10 жовтня відзначається Всесвітній день психічного здоров’я – важлива подія, що привертає увагу до питань ментального здоров’я в усьому світі. В умовах війни психічне здоров’я українців та всіх учасників освітнього процесу стає особливо вразливим. Постійна напруга, стрес, тривоги під час навчання та роботи, а також загальна невизначеність впливають на емоційний стан як здобувачів вищої освіти, так і викладачів та працівників університету. Саме тому збереження ментального здоров’я є надзвичайно актуальною темою, що хвилює кожного. 11 жовтня 2024 року практичним психологом Львівського національного університету природокористування Мирославою Ходаковою було проведено зустріч зі студентами ОПП «Менеджмент» ОС «Магістр» в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» з метою підвищення обізнаності студентів про важливість ментального здоров’я і пошуку ресурсу для підтримки в разі потреби. Під час зустрічі практичний психолог розкрила визначення ментального здоров’я, ознаки порушення ментального здоров’я, важливість емоційної грамотності та надала рекомендації для підтримки власного ментального здоров’я. «Ментальне здоров’я є ключовим аспектом життя студентів, оскільки період навчання часто пов’язаний зі стресом, високими очікуваннями та значними змінами в житті», – наголосила практичний психолог. Здобувачам вищої освіти важливо звертати увагу на своє ментальне здоров’я, адже від нього залежить їхня здатність навчатися, спілкуватися та підтримувати якісне життя. Ментальне здоров’я студентів – це не лише відсутність хвороб, але й здатність керувати своїм емоційним станом та успішно адаптуватися до викликів студентського життя. «Регулярна турбота про себе допомагає зберігати високий рівень енергії, мотивації та емоційної стійкості для майбутніх фахівців», – наголосила практичний психолог. На завершення практичний психолог Мирослава Ходакова розповіла притчу про вміння відпускати минуле, негативні емоції та негативний досвід.