19 червня 2023 р. відбувся тренінг з програми Interreg NEXT Польща – Україна 2021–2027 в рамках транскордонного співробітництва. На зустрічі були присутні проректор з наукової роботи Львівського національного університету природокористування Богдан Гулько та доцент кафедри технології та організації будівництва Андрій Регуш.

Розпочато набір заявок на перший конкурс проєктів у рамках програми для пріоритетів «Довкілля» та «Здоров’я». З бюджету програми на перший конкурс проєктів виділено 81,11 млн євро.

  

14 червня 2023 року в онлайн-режимі відбувся науковий семінар на тему «Екологічна оцінка окремих фаз циклу виробництва пляшок для напоїв». З доповіддю на семінарі виступила кандидат технічних наук Патриція Балдовська-Вітос з кафедри інженерії відновлюваних джерел енергії та технічних систем Бидгоської політехніки (Польща). Науковий семінар проходив під егідою Бидгоського відділення Польського наукового товариства теоретичної і прикладної механіки.
Доповідачка представила дослідження проблеми переробки одноразових пластикових пляшок, що є досить актуальним на сьогодні. Виступ завершився змістовним обговоренням у формі цікавої та жвавої дискусії.
Загалом участь у семінарі взяли понад 20 учасників, серед яких завідувач кафедри технології та організації будівництва, к.т.н., доцент Юрій Фамуляк.

13 червня 2023 року в онлайн-режимі відбувся науковий семінар на тему «Від водного колеса до накопичення енергії». З доповіддю на семінарі виступив доктор технічних наук, професор Войцех Маєвський з Інституту гідротехнічного будівництва Польської академії наук у Гданську. Науковий семінар проходив під егідою Інституту гідротехнічного будівництва Польської академії наук, Польського наукового товариства теоретичної і прикладної механіки, Інституту промислових машин Польської академії наук та відділу технічних наук Гданського наукового товариства. Після виголошення цікавої доповіді, пов’язаної з історією гідротехнічного будівництва у Польщі, відбулося жваве обговорення виступу.
Семінар охопив понад 40 учасників, зокрема, активним учасником заходу став і завідувач кафедри технології та організації будівництва, к.т.н., доцент Юрій Фамуляк.

    

З 24 березня до 5 травня 2023 року к.т.н., доцент, завідувач кафедри технології та організації будівництва Юрій Фамуляк проходив стажування у Вищій школі економіки (Wyższa Szkoła Gospodarki) у м. Бидгощ, Польща. Стажування стосувалось інноваційних технологій у будівництві, навичок та особливостей викладання технічних дисциплін, які вивчають студенти спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія». Результатом успішного проходження стажування був отриманий диплом.

 

18 травня 2023 р. здобувачі вищої освіти спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» ЛНУП другого року навчання ознайомилися з практичним досвідом одного з лідерів будівельного ринку – провідної інвестиційно-девелоперської компанії Avalon, яка спеціалізується на об’єктах житлової забудови.
Під керівництвом старшого викладача кафедри технології та організації будівництва Василя Михайлечка студенти побували на будівництві об’єкта Avalon Yard і ознайомилися із загальними принципами роботи девелоперської компанії, змогли побачити різні етапи будівництва, зокрема гідроізоляцію фундаментів, покрівельні та фасадні роботи, побудову й облаштування підземного паркінгу та укриттів, оглянути секцію квартир будинку бізнес-класу, який незабаром мають здати в експлуатацію.
Провідними фахівцями ДК «Авалон» є випускники нашого факультету, які організували та забезпечили змістовне заняття на виробничому об’єкті і розповіли про низку інноваційних технологій, які впроваджує компанія для створення сучасного житла, що відповідає світовим стандартам якості. Студенти з уст фахівців почули, що знання, отримані в університеті, точно знадобляться їм на практиці, а поєднання теоретичних і практичних знань стане запорукою їх професійного успіху.

 

27 квітня 2023 р. факультет будівництва та архітектури Львівського національного університету природокористування відвідала молода і креативна команда волонтерів «БУР – Будуємо Україну Разом», громадської організації, яка прагне творити зміни в країні через волонтерство.

