В рамках проєкту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу Еразмус+ «Застосування принципів адаптивної архітектури у ревіталізації покинутих пам’яток архітектури спільної східноєвропейської спадщини» відбулася важлива зустріч представників Львівського національного університету природокористування з керівництвом Тростянецької ОТГ у Львівській області.
На зустрічі розглянули питання відновлення колишнього «Доброчинного закладу для сиріт і убогих» – соціальної установи загальногалицького масштабу, яка була заснована графом Скарбеком, землевласником та меценатом, засновником театру ім. Марії Заньковецької у Львові.
Сьогодні громада прагне повернути первісне призначення будівлі. Фахівці факультету будівництва та архітектури Львівського національного університету природокористування вирішили допомогти у цій важливій справі.
В рамках проєкту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу Еразмус+ «Застосування принципів адаптивної архітектури у ревіталізації покинутих пам’яток архітектури спільної східноєвропейської спадщини» 10 листопада відбулася важлива зустріч представників Львівського національного університету природокористування з керівництвом Рудківської територіальної громади у Львівській області.
Робоча група у складі декана факультету будівництва та архітектури ЛНУП, в.о.проф. кафедри технології та організації будівництва А.В. Мазурака, доцента кафедри архітектури О.І. Колодрубської та студентів факультету будівництва та архітектури зустрілася з головою Рудківської міської ради Іваном Михайловичем Лозинським та обговорила важливість відновлення та повноцінного функціонування пам’ятки садово-паркового мистецтва довкола палацу Фредрів-Шептицьких.
Зустріч робочої групи продовжилася з директором Вишнянського фахового коледжу Львівського національного університету природокористування Андрієм Євгеновичем Вантухом, з яким узгоджено проєкт ревіталізації палацу Фредрів-Шептицьких.
15 листопада в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу Еразмус+ «Застосування принципів адаптивної архітектури у ревіталізації покинутих пам’яток архітектури спільної східноєвропейської спадщини» групою спеціалістів факультету будівництва та архітектури Львівського національного університету природокористування здійснено архітектурні обміри палацу Фредрів-Шептицьких, що знаходиться у c. Вишня.
16 листопада в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу Еразмус+ «Застосування принципів адаптивної архітектури у ревіталізації покинутих пам’яток архітектури спільної східноєвропейської спадщини» групою спеціалістів факультету будівництва та архітектури Львівського національного університету природокористування здійснено архітектурні обміри палацу Жевуських-Лянцкоронських у смт Старий Розділ.
28 листопада в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу Еразмус+ «Застосування принципів адаптивної архітектури у ревіталізації покинутих пам’яток архітектури спільної східноєвропейської спадщини» дві робочі групи спеціалістів факультету будівництва та архітектури Львівського національного університету природокористування виїхали на архітектурні обміри.
Першою робочою групою здійснено обміри приміщень палацу Жевуських-Лянцкоронських у смт Старий Розділ та обміри парку «Санаторій Розділ», що є пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення в Україні.
Друга робоча група здійснила обміри парку XVIII ст., що прилягає до палацу Фредрів-Шептицьких (с. Вишня, Рудківська міська об’єднана територіальна громада). Парк є пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення в Україні.
29 листопада в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу Еразмус+ «Застосування принципів адаптивної архітектури у ревіталізації покинутих пам’яток архітектури спільної східноєвропейської спадщини» робоча група спеціалістів факультету будівництва та архітектури Львівського національного університету природокористування виїхала на архітектурні обміри у місто Сокаль.
Сокальська синагога – одна з найдавніших синагог Галичини, була побудована у XVII столітті. Під час Другої світової війни була зруйнована і перестала працювати, у радянські часи її використовували під різноманітні склади. Зараз вона перебуває в аварійному стані, але все ще збереглись усі стіни і навіть частково внутрішній та зовнішній декор.
Робочою групою зафіксовано сучасний стан пам’ятки, зроблено архітектурні обміри.
1 грудня в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу Еразмус+ «Застосування принципів адаптивної архітектури у ревіталізації покинутих пам’яток архітектури спільної східноєвропейської спадщини» робоча група спеціалістів факультету будівництва та архітектури Львівського національного університету природокористування виїхала на архітектурні обміри у місто Миколаїв. Увагу спеціалістів привернула пам’ятка архітектури ХІХ століття, яку Станіслав Скарбек збудував для коханої жінки – Анни. Будинок збудований за проєктом архітектора Й. Зальцмана. Довший час будинок винаймала родина української письменниці Уляни Кравченко. Сьогодні тут розташоване управління державного казначейства.
Продовжуємо роботу над виконанням гранту. 8 грудня в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу Еразмус+ «Застосування принципів адаптивної архітектури у ревіталізації покинутих пам’яток архітектури спільної східноєвропейської спадщини» робоча група спеціалістів факультету будівництва та архітектури Львівського національного університету природокористування виїхала на архітектурні обміри у с. Заклад.
На території доброчинного закладу для сиріт і убогих людей, який заснував граф Скарбек, знаходиться житловий будинок, що належав до даного комплексу.
Сторінка 1 із 2