Вітаємо нашу колегу, доцента кафедри архітектури ЛНУП Ірину Березовецьку з виходом у світ її монографії «Архітектура садибного житла Львова на початку XX століття».
Це цінне дослідження, яке висвітлює унікальні особливості архітектурного стилю сецесійного періоду.
Авторка подала систематизацію і аналіз літературних та архівних джерел, детально проаналізувала вплив історичних і соціокультурних чинників на формування архітектурних рішень. Проаналізовано об’ємно-розпланувальні вирішення садибного житла, стильові спрямування Львова. Загалом дослідження не лише збагачує знання про львівську архітектуру, а й стимулює подальші розвідки у цій галузі.

 25 вересня 2024 року для студентів спеціальності 022 «Дизайн» відбулася відкрита лекція, яку провела стейкхолдер ОПП «Дизайн середовища», артдиректор та співзасновник Студії дизайну інтер’єру «Nude» Юлія Фаль.
Професійна дизайнерка поділилася зі студентами тонкощами дизайнерської справи, трендами в дизайні інтер’єру житлових приміщень, а також розкрила особливості спілкування з замовниками.

 Наукова співпраця між Львівським національним університетом природокористування та Львівським державним університетом внутрішніх справ продовжується на платформі міжнародного проєкту Erasmus+ «Запобігання та протидія домашньому насильству в час суспільно необхідної ізоляції» (№ 101123014 – NON-VIOLENCE – ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH).
10 вересня 2024 року професор кафедри архітектури ЛНУП Романа Кюнцлі розповіла поліцейським з підрозділів Служби освітньої безпеки про вплив архітектурного середовища на поведінку дитини, окресливши найважливіші аспекти безпечного освітнього середовища.

 23 серпня 2024 року в народному домі Рудківської ОТГ відбулася зустріч представників кафедри архітектури Львівського національного університету природокористування з родинами загиблих військовослужбовців, які віддали своє життя у війні росії проти України.
На заході, організованому міським головою Іваном Михайловичем Лозинським, робоча група кафедри архітектури представила громаді Рудківської ОТГ проєкт меморіального комплексу героям війни, які загинули за незалежність України.
Після емоційного обговорення та голосування проєкт було схвалено до реалізації адміністрацією Рудківської ОТГ.
Роботу було виконано в рамках госпдоговірної співпраці між ЛНУП та Рудківською ОТГ.

29 травня 2024 р. відбулося розширене засідання кафедри архітектури Львівського національного університету природокористування, на якому основним питанням стояло обговорення освітньо-професійної програми «Дизайн середовища» для РВО «Бакалавр».
До обговорення ОПП долучилися провідні фахівці України в галузі 02 «Культура і мистецтво»: Олена Валеріївна Чепелюк – доктор технічних наук, професор, ректор Херсонського національного технічного університету; Андрій Олександрович Пучков – український архітектурознавець, культуролог, історик, доктор мистецтвознавства, професор, заслужений діяч мистецтв України, радник Президії Національної академії мистецтв України; Інна Олександрівна Яковець – доктор мистецтвознавства, професор, завідувач кафедри дизайну Черкаського державного технологічного університету; Анна Норайрівна Полєтаєва – кандидат технічних наук, професор, завідувач кафедри дизайну Херсонського національного технічного університету; Андрій Іванович Щебель – кандидат економічних наук, міський голова Миколаєва, стейкхолдер ОПП.
До обговорення долучилися також викладачі кафедри та студенти. Цікаві думки щодо удосконалення навчального процесу висловили здобувачі вищої освіти Вікторія Приставська та Ігор Колещук.
Зауваження та пропозиції спеціалістів щодо вдосконалення освітньо-професійної програми взято до уваги.
Колектив кафедри щиро дякує всім учасникам за плідну працю та приділений час.

25-26 квітня 2024 року на базі кафедри архітектури Львівського національного університету природокористування відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми ревіталізації та гуманізації предметно-просторового середовища повоєнної України». Науковий захід відбувся в рамках проєкту програми Еразмус+ напряму ім. Жана Монне «Застосування принципів адаптивної архітектури у ревіталізації покинутих пам’яток архітектури спільної східноєвропейської спадщини» (грантова угода № 101084975 – Revitalization між ЛНУП та Європейським Союзом).
З вітальним словом на початку конференції виступив в.о. ректора ЛНУП Василь Лопушняк, наголосивши на тому, що ми не можемо бездіяльно чекати перемоги, бо вже зараз є необхідність у науково обґрунтованій розробці проєктів із відновлення енергетики, житлового фонду, критично важливої інфраструктури, зруйнованих історичних пам’яток. Тому для ЗВО вкрай важливо слугувати майданчиками для досліджень, платформами для змістовних дискусій на суспільно важливі теми, особливо теми відбудови.