«БУР» розпочала свою діяльність у регіонах, об’єднуючи активну молодь різних міст України. Волонтери відновлюють пошкоджені війною об’єкти, створюють коротко- та довгострокові притулки для тих, хто втратив домівку через російську агресію, стають послами змін у місцевих громадах через розширену волонтерську програму і розвиваються як лідери та фахівці.

Студентам запропонували брати участь у 7-10-денних волонтерських БУРтаборах, які діють по всій Україні, де нема активних бойових дій, і переважно займаються двома видами волонтерства. Перший – відновлення у населених пунктах, котрі якийсь час провели в окупації (ремонт частини ДСНС у Макарові, ремонт школи у Мотижині), а другий – облаштування просторів для життя людей, які втратили домівки через війну (наприклад, гуртожиток у Дрогобичі, будинки у Демидівській ОТГ).

Для наших студентів це може стати доброю можливістю на практиці використати свої професійні навички і взяти участь у відбудові нашої країни.

 

 

29 березня 2023 року на кафедрі технології та організації будівництва відбулося підсумкове засідання наукових студентських гуртків «Сучасні будівельні матеріали у будівництві» (керівник гуртка – к.т.н., доцент В.В. Артеменко, староста – студент групи Буд-51 Андрій Боднарук) та «Новітні матеріали у будівництві» (керівник гуртка – к.т.н., в.о. проф. А.В. Мазурак, староста – студент групи Буд-41 Тарас Микитин). Було заслухано наукові напрацювання молодих науковців за результатами наукових досліджень 2022 року і відзначено кращі роботи.

 

22 березня 2023 року в Бидгоському осередку Польського товариства теоретичної та прикладної механіки в онлайн-режимі відбувся науковий семінар, на якому з доповіддю виступила к.т.н., доцент Бидгоської політехніки ім. Яна та Єнджея Снядецьких Малгожата Трепчиньська-Лент. Тема доповіді – «Можливості формування структури та властивостей евтектичного білого чавуну шляхом використання спрямованої кристалізації».

Після доповіді відбулась цікава та пізнавальна дискусія між учасниками наукового семінару.

У науковому семінарі брав участь член товариства, завідувач кафедри технології та організації будівництва ЛНУП, к.т.н., доцент Юрій Фамуляк.

  

 

 

24 березня 2023 року в Вищій школі економіки було підписано угоду про співпрацю між Вищою школою економіки (Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy) та Львівським національним університетом природокористування.
На зустрічі були присутні проректор з міжнародних зв’язків, професор, д-р Мажена Собчак-Міхаловська, декан Коледжу технічних наук, професор, д-р Даріуш Буханєць, д-р Свєтлана Кашуба (зі сторони Вищої школи економіки) та завідувач кафедри технології та організації будівництва, к.т.н., доцент Юрій Фамуляк (зі сторони ЛНУП).
Результатом зустрічі стало підписання угоди про співпрацю між навчальними закладами. З метою максимізації ефективності співпраці сторони розвиватимуть усі традиційні форми, включаючи організацію семінарів, наукових конференцій та виставок. Ми раді, що підписана угода сприятиме зміцненню контактів між Коледжем технічних наук Вищої школи економіки і факультетом будівництва та архітектури Львівського національного університету природокористування.

24 березня 2023 року в Бидгоській політехніці було оновлено угоду про співпрацю між Бидгоською політехнікою імені Яна і Єнджея Снядецьких та Львівським національним університетом природокористування.
Заплановані заходи охоплюють проведення та публікацію спільних наукових досліджень та участь у міжнародних конференціях, семінарах і наукових зустрічах, організованих однією зі сторін. Університети вже підписували угоду про співпрацю в попередні роки, і тепер вона була оновлена у зв’язку зі зміною назв обох університетів.
Львівський національний університет природокористування представляв завідувач кафедри технології та організації будівництва, к.т.н., доцент Юрій Фамуляк. Бидгоську політехніку на зустрічі представляли к.т.н., професор, проректор з наукової роботи Лукаш Сковронський, к.т.н., професор, декан факультету будівництва, архітектури та інженерії довкілля Мацей Дуткевич та к.т.н., доцент, голова наукової ради з блоку дисциплін «Будівництво, геодезія та транспорт» Юстина Собчак-Пястка.