Лабораторія комп’ютерного моделювання містить 20 робочих місць, обладнана сучасною комп’ютерною технікою та мультимедійним обладнанням. Всі комп’ютери оснащені ліцензійним програмним забезпеченням SOLIDWORKS EDU EDITION 2024-2025 (модулі SOLIDWORKS CAM, SOLIDWORKS Sustainabylity, SOLIDWORKS Visualize Professional, SOLIDWORKS Flow Simulation, HVAC Module for SOLIDWORKS Flow Simulation, Electronics Module for SOLIDWORKS Flow Simulation, SOLIDWORKS Plastics Premium, SOLIDWORKS Electrical Schematic Professional, SOLIDWORKS Electrical 3D, CircuitWorks) та ліцензійним програмним забезпеченням для офлайн-програмування роботів RoboDK.
В аудиторії студенти проходять навчання з інженерної комп’ютерної графіки, тривимірного моделювання в системі SolidWorks, проектування металоконструкцій в SolidWorks, основ інженерного аналізу технічних об’єктів, програмування робототехніки. В рамках вивчення графічних дисциплін здобувачами вищої освіти виконується геометричне тривимірне моделювання деталей, складанних одиниць та конструкцій, здійснюється оформлення конструкторської документації в середовищі системи автоматизованого проєктування SolidWorks.
Під час виконання інженерного аналізу в лабораторії студенти мають змогу проводити міцнісний аналіз технічних виробів та конструкцій, аналіз стійкості, ударних навантажень; проводити частотні, гідро- та газодинамічні дослідження; виконувати параметричну й топологічну оптимізацію форм деталей.
В лабораторії комп’ютерного моделювання проводиться навчальна практика з комп’ютерної графіки, виконуються студентами курсові та кваліфікаційні роботи. Крім того, в лабораторії проводиться сертифікація студентів та викладачів з володіння програмою SolidWorks в рамках міжнародної академічної сертифікації. Львівський НУП завдяки плідній співпраці з ексклюзивним дистриб’ютором SOLIDWORKS в Україні ТОВ «SoftiCo» та партнерами ТОВ «Інформаційні технології САПР» набув статусу офіційного постачальника послуг з академічної сертифікації (SolidWorks Academic Certification Provider) та має право проводити міжнародні сертифікаційні екзамени з системи комп’ютерного моделювання та інженерного аналізу SolidWorks і видавати міжнародні сертифікати від компанії Dassault Systèmes. Уже понад 15 викладачів і студентів факультету отримали такі сертифікати.
На базі цієї лабораторії з використанням ліцензійного програмного забезпечення SolidWorks роботодавцями і представниками бізнесу організовуються конкурси з геометричного моделювання серед студентів, переможці яких отримують цінні призи та можливість працевлаштування.
Окрім вищезгаданих дисциплін, лабораторія комп’ютерного моделювання забезпечує проведення цілої низки дисциплін, які передбачають використання програмного забезпечення для імітаційного моделювання та інженерних досліджень з використанням комп’ютерної техніки.
Аудиторія інженерної графіки розташована в механічному корпусі ЛНУП, містить 30 робочих місць. В аудиторії проводиться навчання здобувачів вищої освіти, які вивчають графічні дисципліни, що викладаються на кафедрі машинобудування. Студенти проходять графічну підготовку під час вивчення курсу нарисної геометрії та інженерної графіки, що є основою для вивчення як загальнотехнічних, так і дисциплін фахової підготовки майбутніх інженерів.
В аудиторії розміщено набір демонстраційних плакатів з розділів «Проекційне креслення», «Машинобудівне креслення», ілюстраційні стенди «Кріпильні вироби», «З’єднувальні деталі трубопроводів» та набір креслярського інструменту. Наявність натурних та об’ємних наочних посібників, зокрема – набір моделей для виконання робіт з розділу «Проєкційне креслення», набір зубчастих коліс для виконання робіт з розділу «Машинобудівне креслення», набір некомплектних деталей для виконання робіт з розділу «Машинобудівне креслення» сприяє якісній підготовці студентів та формування у них системи теоретичних і практичних знань для технічно грамотного читання та виконання креслеників, оформлення конструкторської документації відповідно до чинних державних та міжнародних стандартів.
