Програма: Erasmus+ KA2 (проєкти співпраці)
Напрямок: Розвиток потенціалу вищої освіти за підтримки Європейського союзу.
Тривалість проєкту: 01 січня 2023 р. – 31 грудня 2025 р.
Код проєкту: № 101083143 — DEFEP — ERASMUS-EDU-2022-CBHE
→ Команда проєкту
→ Консорціум проєкту
→ Події та заходи
→ Результати проєкту
Грантхолдер і координатор проєкту: Чорноморський національний університет імені Петра Могили
Основна мета проєкту: Удосконалення та забезпечення стійкості системи дистанційної освіти на основі кращих європейських практик, задля посилення спроможності ЗВО країн Східного партнерства у формуванні компетентностей здобувачів, відповідно до когнітивних, біхевіористичних і технологічних трансформацій особистості, суспільства та ринку праці.
Завдання проєкту:
- Обґрунтувати підходи до провадження дистанційної освіти як окремої самостійної форми навчання молоді та дорослих для формування затребуваних перспективних компетентностей, з урахуванням когнітивних, біхевіористичних і технологічних трансформацій особистості, суспільства та ринку праці.
- Комплексно удосконалити систему дистанційної освіти у ЗВО як окремої самостійної форми навчання молоді та дорослих і посилити її інституційне, організаційне, методичне, кадрове, матеріально-технічне забезпечення.
- Підвищити професійні та загальні компетентності науково-педагогічних і адміністративних співробітників ЗВО задля напрацювання специфічних навичок, що необхідні для переходу на дистанційну форму навчання.
- Забезпечити тестування дистанційної освіти як окремої самостійної форми навчання у ЗВО за окремими (експериментальними) спеціальностями із застосуванням відповідної електронної платформи та методичного та дидактичного забезпечення задля формування перспективних компетентностей.
- Зміцнити співпрацю між ЗВО країн ЄС і Східного партнерства, що входять до складу консорціуму та сприяти розвитку їх соціально-економічного потенціалу шляхом впровадження стійкої системи дистанційної освіти для формування перспективних компетентностей, з урахуванням когнітивних, біхевіористичних і технологічних трансформацій особистості, суспільства та ринку праці.
Координатор проєкту DEFEP: Філімонова Олена Борисівна, канд. екон. наук, доцент
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Номер телефону: +38(066)-786-82-50 (Олена Філімонова)
Координатор проєкту DEFEP у ЛНУП: Прокопишин Оксана Степанівна, канд. екон. наук, доцент
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Funded by the European Union. Views and opinions expressed are however those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or European Education and Culture Executive Agency (EACEA). Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible for them.
Проєкт співфінансується Європейським Союзом, проте висловлені погляди та думки належать лише авторам і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу чи Європейського виконавчого агентства з питань освіти та культури. Ні Європейський Союз, ні грантодавець не можуть нести за них відповідальність.
Львівський національний університет природокористування підписав грантову угоду в межах спільного проєкту Erasmus+ KA2 101083143 DEFEP «Distance Education for Future: best EU practices in response to the requests of modern higher education seekers and labor market» / «Дистанційна освіта для майбутнього: кращі європейські практики для партнерів».
Для реалізації проєкту №101083143 – DEFEP – ERASMUS-EDU-2022-CBHE «Distance Education for Future: best EU practices in response to the requests of modern higher education seekers and labor market (DEFEP)» 2023–2025 створено робочу групу:
Львівський національний університет природокористування підписав грантову угоду в межах спільного проєкту Erasmus+ KA2 101083143 DEFEP «Distance Education for Future: best EU practices in response to the requests of modern higher education seekers and labor market» / «Дистанційна освіта для майбутнього: кращі європейські практики для партнерів».
Реалізація проєкту буде тривати три роки (2023–2025 роки).
Його учасниками є:
- Чорноморський національний університет імені Петра Могили;
- Національний університет «Чернігівська політехніка»;
- Львівський національний університет природокористування;
- Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна;
- Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана;
- Уманський національний університет садівництва;
- Державний університет Молдови;
- Технічний університет Молдови;
- Університет Саарланду, Німеччина;
- Університет Короля Хуана Карлоса, Іспанія;
- Університет Палермо, Італія.
