Навчально-практичний центр зварювання «Fronius» відкрито 9 червня 2021 року на кафедрі машинобудування факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій Львівського НУП за сприяння і всебічної підтримки ТОВ «Фроніус Україна» – офіційного дилера австрійської компанії Fronius у західному регіоні України.
Навчально-практичний центр оснащений різними видами та марками зварювальних апаратів виробництва компанії Fronius та технологічного обладнання до них. В ньому представлені: зварювальні апарати TPS 320i, CMT 4000 Advanced, TPS 2700 СМТ, TransTig 2500 Job, Magic Wave 2500 Job, модуль для плазмового зварювання (TransTig 2200+PlasmaModule 10+охолоджувальний модуль FK 2500 FC), механізм подачі дроту VR 5000 Remote 4R/G/FSC, система для зварювання поздовжніх швів AWS 1100 фірми «TimTec», зварювальна колона APS, зварювальні пальники CMT та Robacta Drive CMT.
Впродовж навчального року дилер може змінювати наявне зварювальне обладнання на інші моделі, якщо їх вивчення передбачено робочими навчальними програмами підготовки фахівців спеціальності 133 «Галузеве машинобудування». Центр оснащений сучасним мультимедійним обладнанням з доступом до мережу Internet.
Основні завдання діяльності центру: організація та проведення навчання для студентів з вивчення типових, нових та спеціальних видів та способів зварювання металів (ручне електродугове зварювання (ММА), механізоване зварювання в середовищі захисних газів (MIG/MAG), зварювання неплавкими електродами (TIG), плазмове зварювання та різка металів, контактне зварювання тощо); засвоєння основ технології зварювання найбільш поширених конструкційних матеріалів; ознайомлення зі зварювальними матеріалами та вивчення конструкції і особливостей експлуатації допоміжного обладнання для їх забезпечення; проходження студентами навчальних та технологічних практик; проведення семінарів і тренінгів для підвищення кваліфікації викладачів, представників різних підприємств, які у своїй діяльності використовують зварювальні апарати Fronius; організація для студентів різноманітних конкурсів практичного характеру.
В навчально-практичному центрі «Fronius» відбуваються заняття з дисциплін «Технології та обладнання зварювання металів і пластмас», «Автоматизовані технології зварювання та різки металів», «Технологічні основи машинобудування», «Технології машинобудування», «Автоматизація виробничих процесів», «Технічний сервіс в АПК», «Автоматизація технологічних процесів», «Технічні засоби автоматизації», «Нові матеріали та перспективні процеси в технології машинобудування». В ньому проводяться навчальні та технологічні практики, які передбачені навчальними планами підготовки здобувачів інженерних спеціальностей.