1 квітня 2024 р. підійшло до завершення п’ятитижневе навчання з інженерної комп’ютерної графіки для інженерно-технічних працівників Гнідавського підрозділу ТзОВ «Радехівський цукор», яке проводив доцент кафедри будівельних конструкцій Львівського національного університету природокористування, к.т.н. Роман Шмиг.
Роман Андрійович висловлює щиру вдячність головному інженеру підприємства Василю Васильовичу Смалю та головному технологу підприємства Галині Михайлівні Майкут за запрошення стосовно проведення навчання у дистанційній формі для інженерно-технічних працівників підприємства, за чудову організацію навчальних курсів, за наполегливість у навчанні та отриманні нових теоретичних та практичних знань і навичок усіма учасниками.


Відбулося секційне засідання студентського наукового гуртка «Моделювання елементів конструкцій методом скінченних елементів», яким на кафедрі будівельних конструкцій ЛНУП керують к.т.н., доц. Юрій Іванович Боднар і д.т.н., проф. Йосип Йосипович Лучко. Основна тематика наукових доповідей студентів на конференції: - моделювання будівельних конструкцій методом скінченних елементів в рамках програмного комплексу ЛІРА-САПР та дослідження їх напружено-деформованого стану при навантаженнях; - моделювання огороджувальних конструкцій будівель методом скінченних елементів в рамках програми Agros2D та дослідження їх теплотехнічних параметрів, енергетична паспортизація та сертифікація; - моделювання методом скінченних елементів НДС земляного полотна доріг та його дослідження під навантаженням. Усі доповіді супроводжувалися конструктивною дискусією, а кращі з них було заслухано на підсумковому засіданні факультету будівництва та архітектури.


1 березня 2024 року завідувач кафедри будівельних конструкцій ЛНУП Олександр Гнатюк відвідав Рудківську гімназію Самбірського району. За сприяння директорки гімназії Наталії Іванівни Мазуркевич було організовано зустріч з учнями випускних класів, на якій учням було надано інформацію про Львівський національний університет природокористування та зокрема факультет будівництва та архітектури. Відбулася цікава бесіда про важливість професії архітектора, дизайнера і будівельника в сучасному суспільстві, зокрема через призму відбудови нашої держави після закінчення війни. Учні ставили багато запитань про умови вступу і навчання у Львівському національному університеті природокористування, студентське життя та перспективи працевлаштування після отримання дипломів, і на всі запитання вони отримали вичерпні відповіді.


20 лютого 2024 року завідувач кафедри будівельних конструкцій, к.т.н., доцент Олександр Терентійович Гнатюк провів профорієнтаційні заходи у школах Золочівського району: Красненській ЗОШ № 1, Красненській ЗОШ № 2 та в Андріївському закладі середньої освіти І-III ступенів. Присутні були ознайомлені з особливостями вступної кампанії 2024 року, структурою ЛНУП, особливостями професій архітектора, будівельника і дизайнера. Після презентації факультету будівництва та архітектури та огляду відеоролика відбулася жвава дискусія стосовно навчання на факультеті та майбутніх перспектив щодо працевлаштування. Щира подяка за організацію зустрічей зі школярами директору Красненської ЗОШ № 1 Ірині Іванівні Чиж, завучу Красненської ЗОШ № 2 Валерію Семеновичу Гайдучику, директору Андріївського ЗСО І-II ступенів Павлу Йосиповичу Теодоровському.


26 січня 2024 р. старший викладач кафедри будівельних конструкцій Микола Лапчук здійснив профорієнтаційний візит у школи Яворівщини, зокрема у Верблянський, Завадівський, Наконечнянський та Івано-Франківський імені Івана Франка заклади загальної середньої освіти І-III ступенів. Микола Анатолійович ознайомив випускників з умовами та перевагами навчання у Львівському національному університеті природокористування, наголосивши на тих спеціальностях, за якими здійснює підготовку факультет будівництва та архітектури ЛНУП. Абітурієнти отримали інформацію про розташування корпусів та гуртожитків, матеріально-технічну базу університету, а також про можливості самореалізації в наукових гуртках, колективах художньої самодіяльності, спортивних секціях та в органах студентського самоврядування. На завершення зустрічей кожна з відвіданих шкіл отримала запрошення відвідати в очному чи дистанційному режимі університет під час проведення днів відкритих дверей.

