З метою вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності, а також відзначення знаменних дат в історії боротьби за свободу і незалежність Української держави 28 січня 2016 року в світлиці гуртожитку №1 факультету будівництва та архітектури кафедра українознавства провела лекторій, присвячений Дню соборності України, Дню пам’яті Героїв Крут та Дню Героїв Небесної Сотні.
У вступному слові к.і.н., доцент кафедри українознавства І. В. Баран ознайомив присутніх із важливими пам’ятними датами української історії:
22 січня 1918 р. – ІV Універсал ЦР (проголошення незалежності);
29 січня 1918 р. – битва під Крутами;
22 січня 1919 р. – Акт Злуки ЗУНР і УНР;
20-ті числа січня 2014 р. – перші жертви Революції Гідності (С. Нігоян, М. Жизнєвський, Ю. Вербицький, Р. Сеник);
20-22 січня 2015р. – після 242-ох денної оборони «Кіборги» залишили Донецький Аеропорт.

Лектор проаналізував передумови та значення цих подій для подальшого розвитку та майбутнього України. Під час лекції студенти мали можливість переглянути документальний фільм про мужність, героїзм і відвагу оборонців Донецького аеропорту під час боїв з ворожими найманцями у сучасній неоголошеній війні. Під час обговорення фільму І.В. Баран звернув увагу на мужній подвиг героїв-кіборгів, що 242 дні тримали оборону важливого стратегічного об’єкта – Донецького аеропорту. Також було проведено паралелі між історичними подіями та подвигом Героїв Крут і захисників аеропорту, які ціною власного життя відстоювали нашу свободу і незалежність.
Керівник підрозділу з організації виховної роботи студентів університету О. В. Качмар подякувала усім присутнім та організаторам цього заходу, а також наголосила на значущості цих героїчних дат для кожного українця, для кожної молодої людини, яка вірить у мирне майбутнє України. Історію потрібно знати, щоб не повторювати помилок, бо ціна за них дуже висока – людське життя.