Лабораторію відкрито в березні 2019 р. на кафедрі машинобудування факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій Львівського НУП за сприяння ПНВП "Мікротех", основним видом діяльності якого є виробництво високоякісних інструментів і обладнання для вимірювання.
Дане підприємство надало спонсорську допомогу в забезпеченні лабораторії сучасними контрольно-вимірювальними приладами, серед яких: мікрометр субмікронний МКЦ-50-К-0,0001 ВТ; штангенциркуль цифровий ШЦЦПУ-200-0,005ВТ; нутромір електронний НЄ-30ВТ; товщиномір з цифровим відліковим пристроєм ТРЦ-10/120-0,001 BT (калібрування ISO 17025); кутомір з ноніусом УН-127; штангенциркулі ШЦ-І-300-0,05; штангенциркулі ШЦ-І – 0,02; штангенциркуль з цифровим відліковим пристроєм ШЦЦ-150-0,01; штангенглибиномір з ноніусом ШГ-300-0,02; штангенциркуль з цифровим відліковим пристроєм ШЦЦП-І-150-0,005; мікрометр гладкий МК-25-0,01 кл.1; мікрометр гладкий МК-50-0,01; нутромір індикаторний НІ-10-18-0,01; мікроскоп БМИ; мікроскоп цифровий; калібри скоби та пробки; індикатори годинникового типу; набір кінцевих мір довжини; важільна скоба; прилад для контролю елементів зубчастих коліс.
Основні завдання діяльності лабораторії полягають в організації та проведенні для здобувачів вищої освіти занять з вивчення основ метрології, систем та міри фізичних величин, методів вимірювань та контролю якості продукції; набуття знань про технічні вимірювання, статистичний аналіз і оцінку похибки вимірювання, нормування, методи і засоби контролю відхилення форми, розташування, хвилястості і шорсткості поверхні деталей і виробів. Наявне в ній обладнання дозволяє студентам освоїти універсальні вимірювальні засоби контролю конічних з’єднань, різьби і різьбових з’єднань, шпонкові і шліцьові з’єднання і їх контроль.
В лабораторії проводяться заняття з дисциплін, які передбачені навчальними планами для студентів інженерних спеціальностей, зокрема «ВСТВ», «КВП та контроль якості продукції».
Лабораторію плазмової різки металів відкрито у грудні 2021 року на кафедрі машинобудування факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій ЛНУП за сприяння і всебічної підтримки ТОВ «Енергомонтажвентиляція», ТДВ “Червоноградський завод металоконструкцій” та ТОВ «Сігма-інжиніринг».
В ній представлено сучасне обладнанням для автоматизованої плазмової різки металу з ЧПК EX-TRACK CNC з робочим столом 1500x1500 мм, а також джерело плазми EX-TRAFIRE 55SD потужністю 55 А. Роботу плазмової різки забезпечує компресор Balma NS29S/200. Лабораторія оснащена обладнанням і робочими місцями для практичних занять з напівавтоматичного зварювання металів.
Основні завдання діяльності лабораторії: організація та проведення навчання для студентів з автоматизованої плазмової різки металу на верстаті з ЧПК EX-TRACK CNC; набуття вмінь і практичних навичок з налаштування обладнання, вибору оптимальної сили струму, швидкості переміщення плазмотрону та висоти дуги для різки металу різної марки та товщини листа.
В лабораторії проводяться заняття з дисциплін «Програмування обладнання з ЧПК», «Основи програмування обладнання з ЧПК», «Теорія та технологія зварювання металів і пластмас». Також у ній студенти інженерних спеціальностей мають змогу проходити передбачені навчальними планами практики.
