11 травня 2016 року у рамках загальноуніверситетського круглого столу «Кристалізація національної свідомості» кафедра українознавства на виконання Указу Президента України «Про відзначення у 2016 році Дня пам’яті та примирення і 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні» провела навчально-виховний захід «Ніколи знову: міфи Другої світової війни і сучасна молодь».
Із вступним словом виступила керівник підрозділу з організації виховної роботи ЛНАУ О. Качмар, яка сказала, що метою заходу є гідне вшанування подвигу українського народу в Другій світовій війні, його вагомого внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції; засвідчення поваги до всіх борців проти нацизму; увічнення пам’яті загиблих воїнів та жертв війни.

Завідувач кафедри українознавства А. Куза наголосила на тому, що відповідно до Указу Президента України у всій державі відзначають День пам’яті та примирення, і наша країна нарешті повертає у суспільний дискурс європейське розуміння цього трагічного для усього людства історичного періоду – Другої світової війни – під гаслами «не святкуємо, а вшановуємо» і «ніколи знову». У цьогорічних заходах особливий акцент зроблено на долю жінок у війні, а символом цих дійств стає червоний мак. Тоталітарна радянська держава усіляко приховувала правдиві факти про війну та її героїв, зокрема і жінок, натомість створювала численні міфи, які ще й досі живуть у суспільній свідомості і яких необхідно позбутись, будуючи справжню європейську державу.
Студенти переглянули відеоматеріал «Історія гідності. Друга світова війна». Далі спілкування проходило у формі круглого столу, який провела доцент кафедри українознавства О. Юрчук. Студентській молоді було поставлено низку запитань, які стосувалися історії Другої світової війни і ставлення молодих людей до історичних та сучасних подій в Україні. Оксана Федорівна запропонувала студентській аудиторії дати визначення того, кого вони вважають справжніми героями. Домінувала відповідь: героєм вважаємо того, хто готовий своє життя віддати за волю та незалежність України, для кого найважливішими цінностями є Гідність, Свобода, Держава. Це воїни, які захищали Україну від окупанта у ХХ столітті, це вояки АТО, це Герої Небесної Сотні, це Надія Савченко та інші. Заслуговує уваги експеримент, коли студенти називали сучасних героїв, які походять із їхніх сіл, міст та містечок, а на завершення бесіди озвучили свої мрії про майбутнє України.
Спілкування на тему Другої світової війни засвідчило, що ця тема не просто цікавить сучасних студентів, а глибоко їх хвилює, і її розуміння є одним із важливих чинників формування світогляду молодої людини.