10 листопада 2016 року з ініціативи Людмили Богданівни Гнесь і Оксани Михайлівни Волошенко студенти-архітектори відвідали старовинне місто Жовкву, яке, до речі, напередодні стало спецномінантом проекту «Сім чудес України: Історичні міста і містечка».

Жовква цікава насамперед своїм містобудівним укладом. На невеличкій території зосереджена велика кількість більш-менш збережених пам’яток, які створюють абсолютно неповторне враження.

Замок – перша будівля в місті, з якої й почалася подорож Жовквою. Пізніше студенти відвідали площу Ринок, костел Святого Лаврентія, монастир отців Василіан (храм Серця Христового), домініканський монастир, синагогу, ратушу. Усі будівлі розташовані навколо Ринкової площі (сучасна площа Вічева). Таке планування – водночас практичне і художнє – називалося в ті часи «ідеальним містом».

Попри досить холодну погоду, подорож історичною Жовквою створила гарний настрій, залишивши позитивні враження від побаченого.