Навчально-практичний центр зварювання «Fronius» відкрито 9 червня 2021 року на кафедрі машинобудування факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій Львівського НУП за сприяння і всебічної підтримки ТОВ «Фроніус Україна» – офіційного дилера австрійської компанії Fronius у західному регіоні України.
Навчально-практичний центр оснащений різними видами та марками зварювальних апаратів виробництва компанії Fronius та технологічного обладнання до них. В ньому представлені: зварювальні апарати TPS 320i, CMT 4000 Advanced, TPS 2700 СМТ, TransTig 2500 Job, Magic Wave 2500 Job, модуль для плазмового зварювання (TransTig 2200+PlasmaModule 10+охолоджувальний модуль FK 2500 FC), механізм подачі дроту VR 5000 Remote 4R/G/FSC, система для зварювання поздовжніх швів AWS 1100 фірми «TimTec», зварювальна колона APS, зварювальні пальники CMT та Robacta Drive CMT.
Впродовж навчального року дилер може змінювати наявне зварювальне обладнання на інші моделі, якщо їх вивчення передбачено робочими навчальними програмами підготовки фахівців спеціальності 133 «Галузеве машинобудування». Центр оснащений сучасним мультимедійним обладнанням з доступом до мережу Internet.
Основні завдання діяльності центру: організація та проведення навчання для студентів з вивчення типових, нових та спеціальних видів та способів зварювання металів (ручне електродугове зварювання (ММА), механізоване зварювання в середовищі захисних газів (MIG/MAG), зварювання неплавкими електродами (TIG), плазмове зварювання та різка металів, контактне зварювання тощо); засвоєння основ технології зварювання найбільш поширених конструкційних матеріалів; ознайомлення зі зварювальними матеріалами та вивчення конструкції і особливостей експлуатації допоміжного обладнання для їх забезпечення; проходження студентами навчальних та технологічних практик; проведення семінарів і тренінгів для підвищення кваліфікації викладачів, представників різних підприємств, які у своїй діяльності використовують зварювальні апарати Fronius; організація для студентів різноманітних конкурсів практичного характеру.
В навчально-практичному центрі «Fronius» відбуваються заняття з дисциплін «Технології та обладнання зварювання металів і пластмас», «Автоматизовані технології зварювання та різки металів», «Технологічні основи машинобудування», «Технології машинобудування», «Автоматизація виробничих процесів», «Технічний сервіс в АПК», «Автоматизація технологічних процесів», «Технічні засоби автоматизації», «Нові матеріали та перспективні процеси в технології машинобудування». В ньому проводяться навчальні та технологічні практики, які передбачені навчальними планами підготовки здобувачів інженерних спеціальностей.
Навчальна лабораторія відкрита в грудні 2015 року на кафедрі машинобудування за сприяння і всебічної підтримки ТОВ «СІ ЕФ ТІ УКРАЇНА», основною сферою діяльності якої є виробництво обладнання для харчової, фармацевтичної та косметичної промисловостей.
В лабораторії розміщено низку різного обладнання, зокрема: настільний фрезерний верстат з ЧПК STEPCRAFT; бормашина IBC/E (5000-20000 об/хв., пост. режим); адаптер 43х20 мм для бормашини Proxxon; швидкий зажим Quick Releaser Lever; стіл машинний з Т-подібними пазами для S420; 3D принтерна головка 3D-printing Head 1.75; верстат токарний з ЧПК Proxxon PD 250/Е.
Основні завдання діяльності лабораторії: організація та проведення занять для студентів з вивчення різних видів і застосування обладнання з числовим програмним керуванням, вимог до них під час виробництва деталей, особливостей технології виробництва типових деталей. Обладнання лабораторії дозволяє студентам ознайомитись практично з усіма основними принципами програмування обладнання з ЧПК на основі допоміжних G-функцій, проходити навчальні практики з використанням обладнання з ЧПК, організовувати для них конкурси практичного характеру.
