15 листопада 2024 року в онлайн-режимі відбулась міжнародна науково-практична конференція, організована Бидгоським осередком Польського товариства теоретичної та прикладної механіки (PTMTS), що функціонує в Бидгоській політехніці ім. Яна і Єнджея Снядецьких (Польща). Науковці низки провідних університетів Польщі та України представили свої цікаві доповіді на актуальні теми, в яких поділились своїми здобутками в наукових дослідженнях. У конференції взяли участь близько 50 науковців із польських та українських університетів, у тому числі з Києва, Рівного, Тернополя, Луцька, Львова. Активними учасниками були і науковці Львівського національного університету природокористування, зокрема доценти, кандидати технічних наук Віктор Артеменко, Юрій Боднар, Софія Бурченя, Тарас Осадчук. Одну з секцій наукової конференції очолив Юрій Фамуляк, член товариства PTMTS і член наукового комітету конференції.
Конференція проходила у дружній атмосфері, мала жвавий характер. У доповідях було піднято низку проблемних питань будівельної галузі сьогодення.
За результатами конференції заплановано випуск збірника наукових статей, який буде проіндексовано в міжнародній наукометричній базі Scopus.

19 вересня 2024 р. відбулася зустріч молодих викладачів відділення архітектури, будівництва та комп’ютерних наук ВСП «Стрийський фаховий коледж ЛНУП» із завідувачем кафедри будівельних конструкцій, к.т.н., доцентом Львівського національного університету природокористування Олександром Терентійовичем Гнатюком. З метою підвищення кваліфікації було надано науково-методичну допомогу в розв’язанні першочергових проблем, підтримку і позитивну мотивацію на творчу діяльність у сфері будівельної галузі.

 Протягом травня-липня 2024 року фахівці кафедри будівельних конструкцій Львівського національного університету природокористування Олександр Гнатюк, Тарас Осадчук і Михайло Волинець у рамках господарсько-договірної тематики «Візуально-інструментальне обстеження несучих сталевих конструкцій світлового ліхтаря та проєктування ходових містків для його безпечної експлуатації на даху будівлі ЛНУ ім. І. Франка на вул. Університетській, 1, у м. Львові» провели аналіз пошкоджень сталевих елементів каркасу засклення та перевірку їх несучої здатності після заміни декоративного скла світлопропускної частини ліхтаря товщиною 3 мм на армоване скло товщиною 5 мм внаслідок проведення капітального ремонту у 2023 році, а також розробили рекомендації щодо проєктування ходових містків. У результаті виконаних робіт було складено акт здачі-прийняття науково-технічної продукції, який підписали в. о. ректора Львівського національного університету природокористування Василь Лопушняк і ректор Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Мельник.
Результати досліджень засвідчили надійність конструкцій світлового ліхтаря над актовою залою, оскільки їх несуча здатність перевищує внутрішні зусилля, що виникають від експлуатаційних навантажень, щонайменше на 25%.


Завідувач кафедри будівельних конструкцій Львівського національного університету природокористування Олександр Гнатюк передав на кафедру іноземних мов її завідувачці Наталі Григорівні Городецькій дві книги із життєписом королеви Великобританії Єлизавети II від випускника факультету 2020 року британського громадянина, мешканця Лондона Олега Строцького з побажаннями якісної підготовки майбутніх поколінь студентів.

 Сьогодні триває другий день навчальної практики із тривимірної інженерної комп’ютерної графіки у будівництві.
Тема навчального заняття «Розрахунок будівельних конструкцій в програмному комплексі SCAD» (ознайомлення із вікном програми, структурою програмного комплексу, командами, які дозволяють формувати розрахункову схему будівельної конструкції, основами статичного розрахунку будівельної конструкції).
День другий позаду. Кожен присутній студент отримав 10 балів.
Завтра розпочинаємо отримані теоретичні знання перетворювати на практичні результати.


26 квітня 2024 р. завідувач кафедри будівельних конструкцій Львівського національного університету природокористування Олександр Гнатюк відвідав опорний Великолюбінський заклад загальної середньої освіти І-III ступенів. Зустріч була організована за сприяння голови виконавчого комітету місцевої селищної громади Йосифа Фабрига і депутата, голови комісії з питань земельних відносин та будівництва Василя Протаса (випускника факультету будівництва та архітектури 2003 року). До речі, завідувачем сектору містобудування та архітектури та головним архітектором місцевої громади є Наталія Лаврик, випускниця нашого факультету ОС «Магістр» спеціальності «Архітектура». На зустріч були запрошені учні 10-11-х класів та вільні від уроків вчителі. Усі присутні переглянули відеоматеріали про ЛНУП, факультет будівництва та архітектури і спеціальності 022 «Дизайн», 191 «Архітектура та містобудування» та 192 «Будівництво та цивільна інженерія», відзняті студентами цих спеціальностей, і були проінформовані про переваги навчання в ЛНУП та особливості вступної кампанії та навчання на факультеті та в університеті. Перегляду відеоматеріалів посприяла педагог-організатор закладу освіти Христина Стахів. Відео всім дуже сподобалось, у процесі обговорення з’ясувалося, що наразі на нашому факультеті успішно навчаються випускники школи студент IV курсу спеціальності «Будівництво» Владислав Смірнов і студентка I курсу спеціальності «Дизайн» Андріана Пастернак, а також те, що в місцевій громаді є надзвичайно багато роботи для кваліфікованих будівельників, архітекторів і дизайнерів

