Більше десяти років поспіль у вересні студентське містечко Дубляни стає центром активної наукової діяльності студентів. Не став винятком і 2015 рік. З 23 по 25 вересня у Львівському національному аграрному університеті проходив Міжнародний студентський форум «Студентська молодь і науковий прогрес в АПК». В стінах нашого університету вдалося зібрати найкращий студентський науковий актив з України та близького зарубіжжя. Метою проведення даного заходу було, перш за все, обговорення нагальних проблем в аграрній сфері і пропозицій щодо їх вирішення, а також налагодження зв’язків між студентами і науковими товариствами різних навчальних закладів для подальшої співпраці. Завдяки активній позиції ректора університету, академіка НААНУ Володимира Снітинського щодо заохочення студентської молоді до наукової діяльності, цього року форум проводився уже в шістнадцяте.


Як підказує досвід попередньо проведених форумів, важливим напрямом організації наукової роботи є проведення наукових конференцій, які дають можливість провести апробацію результатів наукових досліджень, створюють сприятливі умови для обміну передовим досвідом між ученими з інших вищих навчальних закладів і науково-дослідних установ України та зарубіжжя, а також допомагають налагодити взаємовигідну співпрацю в сфері науково-дослідної роботи.
Кількісний склад учасників форуму свідчить про небайдужість студентської молоді України та зару-біжних країн до наявних проблем в сфері агропромислового комплексу. І це не дивно, адже у всі часи саме молодь була тою рушійною силою, яка спонукала державу і суспільство завжди рухатись вперед.

У роботі цьогорічного форуму взяли участь студенти Природничих університетів Вроцлава і Любліна, Вищої інженерно-економічної школи в Жешуві, Варшавського університету природничих наук (SGGW), а також інших навчальних закладів Польщі та Литви. Із вітчизняних навчальних закладів учасниками форуму були студенти-науковці Національного університету біоресурсів і природокористування України (м. Київ), Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. Петра Василенка, Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету, Таврійського державного агротехнологічного університету, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Львівського національного університету ім. Івана Франка, Національного університету «Львівська політехніка», Львівської державної фінансової академії, Львівської комерційної академії, Львівського інституту економіки і туризму, Львівського національного університету ветеринарної медицини ім. С. Гжицького, а також студенти із коледжів Львівського національного аграрного університету.
Цього року наш університет відвідали близько сотні студентів із вищеперелічених навчальних закладів. В межах форуму працювало 7 міжнародних студентських наукових конференцій, у роботі яких взяли участь понад 400 студентів.
Конференція проходила у формі пленарного та секційних засідань, які пройшли на високому науково-теоретичному рівні, в дусі дискусій та великим зацікавленням як молодих вчених, так і студентської молоді. Основна тематика секційних засідань була зорієнтована в межах таких напрямків:
Екологічна безпека сільськогосподарського виробництва;
Сучасні агротехнології та тенденції їх розвитку;
Проблеми використання та охорони земельних ресурсів;
Економічні аспекти розвитку АПК;
Технічний прогрес в АПК;
Актуальні проблеми будівництва та архітектури;
Духовне виховання молоді та культурне відродження села.
Найактивніші студенти нагороджені почесними грамотами. Слід відмітити, що кращі доповіді було обрано шляхом відкритого голосування присутніх слухачів. З огляду на тематику наукових доповідей студентів можна зробити висновок, що їх найбільше цікавлять питання вдосконалення фінансово-економічних відносин в АПК, розвиток сільських території, проблеми використання, охорони та управління земельними ресурсами, проблеми екології, а особливо впровадження нових технологій у сфері механізації аграрного виробництва і сільськогосподарського будівництва. Як визнають присутні на тематичних конференціях викладачі і науковці, незважаючи на те, що студенти ще, як правило, не мають великого практичного досвіду в аграрній сфері..