Для реалізації проєкту у Львівському національному університеті природокористування створено робочу групу:
- Оксана Прокопишин – к.е.н., доцент, доцент кафедри обліку та оподаткування (координатор робочої групи);
- Людмила Гнатишин – д.е.н., професор, завідувач кафедри обліку та оподаткування (член робочої групи);
- Ольга Малецька – к.е.н., доцент, доцент кафедри обліку та оподаткування (член робочої групи).
15 лютого 2023 року робоча група спільно із керівником відділу міжнародних зв’язків університету Ольгою Іщенко обговорили деталі наступного етапу – підписання партнерської угоди. У ході обговорення торкнулись питань, які напередодні під час онлайн-зустрічі з учасниками проєкту визначила проєктний офіцер Європейського агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів та культури (ЕАСЕА) Росалба Нарделлі. Зокрема, узгоджували технічні та організаційні питання щодо реєстрації проєкту у Кабінеті Міністрів України, розподіл обов’язків та фінансування статей витрат проєкту.
Львівський національний університет природокористування є партнером у проєкті Erasmus+ К2 DEFEP – 101083143 «Дистанційна освіта майбутнього: кращі практики ЄС у відповідь на вимоги сучасних здобувачів вищої освіти та представників ринку праці», який реалізується протягом 2023–2027 років в рамках Програми Erasmus+ Ka2 за напрямком «Розбудова потенціалу у вищій освіті».
Початок роботи проєкту ознаменувався стартовою зустріччю у гібридному форматі. 3, 5 та 6 квітня робочі групи працювали у Миколаєві, Харкові, Львові, Києві, Умані (Україна), Кишиневі (Молдова), Саарбрюкені (Німеччина), Палермо (Італія), Мадриді (Іспанія).
Метою проєкту є впровадження сталої та ефективної системи дистанційної освіти як окремої та самостійної форми навчання в українських та молдовських університетах. Проєкт спрямований на створення інституційних відділів у ЗВО, розробку методів дистанційного навчання та навчальних матеріалів, підготовку викладацького складу.
В рамках проєкту ЄС Erasmus+ К2 DEFEP – 101083143 «Дистанційна освіта майбутнього: кращі практики ЄС у відповідь на вимоги сучасних здобувачів вищої освіти та представників ринку праці» 20-22 червня 2023 на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили відбувся Міжнародний форум освітян і роботодавців «Дистанційна освіта майбутнього: виклики та перспективи». Основна мета форуму – сприяння розвитку дистанційної освіти шляхом інтеграції кращих практик ЗВО, держави, бізнесу та громадянського суспільства України, Молдови та країн ЄС.
Партнерами форуму виступили: Департамент освіти і науки Миколаївської обласної військової адміністрації, ВГО «Інноваційний університет», Регіональний центр підвищення кваліфікації Київської області, Центр підтримки бізнесу та економічного розвитку, кадрове агентство «GoodStaff», медіапартнери.
Протягом першого дня учасники форуму розглянули наступні питання: державна політика щодо розвитку вищої освіти в умовах цифрових трансформацій; організація освітнього процесу в закладах фахової передвищої та вищої освіти в умовах воєнного стану; порушення академічної доброчесності; вплив освітніх проєктів CERGE-EI на якість дистанційної освіти в Центральній та Східній Європі; тенденції розвитку дистанційної освіти в ЗВО: виклики і рішення в інституційній, організаційній та нормативній площині; трансформація вищої освіти: методики, технології та мотивація дистанційної освіти.
Львівський національний університет природокористування представляла в рамках панельної дискусії «Тенденції розвитку дистанційної освіти у ЗВО: виклики і рішення в інституційній, організаційній та нормативній площині» перший проректор Ірина Федів. Тема презентації – «Experience of introducing the tools for distance teaching work and students’ learning at Lviv National Environmental University». У презентації були представлені основні заходи із запровадження системи дистанційної освіти в нашому університеті, а також окреслені перспективи і виклики, які стоять перед університетом вже сьогодні, в умовах воєнного стану, і у майбутньому.
