Лабораторію плазмової різки металів відкрито у грудні 2021 року на кафедрі машинобудування факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій ЛНУП за сприяння і всебічної підтримки ТОВ «Енергомонтажвентиляція», ТДВ “Червоноградський завод металоконструкцій” та ТОВ «Сігма-інжиніринг».
В ній представлено сучасне обладнанням для автоматизованої плазмової різки металу з ЧПК EX-TRACK CNC з робочим столом 1500x1500 мм, а також джерело плазми EX-TRAFIRE 55SD потужністю 55 А. Роботу плазмової різки забезпечує компресор Balma NS29S/200. Лабораторія оснащена обладнанням і робочими місцями для практичних занять з напівавтоматичного зварювання металів.
Основні завдання діяльності лабораторії: організація та проведення навчання для студентів з автоматизованої плазмової різки металу на верстаті з ЧПК EX-TRACK CNC; набуття вмінь і практичних навичок з налаштування обладнання, вибору оптимальної сили струму, швидкості переміщення плазмотрону та висоти дуги для різки металу різної марки та товщини листа.
В лабораторії проводяться заняття з дисциплін «Програмування обладнання з ЧПК», «Основи програмування обладнання з ЧПК», «Теорія та технологія зварювання металів і пластмас». Також у ній студенти інженерних спеціальностей мають змогу проходити передбачені навчальними планами практики.