8 вересня 2023 року група Арх-11 під керівництвом викладача кафедри архітектури Степана Ярославовича Пісьо мала виїзне заняття-екскурсію з дисципліни «Рисунок, живопис, скульптура» до середмістя Львова. Зокрема, здобувачі вищої освіти спеціальності «Архітектура та містобудування» відвідали зали Львівського історичного музею. Першокурсники оглянули дуже цікаву виставку «Модні століття» в Королівських залах кам’яниці Корнякта (пл. Ринок, 6), на якій було представлено автентичні зразки жіночого і чоловічого вбрання та аксесуарів, а також пам’ятки малярства і графіки, котрі допомагали зрозуміти, у чому полягало мистецтво модно вдягатися у XVIII–XIX ст. На особливу увагу заслуговували предмети, що належали знаним особистостям, та матеріали, пов’язані з господарями Королівської кам’яниці на пл. Ринок, 6. Змістовну екскурсію студентам провів Мирослав Побережний.

Також група побувала в Італійському дворику Палацу Корнякта на фотовиставці Романа Гериновича «Чиста хвилина для роздумів», відвідала виставку, присвячену 150-річчю з дня народження громадського та державного діяча Івана Боберського – одного з перших популяризаторів фізичного виховання та спорту серед українців, а також ознайомилася з історією Львова.

 

12 липня 2023 року на кафедрі архітектури ЛНУП за участю керівництва Бродівської міської територіальної громади відбувся науковий семінар, присвячений обговоренню проєктних пропозицій щодо ревіталізації покинутих пам’яток архітектури у м. Броди.
Робоча група розробила дві пропозиції щодо архітектурно-планувальної реконструкції пам’ятки та прилеглої території з можливістю використання її простору як виставково-репрезентативного центру та як торгово-розважального центру.
Проєктні пропозиції, які розроблені в рамках програми ЄС Еразмус+ (угода № 101084975 – Revitalization – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH), робоча група ЛНУП передала Бродівській міській територіальній громаді.

 

У рамках програми ЄС Еразмус+ (грантова угода № 101084975 – Revitalization між ЛНУП та Європейським Союзом) реалізація проєкту «Застосування принципів адаптивної архітектури у ревіталізації покинутих пам’яток архітектури спільної східноєвропейської спадщини» продовжується.

Для громади міста Миколаєва Стрийського району проєктна група пропонує ще одне цікаве вирішення будинку С. Скарбека, яке змінить історично-репрезентативну частину Миколаєва, внесе свіжі барви у громадський простір мешканців міста.

Проєктна група пропонує ревіталізацію будівлі С. Скарбека під готельно-ресторанний комплекс.

Після ревіталізації будівля повинна зберегти свою співрозмірність з навколишньою забудовою і «структурою» вулиці. Головний фасад зі сторони вулиці Митрополита Андрея Шептицького та фасад зі сторони вулиці Івана Франка практично не зазнають змін. Приміщення, які додаються зі сторони внутрішнього дворика, допомагають пристосувати будівлю до сучасних вимог. Дизайн внутрішнього дворика гармонійно вписується в сформований простір, додає життя та свіжості міському середовищу. Проєкт виконав студент групи Арх-51 Павло Бойко, керівники – доценти Р. Кюнцлі та А. Степанюк.

 


20 червня 2023 р. на факультеті будівництва та архітектури пройшов попередній захист кваліфікаційних робіт бакалаврів-архітекторів, під час якого відбулася ще одна важлива для факультету подія.
Студентки групи Арх-51 Софія Владика і Вікторія Старша отримали благословенні грамоти від митрополита Львівського Православної церкви України Макарія за розробку проєкту храму для релігійної громади Святителя Миколая м. Львова.
Проєкти храмів було виконано в розрізі курсового проєктування з дисципліни «Архітектурне проєктування: сакральні будинки в архітектурі села» під керівництвом д.мист., в.о. проф. кафедри архітектури Романи Василівни Кюнцлі. І от сьогодні ієрей Олексій Леонов вручив грамоти від митрополита Львівського за гідну працю нашої факультетської спільноти.


Робота над реалізацією гранту «Застосування принципів адаптивної архітектури у ревіталізації покинутих пам’яток архітектури спільної східноєвропейської спадщини», який Львівський національний університет природокористування виграв у 2022 р. в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу Еразмус+, триває. Робоча група завершила проєкт ревіталізації будинку казначейства у м. Миколаєві. Будинок, який збудував граф С. Скарбек, належить до пам’яток місцевого значення.

Виконав проєкт здобувач другого (магістерського) рівня вищої освіти Володимир Гавриловський, керівник проєкту – д. мист., в.о. проф. кафедри архітектури Романа Василівна Кюнцлі.

 

З 26 до 28 квітня 2023 року під егідою Міністерства освіти і науки відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Синергія науки і бізнесу у відновленні Херсонщини». З вітальним словом на заході виступив заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко.