У межах проєкту Erasmus+ К2 DEFEP – 101083143 «Дистанційна освіта майбутнього: кращі практики ЄС у відповідь на вимоги сучасних здобувачів вищої освіти та представників ринку праці» 10-14 липня 2023 року відбувся навчальний візит учасників проєкту з університетів України, Молдови, Італії та Німеччини до Саарландського університету. Наш університет представляла робоча група у складі Оксани Прокопишин, доц. кафедри обліку та оподаткування (координатор проєкту від ЛНУП), Людмили Гнатишин, завідувачки кафедри обліку та оподаткування, Ольги Малецької, доц. кафедри обліку та оподаткування.
Під час навчального візиту, який проходив на тему «Створення цифрової магістерської програми», учасники мали можливість ознайомитись із реальними прикладами найкращих практик в системі дистанційної освіти, що запроваджені в європейських університетах, обмінятися думками та власним баченням розвитку різних аспектів вищої освіти. Упродовж тижня відбувалися практичні воркшопи, цікаві дискусії та презентації найкращих практик з розвитку вищої освіти.
We invite you to join the work International Forum of Educators and Employers "DISTANCE EDUCATION OF THE FUTURE: CHALLENGES AND PERSPECTIVES", which will be held on June 20-22, 2023 at the Petro Mohyla Black Sea National University under the CBHE Erasmus+ DEFEP project "Distance Education for Future: best EU practices in response to the requests of modern higher education seekers and labor market"
The aim of the Forum: to promote the development of distance education by integrating the best practices of higher education institutions, the state, business and civil society in Ukraine, Moldova and the EU.
Target audience: academic staff and management of higher education institutions, higher education students, representatives of government and local self-government, NGOs and businesses, etc.
Forum format: hybrid (offline/online).
Thematic focus areas of the Forum:
1. Trends in the Development of Distance Education in Higher Education Institutions: Challenges and Solutions in the Institutional, Organizational and Normative Framework
2. Transformation of Higher Education: Methods, Technologies and Motivation of Distance Education
3. Non-formal Digital Education: Best Practices and Integration with Higher Education Institutions
4. International Distance Learning Projects
5. Corporate Distance Learning: Best Business Practices
6. Facilitated session on Design Thinking: Creative Ideas for Better Distance Education Solutions
Registration is open until 15.06.2023 via the link: https://forms.gle/FVqyiMnELELcoH2M6
Forum Agenda
Online connection via the ZOOM
20-22 вересня 2023 року на базі Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Трансформації особистості, суспільства та ринку праці: виклики майбутнього та вплив на освіту». Конференція організована в рамках проєкту CBHE Erasmus+ К2 DEFEP – 101083143 «Дистанційна освіта майбутнього: кращі практики ЄС у відповідь на вимоги сучасних здобувачів вищої освіти та представників ринку праці» за підтримки Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України та ВГО «Інноваційний університет».
Основна мета конференції – об’єднання зусиль освітян і науковців, представників бізнесу, держави, громадянського суспільства України, Молдови та країн ЄС для узагальнення досвіду та визначення перспектив подальшого розвитку системи освіти в контексті сучасних і майбутніх викликів.
На конференції були представлені та обговорені наступні теми:
– Цифровізація сучасного світу: виклики майбутнього.
– Модернізація економіки, бізнесу та фінансів: інтелектуально-інноваційний контекст.
– Соціально-політичні аспекти трансформацій у глобалізованому світі.
– Трансформації особистості та суспільства: контекст історії, філософії, гуманітарних наук та культурології.
– Трансформації особистості та суспільства: психологічні аспекти.
– Вектори інновацій в освіті в національному та глобальному контексті.
22 вересня в рамках конференції був проведений круглий стіл «Бізнес і освіта: взаємодія та партнерство в умовах викликів сьогодення» за участю представників роботодавців. Від ЛНУП у конференції взяли участь М. Лазарева, З. Мирончук, Г. Мацьків, С. Колач, А. Дроздовський, Н. Огородник, О. Малецька, О. Прокопишин, С. Бугіль.