В лабораторії проводяться заняття з дисциплін, які передбачені навчальними планами для студентів інженерних спеціальностей, зокрема: «Програмування обладнання з ЧПК»; «Основи програмування обладнання з ЧПК»; «Металообробне обладнання і його спорядження»; «Технологічні основи машинобудування».
Львівський національний університет природокористування,
вул. Володимира Великого, 1,
м. Дубляни, Львівський район, Львівська область, 80381.
Телефони: 224-29-51, +380679367924
E-mail: mashbud37@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/KMLNUP
Для якісної підготовки фахівця-машинобудівника кафедра машинобудування постійно працює над покращенням матеріально-технічної бази. Так, на кафедрі серед інших функціонують лабораторії:
Лабораторія взаємозамінності, стандартизації та технічних вимірювань
Лабораторія комп’ютерного моделювання
Лабораторія технології машинобудування
Навчально-практичний центр зварювання
Лабораторія вантажопідйомних і транспортуючих машин
Умови вступу на спеціальність 133 «Галузеве машинобудування»
Умови конкурсного відбору | |
133 «Галузеве машинобудування»
| ЗНО 2021 (два предмети) або НМТ 2022 або 2023 (три предмети) або НМТ 2024 (чотири предмети) Мотиваційний лист ЄФВВ 2024 (за вибором вступника) |
Для вступу можуть бути використані сертифікати:
зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) 2021 року з двох конкурсних предметів:
- українська мова/українська мова та література; 2. математика або історія України, або іноземна мова, або біологія, або фізика, або хімія, або географія (на вибір вступника);
національного мультипредметного тесту (НМТ) 2022 р. з трьох конкурсних предметів:
- українська мова; 2. математика; 3. історія України;
національного мультипредметного тесту (НМТ) 2023 р. з трьох конкурсних предметів:
- українська мова; 2. математика; 3. історія України або іноземна мова, або біологія, або фізика, або хімія (на вибір вступника);
національного мультипредметного тесту (НМТ) 2024 р. з чотирьох конкурсних предметів:
- українська мова; 2. математика; 3. історія України; 4. іноземна мова або українська література, або біологія, або географія, або фізика, або хімія (на вибір вступника).
Мінімальна кількість балів в сертифікаті ЗНО, НМТ для допуску до участі в конкурсі – 100 балів.
Вступники допускаються до конкурсного відбору на місця державного замовлення в разі наявності конкурсного бала не менше ніж 130,000 балів.
Під час вступу заяви подаються в електронній формі (денна та заочна форми навчання).
- реєстрація для складання ЄФВВ у приймальній комісії ЗВО – з 19 квітня до 30 квітня
- реєстрація електронних кабінетів вступників (https://vstup.edbo.gov.ua) – з 01 липня;
- реєстрація заяв вступників – з 19 липня до 18:00 31 липня;
- оприлюднення рейтингового списку вступників, рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення, – 05 серпня;
- виконання вимог до зарахування (підтвердження місця навчання в електронному кабінеті з накладанням КЕП або особисто в закладі вищої освіти, подання документів та укладання договору про навчання) – до 18:00 08 серпня;
- зарахування вступників на місця державного фінансування проводиться 10 серпня; за кошти фізичних та/або юридичних осіб – 30 серпня.
За довідками звертатись у приймальну комісію університету за адресою:
80381, м. Дубляни, Львівський район, Львівська область, ЛНУП (гол. корпус, км. 130)
тел. (032) 224-24-98, (032) 224-24-31,
(068) 421-59-46, (093) 219-42-94, (099) 676-53-07
Кафедра машинобудування здійснює підготовку фахівців зі спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» за освітніми ступенями «Бакалавр» та «Магістр» (освітньо-професійна програма «Галузеве машинобудування», галузь знань 13 «Механічна інженерія»).
Гостра потреба ринку праці у кваліфікованих інженерах-машинобудівниках ставить нові вимоги до підготовки фахівців, вимагаючи тісного зв’язку освіти з виробництвом, зокрема постійної адаптації навчального процесу до потреб роботодавців.