До конференції долучилися понад 300 науковців і підприємців з 17 країн світу, зокрема Німеччини, Туреччини, Польщі, Аргентини, Словаччини, Болгарії, Іспанії, Молдови, Казахстану, Латвії, Швеції, Японії. Вони обговорили перспективи об’єднання науково-освітньої спільноти та бізнесу для створення сприятливих умов в економічній трансформації регіону, його відновлення, реконструкції та модернізації, а також презентували інноваційні проєкти відбудови всіх сфер життєдіяльності громади.

Львівський національний університет природокористування представляли завідувач кафедри архітектури Андрій Степанюк та д. мист., доцент Романа Кюнцлі, доповідь яких викликала жвавий інтерес у присутніх і цікаві запитання.

 

Викладач кафедри архітектури ЛНУП Ірина Березовецька брала участь у IV Міжнародному багатожанровому конкурсі «Spring Star» за сприяння мистецького об’єднання «Муза», де представляла Львівський національний університет природокористування, та зайняла почесне І місце в номінації «Декоративно-прикладне та образотворче мистецтво» з роботами під назвою «Квіткова магія». Ірина Андріївна висловлює щиру подяку організаторам конкурсу та всім, хто підтримував і вболівав!

  


«Зима – це гравюра, весна – акварель, літо – олійний живопис, а осінь – мозаїка всіх трьох», – стверджував Стенлі Хоровіц. Вітаємо студентку II курсу спеціальності «Архітектура та містобудування» Олену Деберну, яка представляла Львівський національний університет природокористування в III Міжнародному двотуровому художньому конкурсі «Акварель» у номінації «Образотворче мистецтво. Натюрморт». Її робота в техніці акварелі «На святім рушникові...» отримала диплом II ступеня. Вітаємо також наставника, викладача кафедри архітектури ЛНУП Степана Пісьо, який насправді може пишатися такими вихованцями, і сердечно бажаємо і учителеві, і його підопічній нових творчих здобутків.

 

 

12 квітня 2023 року у класі рисунку кафедри архітектури Львівського національного університету природокористування відбувся майстер-клас з писанкарства, в якому взяли активну участь студенти факультету будівництва та архітектури. Організаторами заходу були доктор мистецтвознавства, доцент, в.о. професора кафедри архітектури Романа Василівна Кюнцлі, заступник декана з виховної роботи факультету будівництва та архітектури ЛНУП Олена Володимирівна Дерпак та художник Степан Ярославович Пісьо.
Романа Василівна розповіла присутнім про особливості українських традицій писанкарства, давню звичаєву символіку писанок, а також ознайомила з технікою їх виготовлення. Зокрема, Романа Василівна зазначила, що писанка як унікальний український символ Великодня поєднує язичницькі і християнські традиції, символізує весняне пробудження життя та природи.
Студенти з особливим азартом і трепетом узялися до роботи, дехто писачок брав уперше, але цей досвід був цікавим та приємним. Кожен намагався створити своїми руками щось особливе, а декому вдалося зробити справжню красу.
Також за підтримки декана факультету будівництва та архітектури та завідувача кафедри архітектури митцям факультету разом зі студентами вдалося створити оригінальний великодній символ – півтораметрову писанку, яка своїми життєдайними кольорами вселяє надію і радість воскресіння Господнього і воскресіння з руїн нашої України.

4 квітня 2023 р. відбулося підписання угоди про співпрацю між Державним навчальним закладом «Львівське вище професійне художнє училище» та Львівським національним університетом природокористування.

Серед переваг такої співпраці є не лише продовження здобуття освіти за спорідненими спеціальностями, зокрема для випускників ОКР «Фаховий молодший бакалавр», та опанування вищої освіти, а й реалізація спільних дослідницьких і освітніх проєктів, обмін педагогічним досвідом і науковою інформацією, співучасть у міжнародних наукових та освітніх проєктах, спільна організація симпозіумів, семінарів, конференцій, обмін дидактичними матеріалами, користування ресурсами бібліотек навчальних закладів тощо.

Представниками від Львівського національного університету природокористування були доктор мистецтвознавства, доцент, в.о. професора кафедри архітектури Романа Василівна Кюнцлі та кандидат архітектури, доцент, завідувач кафедри архітектури Андрій Володимирович Степанюк. Зустріч була змістовною, результативною і проходила під гаслом: об’єднуючи зусилля – ми розвиваємось.

Підписання такої угоди про співпрацю сприяє принципу ступеневості освіти, а також надає низку переваг випускникам Львівського вищого професійного художнього училища в реалізації їх професійних і кар’єрних амбіцій.

 

 

29 березня 2023 р. відбулися секційні засідання наукових гуртків кафедри архітектури ЛНУП в межах Звітної студентської наукової конференції за результатами досліджень у 2022 році. Студенти-архітектори ділилися результатами своїх наукових пошуків. У творчій майстерні академічної спільноти панувала тепла атмосфера та доброзичливість. В результаті було визначено кращі роботи для представлення на підсумковому засіданні факультету будівництва та архітектури.