Я не був на війні… Не вертався трьохсотим, двохсотим…
Не вкарбований іменем і у звитяги скрижаль…
Але доки ще слово в мені зарождається, – доти
Не минатиме бою й моя поетична стежа...
Мирослав Артимович


Впродовж 17-23 березня 2025 року Українським інститутом книги було організовано Національний тиждень читання поезії. Цьогорічна тема – «Пісня тисячі голосів», а гаслом стали слова Сергія Жадана: «З чого все почалося? Вона заговорила про мужність і зброю. В неї навіть не голос – в неї багатоголосся».
Поезія – це спосіб почути одне одного. Це можливість зафіксувати досвід і знайти відгук. Тиждень поезії покликаний підкреслити, що література дозволяє нам сприймати суспільство цілісно, не стираючи унікальність кожного досвіду. Вірші стають способом знайти слова для пережитого, відчути підтримку і взаєморозуміння. Це чудова нагода вслухатися в багатоголосся української поезії, де кожен відшукує слова, що знаходять відгомін у його серці.

Завершальним акордом відзначення тижня поезії у світлиці Наукової бібліотеки стала творча зустріч з поетом, піснярем, талановитим жовківчанином, людиною, яка віртуозно володіє словом, майстром виразного поетичного мазка – Мирославом Артимовичем. У його творчому доробку – поетичні збірки: «З весною у серці, «На осонні», «Огні горять», «Осінь у камуфляжі», «Полин і мед». Немов чудодійне джерело, звучало поетичне слово з уст автора. Його любові у слові – віриш, багатшаєш нею, вслухаєшся в його ностальгію своїм серцем. Особливо приємно, що це слово знайшло відгомін у душах наших студентів, котрі пройнялися поезією і так майстерно донесли її до всіх присутніх.
«Цінуймо кожну мить, як подих, а кожен день як Божий дар»... Цінуймо пісню і рідне слово.

Цей захід став чудовою нагодою подякувати і відзначити тих, хто любить слово, плекає його. Було нагороджено лауреатів конкурсу читців поезії Тараса Шевченка «Шевченко понад часом». Нагороди вручив проректор з науково-педагогічної роботи та якості освіти Віталій Боярчук, який привітав переможців та висловив щиру подяку гостеві-поетові Мирославові Артимовичу, організаторам творчої зустрічі – колективу Наукової бібліотеки, яку очолює Марія Грицевич, та керівнику відділу з організації виховної роботи студентів Оксані Качмар, а також усім учасникам поетичного заходу: керівнику народної хорової капели «Джерела Розточчя» Софії Фаріон, нашим талановитим студентам Вікторії Марусяк, Оресту Багану, Юліану Бубелі, Марті Цап, Назару Пискіру.
Сподіваємось, що відчинена нова світлиця не остання, а лише передпокій до наступної, просторішої.