6 березня 2024 року відбулося звітне засідання студентського наукового гуртка з математичного моделювання кафедри вищої математики факультету будівництва та архітектури ЛНУП (керівник – доцент Лариса Ярославівна Шпак). Активну участь у роботі гуртка беруть студенти всіх факультетів університету. Основна тематика наукових доповідей студентів на конференції стосувалась задач обробки експериментальних даних, візуалізації даних за допомогою сервісу MS Power BI, анімаційного моделювання в пакеті Maple, дослідження напружено-деформованого стану циліндричних елементів у будівельних конструкціях за впливу температури. Заслухавши всіх гуртківців, викладачі кафедри вищої математики особливо відзначили доповіді студентів Ореста Дерпака, група Кн-31 (наук. керівник – ст. викл. О.І. Говда), Богдана Фрасолі, група Іт-11, та Тетяни Якимів, група Зв-11 (наук. керівник – доц. Л.Я. Шпак). Ці доповіді буде заслухано на підсумковому засіданні факультету.


Відкриту лекцію для студентів першого курсу спеціальності «Автомобільний транспорт» на тему «Дослідження функцій» прочитала в.о. доцента кафедри вищої математики Богдана Глова. Зміст лекції розкрито в повному обсязі, на сучасному науковому рівні. Тему висвітлено зрозуміло та виразно. При цьому були розв’язані задачі, які ілюстрували використання поданого на занятті матеріалу для розв’язання конкретних прикладних задач.


У рамках підвищення кваліфікації в.о. доцента кафедри вищої математики Богданна Глова пройшла міжнародне стажування в Європейському інституті інноваційного розвитку м. Острава (Чеська Республіка) з 11 грудня 2023 р. до 2 лютого 2024 р. на тему «Впровадження інновацій у технологіях та інженерії: досвід Чеської Республіки».
Отримані знання і навички, безумовно, дозволять більш ефективно викладати та урізноманітнити навчальний процес.

У рамках виховної години студенти групи Буд-11 разом із наставником, завідувачем кафедри вищої математики Мар’яною Богач відвідали Наукову бібліотеку ЛНУП. Директор бібліотеки Марія Грицевич ознайомила студентів з організацією роботи книгозбірні, провела цікаву та змістовну екскурсію виставкою стародруків.

Здобувачі вищої освіти мали змогу ознайомитися з історією створення бібліотеки, її книжковим фондом, розміщенням відділів, а також стати її активними користувачами.

13 вересня 2023 року студенти групи Буд-11 разом із наставником, доцентом кафедри вищої математики Мар’яною Богач відвідали музей Степана Бандери у Львівському національному університеті природокористування і дізналися про життя та героїчний чин великого українця, який навчався у стінах нашого закладу. Дякуємо директору музею Яні Борщ за цікаву та змістовну екскурсію. Разом виховаємо нове покоління в дусі національного патріотизму!

27 квітня 2023 р. студентка факультету будівництва та архітектури Львівського національного університету природокористування Юстина Сухорука (Буд-11) взяла участь у X Всеукраїнській науково-практичній конференції курсантів та студентів «Математика, що нас оточує: минуле, сучасне, майбутнє» у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності.

Робота конференції провадилась у межах п’яти секцій. Учасники заходу презентували дослідження з історії математики та ділились досвідом застосування апарату математики в різних галузях як технічних, так і гуманітарних наук.

Студентка ЛНУП під керівництвом доцента кафедри вищої математики Лариси Ярославівни Шпак представила цікаву і змістовну доповідь на тему «Анімаційне моделювання кривих та поверхонь у пакеті Maple».

  

 

29 березня 2023 року відбулося підсумкове засідання студентського наукового гуртка з математичного моделювання кафедри вищої математики факультету будівництва та архітектури ЛНУП (керівник – доцент Лариса Шпак). Активну участь у роботі гуртка беруть студенти факультетів будівництва та архітектури, механіки, енергетики та інформаційних технологій, а також факультету управління, економіки та права.

Заслухавши всіх гуртківців, викладачі кафедри вищої математики особливо відзначили доповіді студенток Ю.А. Сухорукої, група Буд-11 (наук. керівник – доц. Л.Я. Шпак, тема доповіді – «Моделювання на основі гладких кривих Безьє»), О.Ю. Поліщук, група Буд-12 (наук. керівник – О.І. Говда, тема доповіді – «Апроксимація експериментальних даних методом найменших квадратів»), студентів групи Іт-12сп А.О. Павловського та В.Р. Сембая (наук. керівник – доц. Т.І. Бубняк, тема доповіді – «Дослідження станів технічних систем з кількома вузлами на ланцюгах Маркова»). Ці доповіді буде заслухано на підсумковому засіданні факультету.

На засіданні кафедри вищої математики обговорюється Кодекс академічної доброчесності, розроблений з метою забезпечення високих стандартів академічної доброчесності та наукової етики в усіх сферах наукових досліджень та освітнього процесу.

 

22 березня 2023 року на кафедрі вищої математики відкриту лекцію для студентів факультету будівництва та архітектури провела старший викладач кафедри Оксана Ігорівна Говда.

 

 

Збірна команда факультету будівництва та архітектури взяла активну участь у турнірі з шахів серед працівників та викладачів університету. Капітан команди – завідувач кафедри Тарас Бубняк.

Йде двобій між завідувачами кафедр. Цікаві змагання.

В ході змагань команда виборола почесне друге місце.

До Всесвітнього дня математики та числа Пі 22 березня 2023 року на кафедрі вищої математики Львівського національного університету природокористування було проведено математичну вікторину між студентами факультетів будівництва та архітектури, управління, економіки та права, механіки, енергетики та інформаційних технологій. Ведучою заходу стала доцент кафедри вищої математики Мар’яна Богач, а до складу журі увійшли завідувач кафедри вищої математики Тарас Бубняк, доцент кафедри вищої математики Лариса Шпак і заступниця декана факультету будівництва та архітектури з виховної роботи Олена Дерпак.
До уваги студентів були конкурси бліцзавдань та цікавих математичних задач, де треба було проявити свою ерудицію і швидкість міркувань. Команди змагалися на рівних, демонструючи відмінні знання в задачах на логічне мислення і виконуючи різної складності математичні обчислення, а численна публіка гаряче вболівала за рідні факультети.
В результаті запеклої боротьби перше місце виборола команда факультету управління, економіки та права; друге і третє розділили команди факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій і факультету будівництва та архітектури. А солодкі призи стали приємною нагородою для всіх учасників.
Вітаємо переможців і бажаємо всім, щоб добро додавалося, щастя множилося, радість ділилася, а негаразди лише віднімалися!