28 жовтня 2024 року відбувся науково-практичний семінар «Обмін досвідом у напрямі соціокультурної діяльності бібліотек ЗВО Львова та області» у Наукова бібліотека ЛНУП Львівського національного університету природокористування спільно із Науковою бібліотекою Львівського національного університету імені Івана Франка.
Відкрила семінар директор Наукової бібліотеки ЛНУП Марія Грицевич, яка запросила до молитви з благословенням о. Івана Венгрина, капелана університету. Захід розпочався спільною молитвою та вшануванням пам’яті полеглих Героїв України.
Усіх учасників науково-практичного семінару привітав доктор наук з державного управління, професор, голова Комісії з реорганізації ЛНУП Іван Парубчак, який наголосив, що книга – джерело знань, які необхідні для всебічного розвитку людини. Незважаючи на те, що ми живемо в епоху, коли гаджети і цифрові технології ідуть поруч із друкованим словом, ніщо не може замінити цінності книги. «Ми, українці, боремось, шукаємо, знаходимо і не здаємось», – ці слова мають закликати сучасну молодь до читання.
Зі вступним словом виступив к.і.н., голова Львівського методичного об’єднання бібліотек ЗВО Західного регіону України, директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка Олександр Седляр, який наголосив на важливості проведення цього науково-практичного семінару.
Учасниками семінару були:
- Олексій Бурнаєв, к.ф.-м.н., доцент Львівського національного університету природокористування, член комітету підтримки Європейської асоціації вежових годинників і курантів у Парижі, автор Львівського квіткового годинника, з доповіддю на тему «Архівно-детективна історія годинника Бібрецького магістрату»;
- Марія Грицевич, директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету природокористування, з доповіддю на тему «Бібліотека як соціокультурний простір для освітніх можливостей студентської молоді»;
- Анастасія Коник, провідний бібліотекар відділу обслуговування та менеджменту послуг Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка, з доповіддю на тему «Екскурсійна і виставкова робота НБ ЛНУ ім. Івана Франка»;
- Галина Пилипчак, заступник директора Бібліотеки Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького, з доповіддю на тему «Спектр соціокультурної діяльності бібліотеки ЛНУВМБ імені С. З. Ґжицького»;
- Валентина Новосад, завідувач відділу обслуговування і зберігання фондів Науково-технічної бібліотеки Національного лісотехнічного університету України, з доповіддю на тему «Тенденції розвитку Науково-технічної бібліотеки Національного лісотехнічного університету України як соціокультурного центру університету»;
- Юрій Щадило, завідувач бібліотеки ВСП «ЛФК ЛНУП», історик, з доповіддю на тему «Бібліотека як осередок патріотичної та культурної діяльності в умовах війни».
У ході жвавого обговорення учасники зазначили, що завдяки процесам модернізації вищої освіти наукові бібліотеки ЗВО мають перетворитися зі звичайних книгозбірень в сучасні багатофункціональні інформаційно-комунікативні центри, які беруть активну участь в освітньому процесі та науково-дослідній роботі установи. Науковій бібліотеці необхідно продовжувати позиціонувати себе як сучасний інформаційний та культурно-просвітницький осередок, який забезпечує накопичення, зберігання, використання і поширення знань, популяризацію бібліотечно-інформаційних ресурсів і послуг.
Мистецьким дарунком для учасників семінару стали виступи студентської молоді, учасників творчих колективів ЛНУП, які у співпраці з Науковою бібліотекою та відділом з організації виховної роботи студентів наповнюють соціокультурний простір навчального закладу. У пам’яті залишаться пісні у виконанні дівочого ансамблю Народної хорової капели «Джерела Розточчя» (керівник Софія Фаріон), бандуристки Олени Павлик, лауреатів всеукраїнських конкурсів Михайла Іващенка та Христини Мозуль, а також вірші у виконанні переможниці конкурсу читців Ірини Козлюк.
Яскравим обрамленням світлиці Наукової бібліотеки стала виставка художніх полотен з творчого доробку старшого викладача кафедри архітектури факультету будівництва та архітектури Степана Пісьо та студентів цього ж факультету. Завершився семінар пізнавальною екскурсією «Стежками Степана Бандери», розробленою кафедрою туризму факультету землевпорядкування та туризму ЛНУП (екскурсовод – завідувач музею Степана Бандери Павло Іванюк).
Проведення таких семінарів є дуже корисним для розвитку наукових бібліотек ЗВО та мотивує для подальшого спілкування та співпраці.