Серед інших дисциплін наші студенти вивчають, зокрема, такі спеціальні дисципліни:
- інженерна та комп’ютерна графіка;
- матеріалознавство;
- теорія механізмів і машин;
- деталі машин;
- основи автоматизації проєктування машин;
- програмування обладнання з числовим програмним управлінням (ЧПУ);
- технології та обладнання зварювання металів і пластмас;
- комп’ютерні технології з основами програмування;
- мехатроніка;
- системи автоматизованого проєктування (САПР);
- підйомно-транспортні машини і складське обладнання;
- експлуатація та обслуговування обладнання машинобудівних підприємств;
- технологія машинобудування;
- інтелектуальна власність;
- моделювання та оптимізація процесів с.-г. машинобудування;
- дослідження та оптимізація технологічних процесів обробки деталей у машинобудуванні.
Під час навчання наші студенти використовують:
- методики розрахунку, проєктування, конструювання машини і обладнання;
- пакети прикладних програм конструкторського та розрахункового спрямування для автоматизації і створення робочої документації в системах Компас-3D, Autodesk Іnventor, SolidWorks, Solid Edge та NX тощо;
- пакети програм для автоматизації технологічних процесів машинобудування;
- системи математичного аналізу і математичної статистики;
- програмування верстатів з числовим програмним управлінням (ЧПУ);
- програмне забезпечення для автоматизації процесів випробувань, вимірювань, реєстрування та обробки даних.
Практична підготовка студентів
Під час навчання студенти, які навчаються за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування», проходять навчальні, технологічні та виробничі практики. Базами практик є машинобудівні підприємства, підприємства переробної галузі, приватні агрофірми, представництва закордонних виробників промислового обладнання, металоконструкцій, деталей автомобілів, серед яких: «CFT-Україна», ТОВ «АРІЄС-Українa», «Классон Інжиніринг Україна», Червоноградський завод металоконструкцій, ДП «Львівський бронетанковий завод», Ltd «Lemberg Industrial Park», науково-виробниче підприємство «ІМВО», комплексне металообробне підприємство «NG Metal Ukraine» та ін.
Співпраця кафедри в напрямку покращення якості освітнього процесу
На кафедрі машинобудування щорічно відбуваються семінари з залученням стейкхолдерів освітніх програм, представників бізнесу та потенційних роботодавців. За результатами робочих зустрічей та семінарів напрацьовуються механізми залучення практиків до проведення занять як на кафедрі, так і в умовах виробництва; активно обговорюються освітні програми та навчальні плани з метою приведення освітнього процесу у відповідність до вимог сучасного виробництва в галузі машинобудування.
Тісна співпраця й партнерські відносини з представниками світових компаній-виробників програмного забезпечення, зокрема ТОВ «Інформаційні технології САПР», «Softico» (представники Dasault Systems в Україні), ТОВ «Synset» (авторизований в Україні партнер Siemens Industry Software GmbH), дають можливість використовувати академічні програми вищезгаданих компаній та ефективно впроваджувати в освітній процес сучасні ліцензійні системи автоматизованого проєктування. Це дозволяє реалізувати на кафедрі машинобудування концепцію наскрізної комп’ютерної підготовки здобувачів вищої освіти, що підвищує конкурентоспроможність наших випускників на ринку праці.
Студенти Львівського національного аграрного університету, які навчаються за спеціальністю «Галузеве машинобудування», мають широкі можливості пройти закордонні практики, взяти участь в обміні (трансфері) студентів, навчатись за програмою подвійних дипломів у багатьох європейських університетах, з якими ЛНАУ має укладені угоди про навчально-наукову і культурну співпрацю.
Головними європейськими країнами, які студенти можуть обрати для проходження практик, є Польща, Німеччина, Швеція, Данія.
Дочірні категорії
Сторінка 1 із 2