15 вересня 2016 року в Науковій бібліотеці ЛНАУ відбувся семінар «Бібліотека вищого навчального закладу: досвід і перспективи» для сільськогосподарських бібліотек Львівського методоб’єднання. Семінар відбувався у рамках святкування ХVIIІ Форуму, присвяченого 160-річчю від дня заснування ЛНАУ. До участі у семінарі були запрошені директори та завідувачі 8-ми бібліотек коледжів ЛНАУ, провідний спеціаліст ЛОУНБ, директор бібліотеки ветеринарної медицини.
Зі вступним словом до присутніх звернулась директор Наукової бібліотеки ЛНАУ, к. і. н., доц. Любов Пинда. Любов Арсентіївна виголосила доповідь на тему «Аграрна наука і освіта в Дублянах (ІІ пол. ХІХ – ХХ ст.). Сучасна історіографія питання», в якій коротко охарактеризувала здобутки Наукової бібліотеки ЛНАУ протягом періоду незалежності України. Любов Пинда розповіла про сучасні видання та книги, над якими працювали вчені університету, а також працівники бібліотеки. Директор НБ коротко охарактеризувала наукові напрями, які досліджують працівники та вчені університету.
Своїми здобутками з присутніми поділилася директор НБ ЛУВМ та біотехнологій ім. С. Гжицького Людмила Луцик у доповіді «Сучасна бібліотечно-інформаційна діяльність бібліотеки вишу». Доповідачка розповіла про успішні трансформаційні процеси бібліотеки на шляху до комп’ютеризованого суспільства, зокрема про нову версію Ірбісу, яка розширює можливості для досліджень вченим та працівникам бібліотеки.
Про значну культурно-просвітницьку роботу серед студентської молоді (студентів коледжів ЛНАУ) розповіла головний бібліотекар НБ ЛНАУ, Марія Антонівна Грицевич. Доповідачка виокремила культурно-просвітницьку роботу як важливу складову не тільки у роботі бібліотек, а й також у роботі навчальних закладів, які мають на меті виховати гідне, національно свідоме покоління молодих людей, для яких книга буде настільним вчителем і супутником життя. Серед бібліотек коледжів ЛНАУ у доповіді було виокремлено роботу Вишнянського коледжу, в якому культурно-просвітницька робота серед студентської молоді поставлена на гідний рівень.
Про ретроспективну польськомовну колекцію Фонду стародруків та рідкісних видань ХVIII – поч. ХХ ст. учасникам семінару розповіла Марія Павлюх. Доповідачка ознайомила присутніх з науковими дослідженнями, які здійснюють вчені університету та працівники бібліотеки. Результатом наукового пошуку та співпраці стане науково-довідкове видання. Марія Павлюх зазначила, що ретроспективні колекції є великим надбанням людства, пам’ятками історії і духовним багатством нації.
Після доповідей відбувся круглий стіл на тему «Актуальні питання бібліотечно-інформаційної діяльності бібліотек вишів», на якому виступали та ділилися власним досвідом завідувачі бібліотек коледжів ЛНАУ. Закінчився семінар добрими побажаннями частіше зустрічатися та ділитися досвідом для того, щоб бібліотеки успішно розвивалися і функціонували у структурі навчальних закладів.