1 грудня 2023 року на кафедрі будівельних конструкцій Львівського національного університету природокористування відбувся захист курсових робіт студентів груп Буд-41 та Буд-42сп із навчальної дисципліни «Проєктування будівельних конструкцій: металеві конструкції». Комісія у складі завідувача кафедри доцента, кандидата технічних наук Олександра Гнатюка, в.о. доцента кафедри Анатолія Лапчука та викладача курсу доцента кафедри Романа Шмига визначила, що найкращими студентами за підсумками поточного контролю та захисту курсових робіт стали Данило Бойко (95 балів, оцінка «відмінно») та Любов Довганюк (95 балів, оцінка «відмінно»).

Доцент кафедри будівельних конструкцій Львівського національного університету природокористування Роман Шмиг 9-15 жовтня 2023 року пройшов курс підвищення кваліфікації «7 днів прогресильності. Створюємо сучасне освітнє середовище» від ГО «Прогресильні» і в процесі цікавого, динамічного та вкрай необхідного для освітян навчально-практичного семінару здобув для себе цінний досвід.

 

28 вересня 2023 року здобувачі вищої освіти спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія» скороченої форми навчання Львівського національного університету природокористування побували в Музеї історії університету.

Директор музею Петро Данилович Завірюха зробив захопливий екскурс в історію нашого закладу для академічних груп Буд-23сп (наставник – Юрій Іванович Боднар) і Буд-24сп (наставник – Віталій Володимирович Білозір). Петро Данилович детально ознайомив студентів зі всіма етапами становлення і розвитку університету. Особливу увагу звернув на те, що в нашій Alma mater навчався Провідник української нації Степан Бандера.

Із захопленням здобувачі переглядали історичні світлини, унікальне давнє навчальне та наукове обладнання, університетські відзнаки спортивних і мистецьких звитяг.

Студенти ставили багато запитань щодо історії розвитку університету, отримали вичерпні відповіді, а після екскурсії залишили вдячні відгуки у книзі відвідувачів музею.

 

 

20 вересня 2023 року аспірант другого року навчання кафедри будівельних конструкцій Львівського національного університету природокористування Володимир Білозір провів семінарське заняття для студентів на тему «Несуча здатність, жорсткість і тріщиностійкість згинаних ПЕТ-фібробетонних елементів». Аспірант ознайомив студентів з результатами експериментально-теоретичних досліджень міцності та деформативності бетонних елементів, армованих фіброю з використаних поліетилентерефталатних пляшок (ПЕТ-пляшок).

 

 

Доцент кафедри будівельних конструкцій, к.т.н. Роман Шмиг у черговий раз провів низку теоретичних і практичних занять з навчання графічного середовища AutoCAD у режимі онлайн на платформі Zoom. Цього разу підготовку інженерно-технічних працівників з інженерної комп’ютерної графіки було проведено у Козівському підрозділі ТзОВ «Радехівський цукор».

Керівник курсів від виробництва Анна Гуменна допомогла організувати роботу на належному рівні, а команда інженерно-технічних працівників виявилася надзвичайно талановитою і досягла належних результатів в опануванні AutoCAD.

 

 

Викладачі кафедри будівельних конструкцій Львівського національного університету природокористування, зокрема завідувач кафедри, к.т.н. Олександр Терентійович Гнатюк та доцент кафедри, к.т.н. Віталій Володимирович Білозір, успішно завершили місячне онлайн-стажування на кафедрі гідромеханіки, будівництва та геотехніки Гірничо-металургійної академії у Кракові, що відбувалося з 3 квітня до 12 травня 2023 р. Отримано відповідні сертифікати про підвищення кваліфікації.