Мова – це скеля, на якій стоїть велика українська споруда.
Ірина Фаріон

21 лютого 2025 року у Науковій бібліотеці відбулася цікава подія, присвячена відзначенню Міжнародного дня рідної мови. До присутніх звернулася директорка НБ Марія Грицевич, яка наголосила, що «мова – не просто найважливіший засіб спілкування, а й головна ознака і символ нації та народу», «мова – це кордон і зброя, дім і фортеця». За мову вбивають, тому в сучасних реаліях так важливо «на кожному кроці й кожної хвилини охороняти честь своєї рідної мови, як свою власну і навіть більше – як честь своєї нації».
Своєрідною змістовною родзинкою зустрічі став семінар «Медіаграмотність у сучасній освіті: виклики та можливості», який провела медіатренерка, кандидатка наук із соціальних комунікацій, докторка соціальних наук у галузі соціальних комунікацій і медіадосліджень, доцентка кафедри теорії та практики журналістики ЛНУ ім. І. Франка Наталія Войтович.
Під час зустрічі вона розповіла про шість важливих кроків до медіаграмотності, а також запропонувала виконати практичні завдання, які продемонстрували, наскільки ми залежні від медіапростору та наскільки важливо дотримуватися простих правил, щоб залишатися медіаграмотними й уникати помилок.

«У сучасному світі, коли ми постійно перебуваємо в інформаційному просторі, коли наш гаджет, телефон став нашим другом, ми повинні думати про те, аби зберігати цю медіагігієну, дбати про якісний інформаційний простір», – зауважила під час зустрічі тренерка.
Слухачі мали можливість отримати основні теоретичні знання з медіаграмотності та навчитися застосовувати їх для конкретних суспільних потреб. Зокрема, йшлося про розуміння ролі медіа, про розвиток вміння розрізняти факти та судження, розпізнавати фейкову інформацію, критично оцінювати журналістські матеріали, усвідомлювати ризики пропаганди та дезінформації.
Медіаграмотність у сучасній освіті – це важливий аспект, який допомагає науково-педагогічним працівникам і студентам не тільки орієнтуватися в інформаційному просторі, а й критично осмислювати отриману інформацію, розуміти, як її створюють і які можуть бути наслідки її використання. З огляду на стрімкий розвиток технологій і доступність різноманітних медіаджерел медіаграмотність стає необхідною навичкою для забезпечення якісної освіти.

Інтеграція медіаграмотності в освітні програми важлива не лише для розвитку студентів ЗВО, а й для підтримки здорової демократичної культури, де кожен має змогу вільно отримувати інформацію, аналізувати її і приймати обґрунтовані рішення.
Щиро вдячні медіатренерці Наталії Войтович за спілкування та за цінні знання, якими вона охоче ділилася з усіма присутніми.
Сподіваємось на майбутні зустрічі у стінах нашого університету під мирним українським небом!