08-09 квітня 2019 року у Львівському НАУ проходив І етап аграрно-політичних дебатів в рамках проведення ХХI зльоту іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття». Захід проводився втретє і викликав велику зацікавленість у представників студентства факультетів ЛНАУ, оскільки рекомендовані напрями сформовані у відповідності до проблем сьогодення. Журі представили викладачі ЛНАУ, керівники органів місцевого самоврядування, бізнесу:

- д.е.н., доцент, проректор з наукової роботи Ігор Богданович Яців;

- керівник відділу з організації виховної роботи студентів університету Оксана Володимирівна Качмар;

- голова ради молодих вчених ЛНАУ, к.е.н., доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Галина Володимирівна Східницька;

- начальник відділу ринку земель Головного управління держгеокадастру у Львівській області  Вікторія Володимирівна Луценко;

- к.е.н., в. о. доцента кафедри менеджменту ім. проф. Є. Храпливого, заступник голови Жовківської райдержадміністрації Юрій Володимирович Дубневич;

- д.е.н., доцент кафедри обліку та оподаткування ЛНАУ Людмила Богданівна Гнатишин;

- д.е.н., в. о. професора кафедри землеустрою Роман Михайлович Курильців;

- к.е.н., доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Іван Миколайович Тофан;

- к.с-г.н., в. о. доцента кафедри екології Оксана Богданівна Скаб;

- к.т.н., доцент кафедри управління проектами та безпеки виробництва ЛНАУ Іван Миколайович Городецький;

- провідний фахівець кафедри будівельних конструкцій Віктор Ігорович Аторвін.

У дебатах взяли участь шість команд університету, які готувалися за різними напрямами і висловлювали думку «За» і «Проти»:

1. Зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення – введення вільного ринку землі. Рожева – стверджувальна («За»): Антон Сафіяник (гр. Зв-22 СП), Дмитро Баранський (гр. Аг-31), Олег Воробей (гр. Мо-41);
2. Зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення – введення вільного ринку землі. Біла – заперечна («Проти»): Володимир Векляк (гр. Фін-31), Тетяна, Берецька (гр. Зв-24 СП), Марія Саливонюк (гр. Св-31);
3. Диверсифікація виробництва чи вузька спеціалізація? Зелена – стверджувальна («За»): Ірина Вовк (гр. Мо-22СП), Богдан Гнатів (гр. Ен-31), Анна Нікітіна (гр. Мо-41);
4. Диверсифікація виробництва чи вузька спеціалізація? Помаранчева – заперечна («Проти»): Розілє Насибова (гр. Мо-41), Андрій Попівчак (гр. Аг-51), Ярослав Волошин (гр. Ен-31);
5. Підтримка розвитку сімейних фермерських господарств – скорочення впливу великих аграрних підприємств (агрохолдингів). Жовта – стверджувальна («За»): Ірина Тимків (гр. Фін-31), Роксана Столяр (гр. Фін-31), Олег Ланковський (гр. Еко-21);

6. Підтримка розвитку сімейних фермерських господарств – скорочення впливу великих аграрних підприємств (агрохолдингів). Фіолетова – заперечна («Проти»): Павло Лихолат ( гр. Буд-31), Богдана Коновалова (гр. Зв-12 (СП), Дмитро Терлецький (гр. Буд-31).

Під час проведення заходу для оцінювання команд-переможців враховувалися такі критерії: обізнаність учасників у проблемах; наведення достовірних і відповідних аргументів; вміння логічно і послідовно розкривати та відстоювати власну думку; командна робота і її злагодженість; культура ведення дебатів; грамотна мова і ораторське мистецтво; оперативне використання аргументів опонентів у своєму виступі.

За результатами голосування членів журі і слухачів, які активно вболівали за кожну з команд та голосували за допомогою кольорових наліпок з відповідною кількістю балів, беззаперечним переможцем стала команда «Жовтих» (стверджувальна) напряму «Підтримка розвитку сімейних фермерських господарств – скорочення впливу великих аграрних підприємств (агрохолдингів)».

Із команди-переможця шляхом голосування членами журі було обрано лідера – Ірину Тимків (гр. Фін-31).

Успішному проведенню аграрно-політичних дебатів завдячуємо модератору, аспіранту денної форми навчання Михайлу Лизаку, а також голові ради молодих вчених університету Галині Східницькій.

Усі учасники заходу отримали сертифікати про участь у І етапі аграрно-політичних дебатів, а переможницю Ірину Тимків відзначено грамотою.

Бажаємо переможцям подальших наукових звершень і достойного представлення Львівського НАУ у ІІ етапі аграрно-політичних дебатів «Лідери АПК ХХІ століття».