24 травня 2016 року у читальному залі Наукової бібліотеки ЛНАУ відбувся День кафедри обліку та оподаткування на тему «Інноваційні методи та ресурси у забезпеченні навчального процесу та практичної підготовки студентів». Учасниками заходу були студенти, викладачі кафедри, працівники бібліотеки, спеціально запрошені гості.
Зі вступним словом до слухачів звернулася доцент Руслана Андрушко, яка представила доповідачів заходу і наголосила, що для кафедри стало доброю традицією запрошувати випускників, які досягли значних успіхів та кар’єрного росту у своїй професійній діяльності і можуть поділитися особистим досвідом зі студентами.
Зокрема, Василь Тимчук – керівник підрозділу обліку розрахунків з постачальниками та кредиторською заборгованістю філії ТОВ «Нестле Україна» «Нестле Бізнес Сервіс в Європі» – розповів про особливості пошуку роботи та специфіки праці бухгалтера в компанії з іноземними інвестиціями. А також зазначив, що усі знання, здобуті під час навчання у ЛНАУ, знадобилися в подальшій професійній діяльності, та вказав, що знання іноземних мов, висока наполегливість, цілеспрямованість, дисциплінованість – це ті якості, які необхідні молодому фахівцю, щоб здобути авторитет серед колективу та отримати кращу посаду.
Аспірантка кафедри Катерина Сиротюк представила звіт про стажування за міжнародною програмою «Польський Еразмус для України» у вишах Польщі. Доповідачка наголосила, що ця програма призначена для молодих науковців, які бажають здійснити глибоке дослідження і написати поважну наукову працю під керівництвом польських колег. «Польський досвід – це насамперед доступ до інформації і джерел у бібліотеках університетів. Високий рівень комп’ютеризації та зручні умови праці в бібліотеці, – це та головна особливість, яка відрізняє польських аспірантів від українських», – йшлося у доповіді. Виступ супроводжувався мультимедійною презентацією світлин вишів Польщі, а також читальних залів бібліотек, в яких К. Сиротюк працювала під час стажування.
Співзвучним із попередньою темою став виступ студентки кафедри Ольги Семенюк, яка двічі стажувалася у Німеччині за навчальною програмою LOGO. Програма охоплювала семінари з екологічного господарства, бухгалтерського обліку, а також працю на полі, тож Ольга змогла отримати під час стажування корисні навички та знання, які використає в майбутньому. «Головна перевага в сільському господарстві Німеччини – високий рівень сільськогосподарської техніки та знань про сільськогосподарську економіку. Німцям незрозуміло: як Україна, яка багата на чорноземи, досі не розвиває сільське господарство на високому рівні», – сказала О. Семенюк.
Американським досвідом поділилася доцент кафедри Людмила Гнатишин, яка 11 років тому стажувалася в Пенсильванському університеті. Вона зауважила, що з погляду організації навчального процесу та спілкування зі студентами, Україна не відстає від США, проте поступається щодо високого доступу інформації та комп’ютеризації, які мають американські студенти. Водночас у стосунках викладач – студент, безперечно, ми кращі, бо переживаємо за кожного нашого студента.
Директор Наукової бібліотеки ЛНАУ, доцент Любов Пинда ознайомила присутніх із забезпеченістю навчального процесу фаховою літературою, зазначивши, що протягом навчання студент повинен максимально збагачуватися знаннями як особистість і як фахівець. «Важлива складова навчального і наукового процесу – доступ не тільки до інформації, а до поважних наукометричних баз праць. Сьогодні ми маємо доступ до багатьох джерел завдяки інформаційному поступу», – відзначила директор НБ.
Виступ Л. Пинди доповнила завідувач відділу бібліотеки С. Шафранська мультимедійною презентацією на тему: «Робота з базами даних наукової літератури: наукометричні показники та портфоліо науковця» і розповіла про системи доступу до міжнародних наукометричних баз даних.
Завершився захід побажанням студентам успішно навчатися, а викладачам плідно працювати в інноваційному процесі сучасної освіти та науки.