16 квітня 2024 року відбулася зустріч мера Львова Андрія Садового з в. о. ректора Львівського національного університету природокористування професором Василем Лопушняком та проректором з адміністративно-господарської роботи університету Василем Друзюком, під час якої було обговорено низку важливих господарських проблем, які належать до питання розвитку університетського комплексу. Василь Іванович передусім подякував за оперативну допомогу міської влади Львова щодо відновлення зруйнованого внаслідок атаки ворожих безпілотників історичного академічного корпусу ЛНУП та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю, яка даватиме щедрі плоди. Також в мерії відбулася зустріч з головою Ради ректорів Львівщини професором Юрієм Бобалом, під час якої обговорили особливості функціонування та розвитку університетського середовища нашого краю.


12 квітня 2024 року завідувач кафедри будівельних конструкцій Олександр Гнатюк провів профорієнтаційну роботу серед випускників Заверещицького НВК Львівського району Львівської області, де учням було надано інформацію про престижність професій будівельника, архітектора та дизайнера, які будуть надзвичайно дефіцитними після закінчення війни, а також про переваги навчання в Львівському національному університеті природокористування, зокрема на факультеті будівництва та архітектури. Зустріч із педагогічним колективом та учнями було організовано завдяки випускнику школи, а зараз студенту IV курсу спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» Богдану Романовичу, якого добре пам’ятають у школі як старанного учня і взагалі дуже чемну дитину для своїх батьків. Оскільки він зараз є студентом ЛНУП, то це також дуже добре працює на позитивний імідж нашого закладу освіти.
Відбулася досить цікава дискусія, після завершення якої всі учасники переконались, що Львівський національний університет природокористування є одним із найпрестижніших у своїй галузі в Україні, наш факультет – найкращий у його складі, а Дубляни, де розташований університет, – просунуте містечко, бо навіть автобус, який підвозить студентів до навчальних корпусів, – № 1!


1 квітня 2024 р. підійшло до завершення п’ятитижневе навчання з інженерної комп’ютерної графіки для інженерно-технічних працівників Гнідавського підрозділу ТзОВ «Радехівський цукор», яке проводив доцент кафедри будівельних конструкцій Львівського національного університету природокористування, к.т.н. Роман Шмиг.
Роман Андрійович висловлює щиру вдячність головному інженеру підприємства Василю Васильовичу Смалю та головному технологу підприємства Галині Михайлівні Майкут за запрошення стосовно проведення навчання у дистанційній формі для інженерно-технічних працівників підприємства, за чудову організацію навчальних курсів, за наполегливість у навчанні та отриманні нових теоретичних та практичних знань і навичок усіма учасниками.

Викладачі і студенти факультету будівництва та архітектури Львівського національного університету природокористування 1 квітня 2024 р. провели виїзний семінар на тему реконструкції, модернізації та експлуатації елеваторів. Зустріч була організована завдяки стейкхолдерам спеціальностей 191 «Архітектура та містобудування» і 192 «Будівництво та цивільна інженерія», ФОП, депутату Красненської територіальної громади Юрію Владиці, а також начальнику відділу архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та благоустрою, головному архітектору Красненської селищної ради, випускниці нашого закладу Мар’яні Владиці.
Зокрема, завдяки змістовній екскурсії від основного власника компанії «Апогей Агро» Михайла Кадиляка присутні могли ознайомитися з роботою сучасного елеватора, дізналися чимало цікавої та корисної інформації про очищення, сушіння і зберігання зерна, а також про особливості реконструкції, модернізації, будівництва та експлуатації елеваторів.
Фермерське господарство «Апогей Агро» в селі Куткір Краснянської ОТГ на Золочівщині демонструє новітній досвід і вдалий приклад створення та застосування сучасних потужностей приймання, сушіння, обробки та зберігання зерна. У 2023 р., за співфінансування USAID АГРО в межах програми «Підтримка ММСП зернового напрямку», побудовано металеві силоси для зберігання зерна загальною місткістю 15 тисяч тонн, також на елеваторі «Апогей Агро» працює 2 зерносушарки – на твердому паливі та на газі.
Учасники семінару почерпнули для себе багато корисного!

 


Наші студенти – наша гордість!
28 березня 2024 року на факультеті будівництва та архітектури Львівського національного університету природокористування відбувся захист кваліфікаційної магістерської роботи здобувача вищої освіти ОС «Магістр» денної форми навчання спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія» Маркіяна Мазепи. Студент якісно, цікаво та інформативно представив свою наукову роботу, поділився своїми зреалізованими практичними доробками та напрацюваннями. Було, як завжди, корисно, цікаво та дуже пізнавально.