Історія українського народу – це історія боротьби за Україну, за її волю. Сьогодні ми згадуємо славні часи козаччини, звитягу Січових стрільців, Української Повстанської армії і її мужніх очільників – Євгена Коновальця, Романа Шухевича, Степана Бандери. Незабутою залишиться також сторінка ІІ світової війни і боротьби українського народу із німецько-фашиськими загарбниками. А тепер ми стали свідками неоголошеної війни із московським окупантом в Криму і на Донбасі. Небесна Сотня Майдану, мужні воїни АТО є прикладом боротьби за Україну і вони назавжди залишаться у наших серцях і у нашій пам’яті.
Усім героям України, мужнім захисникам Вітчизни був присвячений концерт патріотичної пісні, слова, танцю «За Україну, за її волю».
У вступному слові «Українська військова звитяга в історії та сьогоденні» доцент кафедри українознавства І.В. Баран розповів про звитяжні традиції українського війська, які і сьогодні є догоровказом для боротьби за волю й незалежність України
. День Захисника України – це свято усіх тих, хто боровся і творив нашу державу, починаючи від давніх часів до сьогодення. Іловайський котел, Донецький аеродром, Мар'їнка, Широкіно, Маріуполь – це вже сторінки сучасності, які закарбували мужність, відвагу та велику любов до України бійців АТО. Львівський національний аграрний університет гордиться своїми героями – студентами, викладачами та працівниками, які захищали і сьогодні захищають кордони України: І. Флисом (доц. кафедри машинобудування), О. Грегом (викладач кафедри іноземних мов), О.Дубовим (магістр факультету агротехнології та екології), В. Пелишем (студент землевпорядного факультету), Р. Новосадом (начальник відділу охорони), О. Рисем (студент факультету будівництва та архітектури), Н. Дудою та Ю. Пелещаком (студенти факультету механіки та енергетики).
Концертну програму розпочала Народна хорова капела «Джерела Розточчя» (керівник М. Дребот) гімном січових стрільців «Ой у лузі червона калина» та повстанською піснею «Йшли селом, йшли селом партизани». Шану загиблим героям у пісні «Чуєш, брате мій» (сл. Б.Лепкого, муз. Л. Лепкого) віддали учасники Народного камерного хору «Бужани» (керівник М. Мандзак). Патріотичні пісні линули у виконанні Андрія Висоцького та Миколи Фаєвича, студентів землевпорядного факультету («Стрілецький романс», «Ой там у лузі, при дорозі»), Михайла Іващенка, студента економічного факультету («До українців»), Христини Стецюк, студентки факультету агротехнології та екології («Моя Україна»). Марш «Симон Петлюра» виконав Народний ансамбль «Троїсті музики» (керівник С. Вус).
Авторську пісню «За волю України» (сл. і муз. Сергія Хамця) подарували глядачеві учасники вокально-інструментального ансамблю «Вище неба», переможці ХVII Молодіжного фестивалю української патріотичної пісні «Бабине літо».
Усіх глядачів вразили хореографічні номери у виконанні Народного ансамблю танцю «Первоцвіт» (керівник П. Харісов, балетмейстер – В. Юрків). Символом козацької звитяги та дівочої краси став танець «Гопак» у постановці Заслуженого працівника культури України, керівника колективу Побєди Харісова.
Поезія «Молюсь за тебе, Україно», яку майстерно прочитала Віра Проць, студентка факультету механіки та енергетики, ведуча концерту, не залишила байдужим жодне серце.
До студентів і викладачів звернувся капелан університету о. Іван, який закликав до спільної молитви за мир і єдність в Україні. Концерт завершився духовним гімном «Боже, великий, єдиний».
На боці захисників України – Бог, любов і рідна земля, тому ми переможемо!