У межах загальноуніверситетського лекторію з нагоди 97-ї річниці проголошення ЗУНР у Львові на факультеті будівництва та архітектури проведено лекцію на тему «Листопадовий чин 1918 року – етап Українського Державотворення». Для студентів факультету лекцію прочитав доцент кафедри українознавства, к.і.н. Ігор Володимирович Баран.

Головною темою лекторію була героїчність і жертовність юнаків Західної України, які спричинилися до Листопадового зриву та створення у Львові Західноукраїнської Народної Республіки. У виступі було розглянуто передумови та суть збройного повстання у ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 року, у ході якого було нейтралізовано німецькі й угорські військові частини, які перебували у Львові, захоплено головні адміністративні установи: пошту, телеграф, вокзал, склади, міську ратушу – і встановлено українську владу у Львові та Східній Галичині.
Про те, як розвивалися події далі, про хід українсько-польської війни за Галичину 1918–1919 рр., яка завершилася для українців поразкою, присутнім було запропоновано переглянути мультимедійну презентацію.
На завершення доповідач наголосив, що ми повинні завжди пам’ятати цей подвиг української молоді і розглядати події Листопадового чину як один з етапів становлення незалежної України.