системи права, дії механізму правового регулювання за такими галузями права як конституційне, адміністративне, фінансове, цивільне та цивільно-процесуальне, сімейне, господарське, трудове, житлове, екологічне, земельне, кримінальне та кримінально-процесуальне, право соціального захисту та охорони здоров’я, а також з основ правоохоронної діяльності та міжнародного права.

Конституція – основний закон України.ppt