Напередодні Дня Конституції України, 27 червня 2025 року, у змішаному форматі відбувся круглий стіл «Конституція України в умовах російської агресії: збереження державності та прав людини», організований кафедрою права Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького.
Подія об’єднала науковців і практиків у галузі права. Під час обговорення було висвітлено важливі питання, пов’язані з теоретико-правовими, доктринальними та практичними аспектами національної безпеки, реалізацією конституційних прав і свобод людини в умовах воєнного стану.
Гостей заходу привітав очільник університету – професор Іван Парубчак, наголосивши у своїй промові на потребі посилення ролі конституційної юстиції.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернулись також в.о. декана факультету управління, економіки та права Володимир Ковалів, в.о. декана факультету суспільного благополуччя та здоров’я людини Богдан Семенів та в.о. завідувача кафедри права Галина Грещук.
Модерували захід доцентки Ольга Капітан і Христина Кульгавець.
Серед почесних гостей заходу були: суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Володимир Кравчук, котрий зосередив увагу учасників на питанні взаємодії національної безпеки та прав людини; головний спеціаліст управління забезпечення діяльності членів Вищої ради правосуддя секретаріату Вищої ради правосуддя Володимир Рибалко, який у своєму виступі відзначив роль Вищої ради правосуддя у реалізації прав та свобод людини й громадянина.
Запрошені науковці-правники провідних львівських ЗВО порушили питання щодо проблем реалізації окремих конституційних прав в умовах воєнного стану. Зокрема, доцент Руслан Тополевський (Львівський державний університет внутрішніх справ) окреслив специфіку правового регулювання персональних даних в умовах воєнного стану, доцент Соломія Цебенко (НУ «Львівська політехніка») привернула увагу до проблеми реалізації конституційного права на свободу віросповідання, доцент Тетяна Парпан (ЛНУ імені Івана Франка) висвітлила проблему щодо реалізації права на працю, Соломія Шутяк (ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького) присвятила свою доповідь особливостям реалізації конституційного права на екологічну безпеку територіальними громадами.

Жваву дискусію викликала доповідь юриста АО «Інферно ДЛК» Любомира Зеленчука, що стосувалася аспектів вкрай актуальної на сьогодні проблематики – отримання одноразової грошової допомоги дітям загиблого військовослужбовця, який загинув внаслідок безпосередньої участі в бойових діях.
Історичний вимір українського конституціоналізму був предметом виступу Олега Винарчика – помічника судді Львівського апеляційного суду. А доцент Богдан Мелех зосередив свою доповідь на проблемі українського конституціоналізму в контексті державотворчих процесів.
На завершення заходу Галина Грещук висловила усім подяку за участь, вручивши відповідні сертифікати.