У межах проєкту Erasmus+ К2 DEFEP – 101083143 «Дистанційна освіта майбутнього: кращі практики ЄС у відповідь на вимоги сучасних здобувачів вищої освіти та представників ринку праці» 2-6 жовтня 2023 року відбувся навчальний візит представників робочої групи проєкту до Університету Короля Хуана Карлоса (Іспанія). У склад групи увійшли: Оксана Прокопишин, доцент кафедри обліку та оподаткування (координатор проєкту від ЛНУП), Людмила Гнатишин, завідувач кафедри обліку та оподаткування, Ольга Малецька, доцент кафедри обліку та оподаткування.
Основною метою візиту було ознайомлення з досвідом застосування навчальних відеоматеріалів (кіно, відео, кліпи) в процесі дистанційної освіти.
Представники команди проєкту DEFEP в URJC на чолі з координатором Хорхе де Латорре (Jorge de Latorre) підготували надзвичайно цікаву та насичену програму, яка містила інформацію про:
- досвід організації дистанційної освіти в URJC;
- наукове та освітнє середовище URJC в контексті розвитку дистанційного навчання;
- специфіку застосування синхронного та асинхронного навчання;
- методику залучення до онлайн-занять;
- використання відеоресурсів для навчання через платформу Mooc.
Учасники навчального візиту також відвідали Міжнародний університет Ла-Ріохи (UNIR) – La Universidad en Internet, який запроваджує винятково онлайн-навчання та є лідером в іспаномовному навчальному середовищі. Цікавою також була поїздка до Центру навчальних інновацій та діджитал-освіти URJC, де створюється відео- та кіноконтент для навчального процесу.
Члени робочої групи ЛНУП набули безцінного досвіду щодо запровадження дистанційної освіти в нашому університеті.
У межах проєкту Erasmus+ К2 DEFEP – 101083143 «Дистанційна освіта майбутнього: кращі практики ЄС у відповідь на вимоги сучасних здобувачів вищої освіти та представників ринку праці» 2-6 жовтня 2023 року відбувся навчальний візит представників робочої групи проєкту до Університету Палермо (Італія). У складі групи були Оксана Прокопишин, доцент кафедри обліку та оподаткування (координатор проєкту від ЛНУП), Людмила Гнатишин, завідувач кафедри обліку та оподаткування, Ольга Малецька, доцент кафедри обліку та оподаткування.
Основна мета візиту – перейняти досвід застосування інноваційних освітніх технологій в дистанційній освіті.
Учасники робочої групи ЛНУП ознайомилися з цифровими інструментами та практиками, які успішно використовують у навчальному процесі викладачі Університету Палермо. Протягом тижня учасники візиту мали можливість:
- вивчити досвід діяльності Центру інновацій та вдосконалення університетського викладання Університету Палермо;
- взяти участь в презентації посібника з онлайн-навчання;
- ознайомитися з Цифровою академією, яка є цифровою платформою Європейського університету;
- відвідати аудиторії та лабораторії для проведення онлайн-тестів;
- ознайомитися з програмними інструментами для організації онлайн-навчання: Moodle, OpenBadge, EduOpen (Mooc);
- дізнатися про особливості функціонування магістерських онлайн-програм «Міжнародні відносини, політика та торгівля», «Цифрові гуманітарні науки для культурної індустрії», «Електроніка та телекомунікаційна інженерія», «Інженерія управління»;
- послухати про дослідження італійських колег щодо дистанційного навчання та його психологічного впливу на студентів.
В рамках навчального візиту DEFEP відбулася зустріч з ректором Університету Палермо, де було відмічено важливість міжнародного співробітництва в рамках проєктів Erasmus+.
Члени робочої групи ЛНУП набули цінного досвіду, який може бути використаний для запровадження новітніх освітніх технологій в дистанційній освіті в нашому університеті.
Сторінка 1 із 3