4-6 жовтня 2023 р. у Львівському національному університеті природокористування проходив щорічний Міжнародний науково-практичний форум «Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу та сільських територій». Під егідою кафедри гуманітарної освіти в рамках форуму працювала секція «Гуманітарні дослідження у сфері природокористування: філософський, історичний та мовознавчий аспекти», яка традиційно об’єднала науковців і дослідників гуманітарного напряму з метою поділитись здобутками та результатами проведених наукових розвідок. Тематика цьогорічних доповідей була доволі широкою та стосувалась досліджень у галузях історії, філософії, філології, педагогіки та релігії. Так, під час конференції було заслухано низку доповідей про Галичину: галицьку пресу та часописи, господарські та земельні питання, містечка та їх колорит; про складну ситуацію в Україні: ведення бойових дій на території нашої держави та їх наслідки для перспектив реалізації концепції сталого розвитку, стан забруднення довкілля і ризики для аграрної сфери, патріотичний неймінг та пов’язані з війною маніпуляції; про переклади англійською мовою архаїзмів в українських думах і використання сучасних інтерактивних застосунків для інтенсифікації роботи зі студентами та покращення якості засвоєння ними іноземної мови; про релігійну фразеологію та особливості вживання докорінно української лексики в аграрній сфері тощо. Учасники конференції долучились до дискусії та жваво обговорювали доповіді колег. Приємною несподіванкою стала можливість послухати уривки добре відомих усім українських народних дум іноземною мовою, що для багатьох стало своєрідним відкриттям. Щораз переконуємось у величі нашої культури і радіємо, що вона набуває популярності у всьому світі.
Дякуємо усім учасникам конференції за плідну співпрацю та чекаємо нових зустрічей!