У межах національного архітектурного хакатону «100 ідей для міст» 9 квітня 2024 р. відбулася робоча зустріч групи архітекторів Львівського національного університету природокористування із керівництвом Березанської міської ради (Київська область).
Відповідно до технічних завдань і вихідних даних учасники групи розробили проєктні пропозиції парку у м. Березань. Зокрема, в основі концепції просторового розвитку парку «Grace space park» лежить ідея створення рекреаційно-відпочинкової зони м. Березань. За своїм призначенням парк повинен бути соціально-комунікаційним центром для всіх верств населення, включаючи людей з особливими потребами. Окремі зони парку призначені для проведення урочистих подій, вшанування пам’яті українських воїнів, проведення міських свят та ярмарок.
Парк передбачає територіальне зонування за функціональним призначенням: алея пам’яті, етнографічна зона, зона дитячих розваг, культурно-масових заходів, торгово-відпочинкова зона, зона урочистих подій.
Алея пам’яті передбачає створення затишного середовища для роздумів та скорботи. Кожне дерево, яке висаджене в алеї, буде символізувати загиблого героя м. Березань. Благоустрій алеї виконаний у білих тонах, що символізує чистоту і саможертовність українських захисників. Для вшанування пам’яті кожного воїна створена окрема скорботна зона інтерактивними та архітектурно-ландшафтними засобами.
Зона дитячих розваг спрямована на забезпечення активного відпочинку дітей. Дитяча колія з цікавими сюжетними станціями забезпечить пізнавальну функцію, розвиток та відпочинок дітей, сприятиме соціалізації дітей.
Етнографічна зона запланована у вигляді старого городища з історичними будівлями та спорудами (житло, кузня, стельмашня, бондарня, гончарня, млин тощо), її функцією є ознайомлення відвідувачів з народними промислами та історією краю. Тут проводяться майстер-класи з народних промислів та передсвяткові ярмарки.
Зона культурно-масових заходів передбачає споруду літнього театру, де будуть проходити концерти, фестивалі тощо.
У торгово-відпочинковій зоні розміщується ресторан-кафе, кіоски швидкого харчування, вздовж каналу з обох боків низка столиків для відпочинку та харчування. Береги каналу з’єднують містки.
Зона урочистих подій облаштована для проведення весільних церемоній, фотосесій.
На зустрічі керівник громади Олег Сивак обговорив робочі питання проєкту, подав своє бачення та подякував виконавцям за роботу.


У межах проєкту «Інновації. Реконструкція. Суспільство» розпочався хакатон «100 ідей для міст». Мета хакатону – розробка архітектурних рішень для близько 1400 населених пунктів України. До проєкту активно долучилася група архітекторів Львівського національного університету природокористування, яка розпочала розробку проєктних пропозицій для двох населених пунктів: - С.13. Ідеї для реконструкції будинку сільської ради з розширенням (прибудовою) приміщення для ЦНАП в с. Киселівка Чернігівської області; - П.04. Ідеї для парку дозвілля БТГ. Відповідно до технічних завдань та вихідних даних учасники мають розробити і презентувати проєкти відновлення конкретних міських районів, об’єктів, систем інфраструктури. Команди сформовано. Починаємо роботу над проєктами відновлення інфраструктури України!


На кафедрі архітектури факультету будівництва та архітектури Львівського національного університету природокористування під керівництвом доцента Нестора Степановича Савчака відбулося підбиття підсумків наукової студентської роботи за 2023 рік у студентському науковому гуртку «Дизайн». Тематика робіт стосувалася впливу біодизайну на формування довкілля, облаштування зелених дахів, розвитку екопарків та зон відпочинку для підвищення якості життя містян, проблем гуманізації житлового середовища повоєнної України тощо. Кращі роботи було заслухано на підсумковому засіданні факультету.


Історико-етнографічний музей «Бойківщина» – музейний заклад, розташований у місті Самборі Львівської області. У грудні 1990 року виконавчий комітет Самбірської міської ради виділив приміщення під відновлений музей у колишньому будинку парафіяльної школи, збудованої мешканцями міста в 1679 році. Сьогодні будівля музею залишається однією з унікальних споруд, які потребують ревіталізації. 7 березня 2024 р. робоча група архітекторів Львівського національного університету природокористування відвідала музей, щоб вивчити містобудівні умови та стан будівлі. Історико-етнографічний музей «Бойківщина» долучено до об’єктів ревіталізації, які розробляються викладачами та студентами нашого університету в рамках грантової угоди № 101084975 – Revitalization між ЛНУП та Європейським Союзом у рамках програми ЄС Еразмус+.